aktualizacja 

Chciał zabić bezdomnego mężczyznę. Ciężko uwierzyć w to, co zrobił

22

Policja z Chicago poinformowała o zatrzymaniu Josepha Guardii. Mężczyzna został aresztowany za próbę zamordowania bezdomnego 75-latka w wyjątkowo bestialski sposób.

Chciał zabić bezdomnego mężczyznę. Ciężko uwierzyć w to, co zrobił
Mężczyzna został zatrzymany przez policję (Chicago Police Department)

O sprawie poinformowała amerykańska telewizja FOX 32 Chicago. 25 maja Joseph Guardia popełnił makabryczne przestępstwo. Mężczyzna postanowił zabawić się kosztem bezdomnego. 27-latek polał go łatwopalnym płynem i podpalił go.

Podpalony mężczyzna to Joseph Kromelis. 75 lat spał w pobliżu Trump Tower w Chicago, kiedy Joseph Guardia go podpalił. Poszkodowany był znany jako "The Walking Man" i od lat chodzi po ulicach miasta. Bezdomny został przewieziony do szpitala i jest w stanie krytycznym. 65 proc. jego ciała zostało poparzone.

Podpalacz został zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa pierwszego stopnia i kwalifikowanego podpalenia z uszkodzeniem ciała. Sprawę skomentował Ali Simmons, który działa na rzecz bezdomnych. Aktywista stwierdził, że ulice Chicago nie są dla nich bezpieczne.

Dla ludzi żyjących na ulicy nie jest to bezpieczne. Tu jest przemoc. Musimy upewnić się, że wszyscy mają bezpieczne miejsce, do którego mogą się udać – powiedział Simmons.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić