o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Bon turystyczny od 1 sierpnia. Jak odebrać bon z ZUS? I jak płacić kodem?

0
Podziel się

Bon turystyczny będzie można aktywować od 1 sierpnia. Tak podała Kancelaria Premiera. Co trzeba zrobić, by odebrać bon z ZUS? Kiedy to zrobić? Jak płacić kodem? I czy bon trzeba wykorzystać od razu?

Bon turystyczny od 1 sierpnia. Jak odebrać bon z ZUS? I jak płacić kodem?
Bon turystyczny od 1 sierpnia (Pixabay)
bESJbVnp

Bon turystyczny 500 plus na każde dziecko

Główne założenia bonu turystycznego 500 plus są dwa. Po pierwsze chodzi o pomoc dla polskich rodzin, by dzieci mogły pojechać na wakacje. Po drugie bon turystyczny to wsparcie dla polskich firm z branży turystycznej, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Bon będzie można aktywować od 1 sierpnia.

bESJbVnr

Bon turystyczny od 1 sierpnia. Jak odebrać bon z ZUS?

Nie trzeba składać wniosku o bon turystyczny. Bon turystyczny należy aktywować elektronicznie za pośrednictwem serwisu PUE ZUS. W zakładce "Ogólny", w menu bocznym będzie zakładka "Polski Bon Turystyczny". "Aby aktywować bon, musisz podać swój aktualny adres e‑mail oraz numer telefonu komórkowego. Bon można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami" - podaje ZUS.

Bon turystyczny. Jak płacić kodem? ZUS wyjaśnia

"Gdy aktywujesz bon na PUE ZUS, otrzymasz e-mailem kod obsługi płatności (znajdziesz go również na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój Bon]). Ten kod podasz, gdy będziesz płacić za usługi (np. w recepcji hotelu). Następnie otrzymasz esemesem kod potwierdzający płatność. Musisz go podać osobie przyjmującej płatność" - podaje ZUS.

bESJbVnx

Za co można płacić bonem? ZUS wyjaśnia, że można nim regulować płątność za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Czy trzeba wykorzystać bon turystyczny od razu?

Bon turystyczny nie musi być wykorzystany od razu. Na wykonanie płatności z użyciem bonu jest czas do końca marca 2022 roku. Z bonu turystycznego możemy więc korzystać w ciągu najbliższych miesięcy. Można go użyć np. po wakacjach, na feriach zimowych, a nawet na wakacjach w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJbVnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić