o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Poszedł na spacer z psem. Mama była w szoku, kiedy zobaczyła, z czym wrócił

32
Podziel się

Z nietypowym znaleziskiem wrócił do domu 10-latek z Lubelszczyzny. Chłopiec wręczył mamie granat znaleziony w pobliskim opuszczonym budynku. Na policję zadzwoniła dopiero babcia.

Poszedł na spacer z psem. Mama była w szoku, kiedy zobaczyła, z czym wrócił
(Getty Images)
bEhWEGth

W Annopolu na Lubelszczyźnie 10-latek wrócił ze spaceru z psem, przynosząc do domu granat. Wręczył go matce, która wyniosła znalezisko przed dom. Dopiero babcia chłopca, słysząc o niebezpiecznym przedmiocie, powiadomiła odpowiednie służby.

Granat okazał się prawdziwy. Na szczęście nie miał zapalnika. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce, w które matka wyniosła przedmiot, do czasu przybycia wojskowych pirotechników.

bEhWEGtj

Przyniósł do domu granat. Schował go do kieszeni

Policjanci ustalili, że 10-letni chłopiec, bawiąc się z psem, pobiegł za nim do opuszczonych zabudowań znajdujących się nieopodal. Znaleziony granat wsadził do kieszeni i wrócił do domu. Po powrocie do domu zapowiedział mamie, że ma jej później coś do pokazania.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Wieczorem wręczył mamie znaleziony granat. Przerażona kobieta wybiegła ze znaleziskiem i zostawiła je w sporej odległości od zabudowań.

bEhWEGtp

10-latek znalazł granat na spacerze. Policja apeluje

Policjanci apelują, aby w sytuacji odnalezienia przedmiotów przypominających ładunki wybuchowe, niewybuchy, granaty czy amunicję nie dotykać ich ani nie zbliżać się do nich. Nie należy tym bardziej ich oglądać ani przynosić do domu. W takiej sytuacji należy oddalić się jak najszybciej na bezpieczną odległość i wezwać służby ratunkowe.

Znalezione przedmioty nawet z czasów wojennych są w stanie zagrozić życiu i zdrowiu – napisali policjanci.
bEhWEGtq

Obejrzyj także: Granaty na strychu. Myślała, że znalazła orzechy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhWEGtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Astra
9 miesięcy temu
Fajny prezent dla mamy...:)):P
aaa
9 miesięcy temu
Kiedyś na Mierzei Wiślanej siedzieliśmy z kolegami pod namiotami. Poszedłem pewnego razu na grzyby, było ich niewiele, tak na dnie w materiałowej siatce. Łażąc po lesie w jednym zagłębieniu znalazłem wbity w ziemię pocisk z moździerza (wystawały lotki). Szybko zwiałem z tego miejsca, bo wiem jakie kroki trzeba przedsięwziąć przy takim odkryciu - jak najdłuższe. Wróciłem do obozu i tak "w progu" mówię, że jak byłem w lesie to znalazłem ten pocisk, po czym rzuciłem w kolegę tą siatką z grzybami mówiąc "O tu go mam, łap go". Mina kolegi BEZCENNA.
Saper
9 miesięcy temu
To granat zaczepny F 1. Zasięg rażenia 200 m.
bEhWEGtL
Pawlak
9 miesięcy temu
Źle. Zawsze warto mieć jakiś granat pod ręką. Teraz przepadło.
Stop hejt
9 miesięcy temu
Pirotechnicy to się zajmują fajerwerkami. W wojsku są saperzy i minerzy, redaktorze bez szkół.
._.
9 miesięcy temu
W Biedronce na warzywno-owocowym można kupić granaty
Ares
9 miesięcy temu
Czy prokuratura postawiła już zarzut nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych?
PGWAR
9 miesięcy temu
Skorodowany F1 bez UZRGM to można sobie wsadzić... nawet do ogniska, tylko się wypali co najwyżej, o ile oczywiście nie był to ćwiczebny granat. Ale teraz ludzie są głupi...
tgbhnj
9 miesięcy temu
Czy wy wiecie że ze spaceru chłopak przyniósł granat ....przyniósł granat ze spaceru ....a może poszedł z granatem na spacer ?
Paweł1976
9 miesięcy temu
Kiedyś mieliśmy przysposobienie obronne i na tych lekcjach uczyli nas o takich zagrozeniach a teraz tylko internet i dzieci nic nie wiedzą
Asdf
9 miesięcy temu
Bo sąd sądem, ale sprawiedliwość to musi być po naszej stronie..
GBHHET
9 miesięcy temu
granat obronny f1
Prawda
9 miesięcy temu
Fajna matka. Dziecka nie potrafi nauczyć (10 lat już powinien ogarniać co to granat i jakie stanowi zagrożenie) to jeszcze wyniosła to gdzieś na pole żeby ktoś inny przypadkiem w to wdepnął.. Jedynie babcia ogarnięta, jednak ludzie starej daty są niezastąpieni.
bEhWEGtD
oborowy
9 miesięcy temu
W Skwierzynie, podczas remontu bramy wjazdowej na teren koszar, znaleziono granat. Zgodnie z przepisami zawiadomiliśmy saperów w Krośnie Odrzańskim. Długo na nich czekaliśmy. W dzień granat leżał przed bramą a na noc, oficer dyżurny chował go do szafy pancernej. Po kilku dniach granat zapodział się w Warcie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić