Chcą postawić Lepperowi pomnik. "Jemu się to po prostu należy"

50

W tym roku minęło 12 lat od jego śmierci Andrzeja Leppera. Stowarzyszenie "Z podniesioną głową" chce postawić pomnik liderowi "Samoobrony". Powstał już nawet projekt. - Wielu polityków od dłuższego czasu przebąkiwało tylko o chęci zbudowania pomnika Andrzejowi Lepperowi. My to zaczęliśmy robić. Uważamy, że jemu się to po prostu należy - podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Chcą postawić Lepperowi pomnik. "Jemu się to po prostu należy"
Minęło 12 lat od jego śmierci lidera "Samoobrony" - Andrzeja Leppera. (AKPA, YouTube)

Inicjatorem budowy pomnika Andrzeja Leppera jest Stowarzyszenie "Z Podniesioną Głową", które działa na rzecz równouprawnienia w sądach rodzinnych.

- Mamy nadzieję, że pomnik Andrzeja Leppera będzie miejscem, które zjednoczy wszystkich walczących z patologią sądową, urzędniczą i każdą inną. Mamy nadzieję, że pomnik Andrzeja Leppera będzie symbolem i wezwaniem do wielu zmian - czytamy na stronie pomnikleppera.pl utworzonej przez stowarzyszenie.

Członkowie stowarzyszenia chcą, by pomnik Andrzeja Leppera powstał w pobliżu biura Samoobrony, gdzie zmarł Andrzej Lepper. Projekt pomnika Leppera, który będzie stał wśród kłosów zboża stworzył artysta Bartłomiej Kurzeja, który czci pamięć polityka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmienią nazwę wsi by uhonorować Leppera?

Stowarzyszenie utworzyło internetową zbiórkę na budowę dwumetrowego pomnika z brązu. Na ten cel potrzeba 435 tys. zł.

- Nie jesteśmy pierwszymi, którzy planowali budowę pomnika tego wielkiego człowieka. Jesteśmy za to pierwszymi, którzy poza słowami i deklaracją chęci budowy rozpoczęliśmy budowę pomnika Andrzeja Leppera - podkreślają członkowie stowarzyszenia.

Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w biurze partii w Warszawie. Z oficjalnych informacji wynika, że polityk popełnił samobójstwo. Według śledczych polityk cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym i wielotysięcznym zadłużeniem. Jego śmierć do dzisiaj budzi ogromne wątpliwości wśród przyjaciół i bliskich współpracowników.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić