Chciała sprzedać ubrania. Z jej konta zniknęło 10 tys. złotych

15

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu poinformowała o podstępnej kradzieży 10 tys. złotych. Złodzieje zrobili to przez portal ogłoszeniowy. Ofiarą oszustwa padła kobieta, która chciała tam sprzedać kilka ubrań. Nie spodziewała się, że zamiast zniknięcia niepotrzebnych rzeczy z szafy, to na jej koncie pojawią się pustki. Służby ostrzegają.

Chciała sprzedać ubrania. Z jej konta zniknęło 10 tys. złotych
Chciała sprzedać ubrania. Z jej konta zniknęło 10 tys. złotych (Pixabay)

Kobieta padła ofiarą oszustwa przez internet. Wystawiła na jednym z portali ogłoszeniowych zalegające w szafie ubrania. Chciała szybko się ich pozbyć, jednak została wykorzystana przez podstępnych złodziei.

Jak podaje policja, 23-latka z powiatu gostyńskiego straciła 10 tys. złotych. - Za pośrednictwem komunikatora portalu ogłoszeniowego skontaktowała się z nią osoba, która zadeklarowała chęć kupna wystawionego przedmiotu wraz z przesyłką - informuje KPP w Gostyniu.

Chciała sprzedać ubrania. Z jej konta zniknęło 10 tys. złotych

Kobieta otrzymała od osoby zainteresowanej kupnem link do formularza. Tam została poproszona o podanie wrażliwych danych. Oszuści, którzy posiadają te informacje, są w stanie zalogować się do rachunku bankowego. Momentalnie wyprowadzają z konta pieniądze.

W jednej z wiadomości [osoba chętna na "zakup" - red.] wysłała kobiecie link, który odesłał ją do logowania do bankowości elektronicznej. Okazało się, że umożliwiła oszustom wejście na jej rachunek bankowy, gdzie od razu zostało wykonanych kilka przelewów oraz wypłacono gotówkę przy użyciu kodu BLIK - podaje policja.

Służby ostrzegają przed czyhającymi na nasze pieniądze oszustami. Należy wykazać się wzmożoną ostrożnością zwłaszcza podczas zakupów czy sprzedaży za pośrednictwem internetu. "Nie wchodź w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych lub danych do logowania do kont osobistych! (...) Przestrzegamy również przed udostępnianiem kodów autoryzacji." - apeluje policja.

Zobacz także: Ciemna strona second handów. Mało kto wie, co dzieje się z zalegającymi ubraniami
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić