Były senator PiS oskarżony. Miał ciągnąć psa na lince holowniczej

177

Do Sądu Rejonowego w Kościerzynie trafił akt oskarżenia przeciwko Waldemarowi B. - podało RMF FM. Były senator Prawa i Sprawiedliwości miał znęcać się nad psem. B. miał ciągnąć zwierzę za samochodem na lince holowniczej.

Były senator PiS oskarżony. Miał ciągnąć psa na lince holowniczej
Waldemar B. miał znęcać się nad swoim psem. W wyniku złego traktowania zwierzę zmarło (PAP)

Według ustaleń śledczych Waldemar B. przywiązał swojego psa do linki holowniczej, której drugi koniec przywiązał do auta. Zwierzę miało być ciągnięte po jezdni. Dramatyczne wydarzenia zostały zarejestrowane przez innego uczestnika ruchu drogowego.

Znęcał się nad psem? Waldemar B. oskarżony

Waldemar B. został oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, którego skutkiem była śmierć czworonoga. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, potwierdziła w rozmowie z RMF FM, że treść zarzutów nie zmieniła się od czasu, gdy byłego senatora PiS objęto śledztwem.

Po przeanalizowaniu zarejestrowanego w kwietniu nagrania udało się potwierdzić, że to Waldemar B. siedział za kierownicą samochodu. W toku śledztwa wyszło na jaw, że pies byłego senatora PiS zmarł krótko po zdarzeniu.

Zobacz także: Zobacz też: Wstrząsające słowa abp. Marka Jędraszewskiego. Do Watykanu trafiło pismo

Po śmierci psa zlecono przeprowadzenie jego sekcji zwłok. Eksperci ustalili, że przyczyną śmierci czworonoga było odniesienie poważnych obrażeń narządów wewnętrznych.

Waldemar B. pełnił funkcję przedstawicielem ministra rolnictwa i rozwoju wsi w Społecznej Radzie Doradztwa Rolniczego przy Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Jednak według ustaleń RMF FM Grzegorz Puda, szef resortu, ostatecznie podjął decyzję o odwołaniu B.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić