o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NB
|

Chcą dowodu, że córka żyje. ONZ apeluje do szejka Dubaju

54
Podziel się

ONZ wezwała Zjednoczone Emiraty Arabskie do przedstawienia "konkretnego dowodu" na to, że księżniczka Latifa żyje. 35-letnia córka szejka Dubaju Muhammada ibn Raszid Al Maktuma podobno jest przez niego więziona.

Chcą dowodu, że córka żyje. ONZ apeluje do szejka Dubaju
Szejk Dubaju Muhammad ibn Raszid Al Maktum (Getty Images)
bDXGhHqt

ONZ jest zaniepokojona sytuacją w rodzinie szejka Dubaju Muhammada ibn Raszid Al Maktuma. We wtorkowym oświadczeniu po raz kolejny wezwała Zjednoczone Emiraty Arabskie do "niezwłocznego poinformowania" o losie księżniczki Latify.

ONZ boi się o życie córki władcy Dubaju

Eksperci ONZ ds. praw człowieka apelują o przedstawienie konkretnego dowodu na to, że córka szejka Muhammada ibn Raszid Al Maktuma żyje. Poprosili o "niezależną weryfikację warunków, w jakich jest przetrzymywana, i jej natychmiastowe uwolnienie".

bDXGhHqv

W lutym BBC opublikowało niepokojące nagranie z córką szejka Dubaju. 35-latka twierdziła, że jest więziona przez ojca i boi się o swoje bezpieczeństwo i życie. Jej przyjaciele martwili się, ponieważ nie mieli z nią kontaktu.

Księżniczka Latifa w marcu 2018 r. próbowała uciec z Dubaju, aby rozpocząć nowe życie. W nagraniu wyznała, że została zatrzymana przez komandosów, którzy podali jej narkotyki i ponownie uwięzili.​​ Twierdziła, że jest przetrzymywana jako zakładniczka w "willi przekształconej w więzienie" bez dostępu do pomocy medycznej.

bDXGhHqB
Oświadczenie wydane przez władze Emiratów, wskazujące jedynie, że była "pod opieką w domu" nie jest wystarczające na tym etapie. Jesteśmy zaniepokojeni, że po publicznym ujawnieniu w lutym materiału filmowego, w którym Latifa zgłosiła, że ​​została pozbawiona wolności wbrew jej woli oraz późniejszej oficjalnej prośbie o informacje na temat jej sytuacji, żadne konkretne informacje nie zostały przekazane przez władze - przekazali eksperci ONZ.

Ojciec Latify, szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum jest władcą Dubaju, a także premierem i  wiceprezydentem ZEA. Uważa się go za jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

bDXGhHqC

Zobacz także: Esmeralda Godlewska ujawnia, które celebrytki są według niej "dziewczynami z Dubaju"!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGhHqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
GłodnyBenio
2 tyg. temu
Pokolorujcie chodniki kolorowymi kredkami na znak protestu! TYLKO NIE INSTRYBUTOR!!!
Anna Grudzińs...
2 tyg. temu
Niech ONZ mi pomoże, bo w Pułtusku wyrzucjaą obcokrajowców i ich współmałżonków z domów poprzez próby przenoszenia ich na tamten świat. Obcokrajowcy i ich współmałżonkowie są gwałceni z elektroniki i zaczepiani na ulicach oraz czipowani i inwigilowaniu 24 godziny na dobę. Proszę ONZ o zainteresowanie się tym, w jaki sposób otrzymuję środki psychoaktywne, że biegam po ulicy, krzyczę i zachowuję się jak pijana. Prowokuje mnie policja za pomocą technologii i próbuje wpakować w tarapaty. Jestem podłączona pod prąd, elektronikę albo zaczipowana. Gwałci mnie policja.
Wolnosc
2 tyg. temu
Jeszcze Apel do kaczora i partii PiS by przestali gnębić Polaków !!!
bDXGhHqX
J. Haji
2 tyg. temu
Mam męża Kurda. Wydawał się być nowoczesny i cywilizowany. Do momentu, gdy opowiedziałam mu historię koleżanki ze studiów, którą zabił nożem mąż Arab, gdy zobaczył, jak spotkała się z kolegą ze studiów przypadkiem na ulicy i rozmawiali przez chwilę. Mąż Arab widział to z samochodu i uznał za zdradę. Zabił ją z zimną krwią, zadając kilka ciosów nożem. Myślałam, że mój nowoczesny mąż odniesie się do tego krytycznie, a usłyszałam, że Arab dobrze zrobił. Zapytałam więc, jak zareagowałby mój mąż, gdyby zobaczył mnie w takiej sytuacji lub gdybym chciała od niego odejść. Jak to co, zabiłbym Cię, odpowiedział poważnym głosem. Po czym dalej oglądał film. Jednak zabójstwo, tak zwane honorowe, w krajach muzułmańskich jest nadal obecne i akceptowane. I nie ważne, czy muzułmanin jest prostym człowiekiem czy wykształconym, jak Arab lub mój mąż. Zawsze będzie muzułmaninem. Ps Jestem żoną Kurda trzy lata i trochę mnie jego wypowiedź zaskoczyła..
obserwator
2 tyg. temu
Miliardy pochłania onz a oni pilnują księżniczki.Zainteresujcie się światową biedą i miejscami gdzie morduje się ludzi dla kaprysu elyt
M74
2 tyg. temu
Misją ONZ nie jest chyba raczej troska i zapewnianie czegokolwiek wybranym jednostkom, nawet królom, księżniczkom czy innym oligarchom. No ale świat na głowie stoi, więc co tam, wszystko przejdzie. A każdego dnia cichutko i niezauważenie dla świata umierają setki, jeśli nie tysiące dzieci. W różnych krajach, z prozaicznych przyczyn (brak wody, żywności, podstawowej opieki zdrowotnej, prześladowania i czystki rasowe, religijne i etniczne). No ale tu już trzeba byłoby coś konkretnie zrobić, samo "wyrażanie zaniepokojenia i troski" nie wystarczy. E tam, to za trudne, więc lepiej skupmy się na czymś łatwiejszym i nośnym w mediach...
Gil
2 tyg. temu
Trele morele... Diva zapragnęła zachodu ojciec powinien jeszcze 50 batów na zupę dołożyć...
Observer
2 tyg. temu
On ma na te cale bezradne ONZ , USA I wszystkie organizacje wywalone i odlewa sie na to wszystko.
Racjonalista
2 tyg. temu
Pewnie nie chce oddać ropy za pół ceny to wymyślają jakieś dramaty xD
Bekon po arab...
2 tyg. temu
Odpalę dziś świeczkę w oknie, narysuje kredą na chodniku i przestanę tankować. A tak poważnie to kto wie co córeczka odwaliła.
vvv
2 tyg. temu
Wszyscy patocelebryci i pseudocelebryci reklamujący Dubaj ( za pieniądze każda dziwka pójdzie )- reklamujac ten kraj, popieracie takie działania.
Obywatel
2 tyg. temu
Krótko I na temat. Wstrzymać zakupu ropy do dnia uwolnienia i wypuszczenia jej za granicę . Jednak nikt nie ma na świecie jaj żeby to zrobić
Chetny
2 tyg. temu
Kiedyś pastuchy dziś ropa robi pseudo bogaczy, oby nadszedł kres tego szaleństwa ropy
bDXGhHqP
int
2 tyg. temu
ONZ i NATO często wyrażają zaniepokojenie zamiast działać.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić