Chcą dowodu, że córka żyje. ONZ apeluje do szejka Dubaju

74

ONZ wezwała Zjednoczone Emiraty Arabskie do przedstawienia "konkretnego dowodu" na to, że księżniczka Latifa żyje. 35-letnia córka szejka Dubaju Muhammada ibn Raszid Al Maktuma podobno jest przez niego więziona.

Chcą dowodu, że córka żyje. ONZ apeluje do szejka Dubaju
Szejk Dubaju Muhammad ibn Raszid Al Maktum (Getty Images)

ONZ jest zaniepokojona sytuacją w rodzinie szejka Dubaju Muhammada ibn Raszid Al Maktuma. We wtorkowym oświadczeniu po raz kolejny wezwała Zjednoczone Emiraty Arabskie do "niezwłocznego poinformowania" o losie księżniczki Latify.

ONZ boi się o życie córki władcy Dubaju

Eksperci ONZ ds. praw człowieka apelują o przedstawienie konkretnego dowodu na to, że córka szejka Muhammada ibn Raszid Al Maktuma żyje. Poprosili o "niezależną weryfikację warunków, w jakich jest przetrzymywana, i jej natychmiastowe uwolnienie".

W lutym BBC opublikowało niepokojące nagranie z córką szejka Dubaju. 35-latka twierdziła, że jest więziona przez ojca i boi się o swoje bezpieczeństwo i życie. Jej przyjaciele martwili się, ponieważ nie mieli z nią kontaktu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Księżniczka Latifa w marcu 2018 r. próbowała uciec z Dubaju, aby rozpocząć nowe życie. W nagraniu wyznała, że została zatrzymana przez komandosów, którzy podali jej narkotyki i ponownie uwięzili.​​ Twierdziła, że jest przetrzymywana jako zakładniczka w "willi przekształconej w więzienie" bez dostępu do pomocy medycznej.

Oświadczenie wydane przez władze Emiratów, wskazujące jedynie, że była "pod opieką w domu" nie jest wystarczające na tym etapie. Jesteśmy zaniepokojeni, że po publicznym ujawnieniu w lutym materiału filmowego, w którym Latifa zgłosiła, że ​​została pozbawiona wolności wbrew jej woli oraz późniejszej oficjalnej prośbie o informacje na temat jej sytuacji, żadne konkretne informacje nie zostały przekazane przez władze - przekazali eksperci ONZ.

Ojciec Latify, szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum jest władcą Dubaju, a także premierem i  wiceprezydentem ZEA. Uważa się go za jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Zobacz także: Esmeralda Godlewska ujawnia, które celebrytki są według niej "dziewczynami z Dubaju"!

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić