Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wyniki wyborów 2020. Jak głosowali wyborcy z I tury?

6

Na kogo w II turze wyborów prezydenckich zagłosowali wyborcy Hołowni, Bosaka, Kosiniak-Kamysza i Biedronia? AndrzejDuda czy Rafal trzaskowski cieszył się u nich większym poparciem? Przedstawiamy dane z sondażu late poll od Ipsos.

Wyniki wyborów 2020. Jak głosowali wyborcy z I tury?
Na kogo głosowali wyborcy kandydatów z I tury?

Wyniki wyborów 2020

Na kogo w II turze zagłosowali wyborcy przeciwników Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego z I tury? Jak wynika z sondażu Ipsos dla TVN24, wyborcy Szymona Hołowni w większości poparli Rafała Trzaskowskiego, a wyborcy Krzysztofa Bosaka - Andrzeja Dudę.

Jak się okazuje, najbardziej podzieleni byli wyborcy Krzysztofa Bosaka. Wśród nich nastąpił - można powiedzieć - największy rozłam. 51,5 proc osób zagłosowało na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę, a 48,5 proc. na Rafała Trzaskowskiego.

Jak w II turze głosowali wyborcy kandydatów I tury?

Wyborcy Szymona Hołowni 85,5 proc głosów odda li na Rafała Trzaskowskiego, a tylko 14,5 proc na Andrzeja Dudę. U wyborców Krzysztofa Bosaka wynik wyni: 50,5 proc. Duda i 48,5 proc. - Trzaskowski. Wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza w 76,6 proc głosowali na Trzaskowskiego, a tylko 23,3 proc. z nich oddało głos na Dudę. U wyborców Roberta Biedronia sytuacja wyglądała następująco: na Trzaskowskiego głosowało 84,20 proc, a na Dudę - 14,8 proc. wyborców.

Wyniki sondażu late poll pojawiły się po godz. 2:00 w nocy i uwzględniają dane z 90 proc. okręgowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że Andrzej Duda zdobył 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49 proc. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 będą znane dopiero najwcześniej dzisiaj, 13 lipca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić