Jan Manicki
Jan Manicki| 

Poszedł na spacer z psem. Mama była w szoku, kiedy zobaczyła, z czym wrócił

70

Z nietypowym znaleziskiem wrócił do domu 10-latek z Lubelszczyzny. Chłopiec wręczył mamie granat znaleziony w pobliskim opuszczonym budynku. Na policję zadzwoniła dopiero babcia.

Poszedł na spacer z psem. Mama była w szoku, kiedy zobaczyła, z czym wrócił
(Getty Images)

W Annopolu na Lubelszczyźnie 10-latek wrócił ze spaceru z psem, przynosząc do domu granat. Wręczył go matce, która wyniosła znalezisko przed dom. Dopiero babcia chłopca, słysząc o niebezpiecznym przedmiocie, powiadomiła odpowiednie służby.

Granat okazał się prawdziwy. Na szczęście nie miał zapalnika. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce, w które matka wyniosła przedmiot, do czasu przybycia wojskowych pirotechników.

Przyniósł do domu granat. Schował go do kieszeni

Policjanci ustalili, że 10-letni chłopiec, bawiąc się z psem, pobiegł za nim do opuszczonych zabudowań znajdujących się nieopodal. Znaleziony granat wsadził do kieszeni i wrócił do domu. Po powrocie do domu zapowiedział mamie, że ma jej później coś do pokazania.

Jak zapowiedział, tak zrobił. Wieczorem wręczył mamie znaleziony granat. Przerażona kobieta wybiegła ze znaleziskiem i zostawiła je w sporej odległości od zabudowań.

10-latek znalazł granat na spacerze. Policja apeluje

Policjanci apelują, aby w sytuacji odnalezienia przedmiotów przypominających ładunki wybuchowe, niewybuchy, granaty czy amunicję nie dotykać ich ani nie zbliżać się do nich. Nie należy tym bardziej ich oglądać ani przynosić do domu. W takiej sytuacji należy oddalić się jak najszybciej na bezpieczną odległość i wezwać służby ratunkowe.

Znalezione przedmioty nawet z czasów wojennych są w stanie zagrozić życiu i zdrowiu – napisali policjanci.

Obejrzyj także: Granaty na strychu. Myślała, że znalazła orzechy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić