Chciał zrobić sobie zdjęcie z dzieckiem. Ledwo uszli z życiem

5

25-latek z Kalifornii w USA został aresztowany po tym, jak ze swoją 2-letnią córką na rękach wdarł się na wybieg dla słoni. Kiedy jedno ze zwierząt zaczęło na niego szarżować, mężczyzna uciekł, upuszczając po drodze swoje dziecko.

Chciał zrobić sobie zdjęcie z dzieckiem. Ledwo uszli z życiem
Mężczyzna wniósł córkę na wybieg dla słoni. (Twitter)

Do zdarzenia doszło w zoo w San Diego w Kalifornii. Jose Manuel Navarrete, trzymając swoją dwuletnią córkę na rękach, wszedł do zagrody dla słoni. W pewnym momencie jedno ze zwierząt zaczęło zachowywać się niespokojnie.

25-latek w porę zdał sobie sprawę, że słoń zamierza go zaatakować i zaczął uciekać. Niestety tuż przy ogrodzeniu upuścił swoją córkę. Szybko podniósł dziecko i przedostał się na drugą stronę barierek.

Zdjęcie na wybiegu dla słoni

Świadkowie zdarzenia powiedzieli, że słyszeli krzyki kobiety, która prosiła 25-latka, żeby nie wchodził na wybieg. Mężczyzna zdał sobie sprawę z zagrożenia dopiero gdy usłyszał krzyki innych zwiedzających zoo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zarówno dziecku jak i nieodpowiedzialnemu ojcu nic się nie stało. Zaraz po zdarzeniu na miejsce została wezwana policja, która zatrzymała 25-latka. Jest oskarżony o sprowadzenie zagrożenia na dziecko.

Navarette tłumaczył później, że chciał po prostu zrobić sobie zdjęcie ze słoniem. Andrew James, rzecznik zoo, powiedział, że mężczyzna ominął wiele barier i "celowo i nielegalnie wkroczył" do zagrody słoni azjatyckich i afrykańskich. Dodał, że żadne zwierzę nie ucierpiało w wyniku tego incydentu.

Zobacz także: Bawoły w niebezpieczeństwie. Niezwykłe nagranie z Parku Krugera
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić