Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Chińskie wojsko przy granicy z Białorusią. Przybywa na zaproszenie Rosji

774

Rosja przygotowuje się do ćwiczeń wojskowych Kaukaz 2020. Do udziału zaproszono również przedstawicieli sojuszniczych państw. Teraz do tego grona dołączyły Chiny. Ujawniono, na czym będą koncentrowały się wysiłki uczestników i kto do nich należy.

Chińskie wojsko przy granicy z Białorusią. Przybywa na zaproszenie Rosji
Ćwiczenia wojskowe Kaukaz 2020 będą odbywały się pod koniec września 2020 roku (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)

Jak podaje "The Globe and Mail", ćwiczenia Kaukaz 2020 odbędą się w dniach od 21 do 26 września. Ministerstwo Obrony Chin potwierdziło, że wezmą w nich udział również żołnierze z Chińskiej Republiki Ludowej. Z treści oświadczenia wynika, że do podjęcia takiej decyzji władze skłoniła m.in. pandemia COVID-19.

(Ćwiczenia odbędą się – przyp. red.) w tym ważnym momencie, kiedy cały świat walczy z pandemią – podkreśla Ministerstwo Obrony Chin w oświadczeniu ("The Globe and Mail").

Kaukaz 2020. Kto weźmie udział w ćwiczeniach?

Poza Chinami i Rosją w Kaukaz 2020 wezmą udział m.in. żołnierze z Armenii, Białorusi, Iranu, Birmy oraz Pakistanu. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podało, że ćwiczenia będą się odbywały na rosyjskim terytorium graniczącym z państwami NATO, Białorusią oraz Ukrainą.

W trakcie ćwiczeń wojskowych nastąpi rozmieszczenie pojazdów kołowych i lekkiej broni. Uczestnikom zostanie również zaprezentowany najnowszy chiński samolot transportowy. Żołnierze skupią się na taktyce obronnej, kontroli i dowodzeniu na polu bitwy oraz okrążaniu.

Zobacz także: Zobacz też: Ćwiczenia wojskowe przy granicy z Polską i Litwą. Białoruś pręży muskuły
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić