aktualizacja 

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Głośne zatrzymanie w Warszawie

254

52-letni Daniel A., który był ścigany za oszustwa finansowe na kwotę ponad 13 mln dolarów, wpadł w ręce policjantów z CBŚP na lotnisku Chopina w Warszawie. Obywatel Australii przyleciał do Polski z Dubaju, a teraz grożą mu nawet 20 lat więzienia.

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Głośne zatrzymanie w Warszawie
Poszukiwany czerwoną notą Interpolu przez Australię zatrzymany (CBŚP)

Do głośnego zatrzymania doszło na warszawskim lotnisku im. Chopina w poniedziałek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczej Policji otrzymali informację o tym, że do Polski ma najprawdopodobniej przylecieć 52-letni Daniel A. Obywatel Australii jest ścigany w związku z podejrzeniem dokonania oszustw finansowych.

Przyleciał z Dubaju, wpadł w ręce policjantów

Informację o mężczyźnie przekazała australijska policja, której funkcjonariusze nie znali jednak szczegółów na temat tego, na jakie lotnisko ma przylecieć 52-latek. Sprawą zajęli się polscy funkcjonariusze z grupy "łowców cieni". Ustalili, że ścigany Australijczyk ma przylecieć z Dubaju na warszawskie lotnisko.

52-latek wpadł podczas kontroli granicznej, został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Zaledwie kilka dni temu zaczął być ścigany na podstawie czerwonej noty Interpolu, a w Australii był ścigany od ponad roku.

Podejrzany o oszustwa finansowe

Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie Australii, gdzie oszacowano łączną sumę strat w wysokości 13 mln dolarów. Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 20 lat.

CBŚP przypomina, że w tym roku "łowcy cieni" zatrzymali już 25 osób ściganych przez służby różnych państw.

Zobacz także: Potrącenie kobiety w Tomaszowie Lubelskim
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić