Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chińskie wojsko przy granicy z Białorusią. Przybywa na zaproszenie Rosji

538
Podziel się

Rosja przygotowuje się do ćwiczeń wojskowych Kaukaz 2020. Do udziału zaproszono również przedstawicieli sojuszniczych państw. Teraz do tego grona dołączyły Chiny. Ujawniono, na czym będą koncentrowały się wysiłki uczestników i kto do nich należy.

Chińskie wojsko przy granicy z Białorusią. Przybywa na zaproszenie Rosji
Ćwiczenia wojskowe Kaukaz 2020 będą odbywały się pod koniec września 2020 roku (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)
bCZIWXBx

Jak podaje "The Globe and Mail", ćwiczenia Kaukaz 2020 odbędą się w dniach od 21 do 26 września. Ministerstwo Obrony Chin potwierdziło, że wezmą w nich udział również żołnierze z Chińskiej Republiki Ludowej. Z treści oświadczenia wynika, że do podjęcia takiej decyzji władze skłoniła m.in. pandemia COVID-19.

(Ćwiczenia odbędą się – przyp. red.) w tym ważnym momencie, kiedy cały świat walczy z pandemią – podkreśla Ministerstwo Obrony Chin w oświadczeniu ("The Globe and Mail").
bCZIWXBz

Kaukaz 2020. Kto weźmie udział w ćwiczeniach?

Poza Chinami i Rosją w Kaukaz 2020 wezmą udział m.in. żołnierze z Armenii, Białorusi, Iranu, Birmy oraz Pakistanu. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podało, że ćwiczenia będą się odbywały na rosyjskim terytorium graniczącym z państwami NATO, Białorusią oraz Ukrainą.

W trakcie ćwiczeń wojskowych nastąpi rozmieszczenie pojazdów kołowych i lekkiej broni. Uczestnikom zostanie również zaprezentowany najnowszy chiński samolot transportowy. Żołnierze skupią się na taktyce obronnej, kontroli i dowodzeniu na polu bitwy oraz okrążaniu.

bCZIWXBF

Zobacz też: Ćwiczenia wojskowe przy granicy z Polską i Litwą. Białoruś pręży muskuły

bCZIWXCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(538)
kpt_Sowa
3 tyg. temu
W/g wielu przepowiedni Chińczycy zajmą Rosję. Czyżby po "ćwiczeniach" nie wrócą już do kraju?
Ana
3 tyg. temu
oby nigdy nie było wojny
Polak
3 tyg. temu
To jest ogromna siła.
bCZIWXCb
Obserwator
3 tyg. temu
Wszystkim którzy piszą głupoty polecam wycieczkę do Rosji i zobaczycie jak zostaniecie przywitani tam ludzie inaczej rozumują jak większość Polaków Rosjanie są do Polaków przyjaźnie nastawieni a to że się zbroją to awantury amerykańskich żołnierzy wolności ich przerażają mieli nauczkę od Hitlera i drugiej tragedi wolą uniknąć błędów bezpieczeństwa państwa i problemów tylko my po dojściu pis no nie my ale pis i ich fanatycy sieją jadem w stronę Rosjan tylko nie zapominajcie jednego kto sprzedał Stalinowi Europę wschodnia Amerykanie kto sprzedał Kurdów choć razem walczyli Turkom Amerykanie wbijcie sobie do tych tepyvh łbów oni nie będą umierać za Polskę i dlatego chcą z Polski zrobić dla siebie poligon doświadczalny dla swoich bomb
diana
3 tyg. temu
no to nasi paralamantarzyści powinni zostać powołani do zaszczytnego obowiązku bronienia ojczyzny przed Rosjo - Chinami Wszystkich rządzacych i elity wysłać na wojnę a na świecie zapanuje miłość i pokój
Najnowsze komentarze (538)
emerjack43
4 dni temu
Dojdzie do tego,że pis może rozpętać tragedię dla Polski.A nasi generałowie tak się boją naszego ukochanego wodza,że udają niemych i głuchych i nic nie robią z tym zagrożeniem ze wschodu.A sprawa jest bardzo poważna.Super mamy generałów,co!
KRAKUS!
2 tyg. temu
Powodzenia życzę każda obca armia umrze w Polsce ponieważ My Polacy samego Boga mamy po Naszej stronie!Jezus Chrystus jest Królem Świata!
Gość
2 tyg. temu
I co wy NATO NATO ?
ziut
2 tyg. temu
sensacja -chińskie wojsko na zaproszenie Rosji przy granicy z Białorusią.A pytanie po przeciwnej stronie Białorusi jest jakieś wojsko obce też zaproszone przez władze sąsiadującego państwa.A może to tylko plotka
TURBO
2 tyg. temu
Nie dobrze . Nie mamy tyle cmentarzy a ni tak dużych . Oby skończyło się na ćwiczeniach .
Twój nick
2 tyg. temu
Polaczenie kolejowe Chiny - Europa Cenralna juz jest.
gosc
2 tyg. temu
my to mozemy im jedynie kola czysci, z tym calym NATO. Nato by moment sie zawinelo jakby polskie zaatakowali.
SuperGosć
2 tyg. temu
Jak zwykle w tych rosyjskich tłumaczeniach coś śmierdzi bo ćwiczenia Kaukaz 2020 będą się odbywały na rosyjskim terytorium graniczącym z państwami NATO, Białorusią oraz Ukrainą. Gdyby ogłosili ćwiczenia Władywostok 2020 to pewnie chcieli by sobie postrzelać w Lizbonie, Zgrywusy
bCZIWXBT
wielkorus
2 tyg. temu
Może w końcu doczekamy się granicy polsko- chińskiej na Uralu.
Nostradamus
2 tyg. temu
Jak czytam tytuł to wychodzi mi na to ,że chińskie wojska już na granicy Białorusi z Polską.
apokalipsa
2 tyg. temu
wojna nadchodzi
Mario
2 tyg. temu
Wojna to narzędzie najbogatszych do przetasowania kart przed kolejną partyjką w grze o władzę. Nikt na niej nie wygrywa, a są sami przegrani. Niemcy osiągnęłyby swój status już 50 lat wcześniej. A my to co mamy teraz byśmy mięli 100 lat wcześniej. Gdyby nie zabory to i 200 lat nie byłyby niemożliwe. Także wojna to tylko straty. Gospodarczo można za to zajmować systematycznie cały kraj swojego przeciwnika. Bez przelewu krwi wszystkie jego zyski zostaną przekierowane za granicę. Do wroga gospodarczego.
Damian
2 tyg. temu
Wkoncu wojna, nie moge sie doczekac! Wszystko nudne i nie ma sensu w zyciu. Tylko mam nadzieje dostaniemy karabiny!
Jaromir
2 tyg. temu
Kiedyś na naszej ziemi stacjonowały wojska ZSRR. Wypadków na drogach nie powodowali. Awantur w knajpach nie robili a gdyby komuś przyszło do głowy nas atakować to oznaczało to 3 wś. Teraz mamy wojska amerykańskie. Na drogach albo się zgubią albo kogoś rozjadą. Zachowują się baaardzo różnie a gdyby ktoś nas zaatakował to raczej my będziemy bronić ich baz a nie na odwrót. No tak ale Rosjanie byli okupantami a Jankesi są umiłowanym sojusznikiem. Czy aby na pewno??????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić