Karolina Woźniak| 

Zginęły 22 osoby. Brat zamachowca z Manchesteru skazany na dożywocie

23

Hashem Abedi, brat zamachowca z Manchesteru, został skazany na dożywocie. Zdaniem sądu miał on spory udział w zamachu bombowym na stadionie Manchester Arena.

Zginęły 22 osoby. Brat zamachowca z Manchesteru skazany na dożywocie
Hashem Abedi został skazany na dożywocie (Twitter.com, @CumbriaCrack)

Brat skazanego, Salman Ramadan Abedi, przeprowadził zamach bombowy w maju 2017 roku. Mężczyzna zdetonował bombę w hali Manchester Arena podczas koncertu Ariany Grande. Zabił siebie i 22 osoby. Jego brat, 23-letni Hashem, został uznany za winnego usiłowania zabójstwa i planowania zamachu.

23-latek skazany za współudział w zamachu w Manchesterze

Sędzia Jeremy Baker skazał Hashema na dożywocie. O zwolnienie warunkowe może ubiegać się dopiero po 55 latach. Mężczyzna miał kupować, składować i transportować elementy bomby.

Oskarżony i jego brat byli w równym stopniu winni śmierci i spowodowanych obrażeń. Surowa rzeczywistość jest taka, że ​​były to okropne zbrodnie, na dużą skalę, zabójcze w zamierzeniu i przerażające w konsekwencjach - stwierdził sędzia.

Hashem nie chciał stawić się w sądzie zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, podczas ogłaszania wyroku. Na rozprawie obecni były rodziny ofiar, które zginęły w zamachu w maju 2017 roku. Opowiadały o swoich przeżyciach i poczuciu winy.

Abedi urodził się w Manchesterze. Miesiąc przed zamachem poleciał do Libii. Po zamachu w Manchesterze uciekł, ale szybko wpadł w ręce policji. Został poddany ekstradycji do Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Zobacz także: Protesty w obronie Margot. Wiceszef MON o agresji wobec policji: To jest zamach na państwo
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić