Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Brutalne morderstwo dziennikarki. To najwyższy taki wyrok

2
Podziel się:

Miroslava Breach była meksykańską dziennikarką, która w 2017 roku została zamordowana. Zajmowała się sprawą handlu narkotykami, a jednej z grup zajmujących się tym procederem nie spodobała się jej praca. Sprawcę skazano po 3 latach.

Brutalne morderstwo dziennikarki. To najwyższy taki wyrok
(Getty Images)

Meksyk nie jest miejscem, gdzie dziennikarze mogą czuć się bezpiecznie. Co roku mordowanych jest kilkunastu dziennikarzy przez gangsterskie grupy. Jak podaje BBC, 90 proc. spraw nie da się rozwiązać. Jak podaje dziennik Reports Without Borders, Meksyk to najbardziej śmiercionośny kraj dla pracowników mediów.

Zmowa między urzędnikami a przestępczością zorganizowaną stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa dziennikarzy i paraliżuje wymiar sprawiedliwości na wszystkich szczeblach - podaje Reports Without Borders

Miroslava Breach zajmowała się tematyką handlu narkotykami oraz korupcji. Była jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Meksyku. Niestety naraziła się nieodpowiedniej grupie społecznej.

Pewnego dnia została znaleziona w swoim samochodzie z kilkoma postrzałami w głowę. Świadkiem sytuacji było jedno z jej dzieci, które siedziało wtedy obok matki. Sprawcy zostawili na miejscu notatkę "za bycie gadułą".

Zabójcą okazał się Juan Carlos Moreno. Dobrze znał dziennikarkę, a wcześniej wysyłał jej listy z pogróżkami. Sąd uznał, że mężczyzna działał z premedytacją. Mężczyznę skazano na 50 lat więzienia. To pierwszy tak wysoki wyrok za zabójstwo dziennikarza w Meksyku.

To przełomowy dzień dla mediów w Meksyku. Zabójca dziennikarki został po trzech latach skazany. Ponadto sąd zapowiedział, że taka kara ma być ostrzeżeniem dla innych. Meksyk planuje walczyć z morderstwami i zastraszaniem dziennikarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
MOJE69.PL
2 lata temu
🔥Szukasz ślicznych i samotnych kobiet? To miejsce dla Ciebie!
aaa
2 lata temu
Sąd uznał, że sprawca działał z premedytacją... No tak bo gdyby były tylko dwa strzały w głowę i brak zostawienia wiadomości za co, to byłyby poważne wątpliwości...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić