Była godzina 23:14. Pawłowicz ogłasza: "Prawa już nie ma"

1237

Nieczęsto można usłyszeć takie słowa z ust sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że "prawa już nie ma". To - jak twierdzi - efekt m.in. "antychrześcijańskich rewolucji".

Była godzina 23:14. Pawłowicz ogłasza: "Prawa już nie ma"
Krystyna Pawłowicz napisała, co myśli o dzisiejszym prawie (fot. PAP) (Radek Pietruszka)

Krystyna Pawłowicz znowu przykuła uwagę internautów kontrowersyjnym postem. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego chętnie korzysta z dobrodziejstw mediów społecznościowych, dzieląc się swoimi przemyśleniami na tematy polityczne czy społeczne. Tym razem odniosła się do istoty prawa. Wpis zamieściła w niedzielę o godzinie 23:14 na Twitterze.

Pawłowicz złowieszczo o prawie

Pawłowicz przytoczyła na Twitterze rzymską definicję prawa. Podkreśliła, że dzisiaj dalej uczą się jej adepci na studiach prawniczych, ale tak naprawdę "prawa już nie ma".

Rzymska DEFINICJA PRAWA Celsiusa i Ulpiana: "Ius est ars boni et aequi", czyli: "PRAWO jest SZTUKĄ czynienia tego, co jest DOBRE i SŁUSZNE". Tej definicji istoty prawa ciągle na prawie uczą. A co jest "dobrem i słusznością", skoro każdy rozumie je dziś odmiennie. Prawa już nie ma - napisała na Twitterze.

"Antychrześcijańskie rewolucje" powodem upadku prawa według Pawłowicz

Wpis Pawłowicz zapoczątkował małą debatę w komentarzach. - Pani Profesor. Zawsze tak było. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak samo jak rozumienie dobra i słuszności. Zatem potrzebny jest "przewodnik", który jednoznacznie zdefiniuje te pojęcia - napisała jedna z internautek.

Pawłowicz nie omieszkała odpowiedzieć na ten komentarz. Stwierdziła, że wspomnianym "przewodnikiem" był niegdyś dekalog, jednak "antychrześcijańskie rewolucje" ostatecznie doprowadziły do chaosu w systemie prawnym.

Takim "przewodnikiem" w cywilizacji łacińskiej, potem europejskiej były prawa naturalne, dekalog. Kolejne antychrześcijańskie rewolucje w Europie zniszczyły ten "przewodnik", zostawiając nam dziś chaotyczny miks dobra i zła, słuszności i jego zaprzeczeń - skomentowała Krystyna Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zadała "jedno i proste" pytanie wiceministrowi z PiS. Oto, co odpowiedział
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić