Chciała oszczędzić na bonie turystycznym. Gorzko tego pożałowała

28

Mieszkanka Lublina na jednym z portali społecznościowych postanowiła nabyć w okazyjnej cenie bon turystyczny. 45-letnia kobieta chciała kupić voucher o wartości 12 tys. złotych za połowę ceny. Szybko tego jednak pożałowała.

Chciała oszczędzić na bonie turystycznym. Gorzko tego pożałowała
Zdjęcie ilustrayjne. (Pixabay)

We wtorek 13 lipca na komisariat Policji w Lublinie zgłosiła się 45-letnia kobieta. Oświadczyła, że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że na grupie wakacyjnej jednego z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży bonu turystycznego. Sprzedający oferował voucher o wartości 12 tysięcy złotych za połowę wartości.

Chciała zarobić na bonie turystycznym. Straciła 6 tys. zł

45-latka po kontakcie z osobą wystawiającą ogłoszenie zdecydowała się na zakup bonu. Zgodnie z ustaleniami przelała na wskazany numer rachunku 6 tysięcy złotych.

Po wykonaniu transakcji czekała na przysłanie 16-sto cyfrowego kodu bonu. Gdy okazało się, że sprzedający nie wypełnił warunków umowy 45-latka podjęła próby kontaktu. Telefon był już jednak nieaktywny.

Policjanci poszukują oszusta. Jednocześnie mundurowi ostrzegają, by zachować ostrożność przy zakupach w internecie. Szczególnie gdy oferta wydaje się wyjątkowo okazyjna. Policja przypomina także, że wszelkie próby sprzedaży bonu są niezgodne z prawem.

Zobacz także: Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić