o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Szczepionka na koronawirusa. To już wojna! Ujawniono, co robią Chińczycy i Rosjanie

130
Podziel się

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych zgłosili serię niepokojących incydentów. Twierdzą, że wywiady obcych państw dążą do kradzieży wyników badań nad szczepionką na koronawirusa. Obiektem zainteresowania szpiegów mają być zarówno instytuty badawcze, jak i prywatne firmy.

Szczepionka na koronawirusa. To już wojna! Ujawniono, co robią Chińczycy i Rosjanie
Szczepionka na koronawirusa. Pacjent biorący udział w testach szczepionki w DeLand na Florydzie. (Getty Images, Paul Hennessy)
bDoOeWnF

Według ustaleń "The New York Times" próby kradzieży danych podejmują głównie agenci z Chin, Rosji i Iranu. Ci pierwsi przeprowadzili cyfrowe rozeznanie na uczelniach, które przodują w badaniach nad szczepionką – m.in. Uniwersytecie Północnej Karoliny.

Szczepionka na koronawirusa. Próby kradzieży amerykańskich wyników badań

Działania rosyjskich agentów zostały po raz pierwszy zauważone przez członków brytyjskiej agencji szpiegowskiej. W wyniku monitorowania międzynarodowej sieci światłowodów ustalono, że Rosjanie próbowali zdobyć wyniki badań naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Wielkiej Brytanii.

bDoOeWnH

W konsekwencji ataków ze strony Rosji, Iranu oraz Chin przedstawiciele USA byli zmuszeni wzmocnić ochronę swoich danych. Obecni i byli agenci wywiadu potwierdzili w rozmowie z "The New York Times", że od wybuchu pandemii COVID-19 państwa skonfliktowane ze Stanami Zjednoczonymi wzmogły wysiłki w celu kradzieży.

Zobacz także: Zobacz też: Czy szczepienia na grypę osłabiają odporność?
bDoOeWnN

Waszyngton skupił wysiłki na ochronie uczelni oraz firm, które przodują w pracach nad szczepionką. Eksperci porównują tę sytuację do wyścigu zbrojeń z okresu zimnej wojny. Chińczycy mieli podjąć próbę kradzieży danych nawet za pośrednictwem informacji uzyskanych od Światowej Organizacji Zdrowia.

Byłoby zaskakujące, gdyby nie próbowali ukraść najważniejszych obecnie prowadzonych badań biomedycznych. Cennych z finansowego i nieocenione geopolitycznego punktu widzenia – John C. Demers, czołowy urzędnik Departamentu Sprawiedliwości.
bDoOeWoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(130)
Grzesiuk
3 miesiące temu
Przecież ruscy podobno już mają szczepionkę. Putin przecież nie kłamie:-):-):-)
koio
3 miesiące temu
żadna nowość.
dziadek
3 miesiące temu
Uprzejmie informuję, że nie dam się dobrowolnie zaszczepić nawet za solidną dopłatą. 10 lat temu zawzczepiłem się przeciwko grypie "dobrowolnie" oczywiście. Z trudem przeżyłem. Zdrowie zrujnowane więc jak ktoś przyjdzie z propozycją to wilczur i metrowa dębowa laga .
bDoOeWoj
ecik
3 miesiące temu
Cały świat chce amerykanom ukraść szczepionkę. Zaś amerykanie nie muszą kraść oni ją wszystkim zabierają. Tak jak w Polsce. Wszystko co zgłaszamy do biura patentowego przechodzi i jest rejestrowana w USA i tam decydują czy to jest Polski wynalazek czy z USA
Adam
3 miesiące temu
Ci Chińczycy i Ruscy to potwory nie to co amerykańce. Ruscy nawet Nawalnego nie potrafili otruć bo nie mają dość silnej trucizny. Zamiast ją kupić od USA to już drugi raz mają taki obciach. Chińczycy chcieli wejść do Europy w tym do Polski z technologią 5G i wykradać dane. Całe szczęście, że znowu amerykańce na to nie pozwolili. USA nigdy by nie wykradali żadnych danych. Takiego demokratycznego i uczciwego kraju nie ma nigdzie na świecie
Najnowsze komentarze (130)
aaa33
3 miesiące temu
Po co miałby ktoś kraść jakąś szczepionkę na grypę na jakiegoś wirusa co nie istnieje ? Wirusy to dogmat w medycynie to są egzosomy system informacji między komórkami
mate29
3 miesiące temu
Rosjanie i Chiny mają najlepszych chemików i biologów na świecie i nie muszą szpiegować nadętych jankesów
ola
3 miesiące temu
Biją się o szczepionkę czy biliony dolarów ??? Na wirusa nażreć się węgla aktywnego . Szczepionka to ogromny biznes koncernów farmaceutycznych.
Gosia
3 miesiące temu
Szczepionka juz jest
alunia
3 miesiące temu
To dobrze, że te chińczycy i rosjanie pilnują kowbojów i patrzą im na ręce, co oni za świństwa pakuję do tych "szczepionek"
Norbert
3 miesiące temu
Radio Maryja o którym wszyscy wiedzą że ma Centralę w Chicago to bardzo "przyjazna" i "pokojowo" nastawiona do Rosji organizacja polityczna.Ale również armia "dziennikarzy" w mediach społecznościowych może służyć jako przykład "objektywności" w odniesieniu do Rosji i Chin.
Kowalski B
3 miesiące temu
A kto ma patent na tego wirusa ? Od kiedy?
jaja jakieś
3 miesiące temu
To te międzynarodowe koncerny nie wiedzą jak wyjąć z komputera wtyczkę od internetu aby nie wykradziono danych a za produkcję szczepionki się biorą ?? Czy tam w szkołach tez jest zamiast informatyki religia ??
bDoOeWob
Jemio
3 miesiące temu
Jeżeli nikt cię nie śledzi,to znaczy, że nic nie znaczysz dla kraju.Jezeli nikt nie usiłuje ukraść wyników pracy ,to znaczy, że są nic nie warte.
txt
3 miesiące temu
Komuniści najlepiej potrafią zastraszać, kłamać, mordować, kraść, szpiegować, improwizować, demoralizować, siać intrygi. Bezsprzecznie zajmują pierwsze miejsce w szerzeniu kłamstwa o rzekomym istnieniu życia na ziemi miliardy lat. Z tym, że nie mają na te teorie żadnych dowodów. Intrygujące jest, że te teorie są w podręcznikach szkolnych. Wmawia się się młodym ludziom kłamstwa od wczesnych lat życia. W ten sposób kłamstwa zaszczepia się naiwnym i nieświadomym dzieciom. Powielane kłamstwa stają się „prawdą”. Biblia dokument historyczny zaprzecza teoriom darwinistycznym. Lecz ludzie wybierają słodkie kłamstwa od prawdy spisanej ( Bożemu słowu).
zniesmaczony
3 miesiące temu
Kto z PiSu dostał łapówę i ile kasy, że chce zniszczyć futrzarstwo w Polsce? Przez 3 najbliższe lata brak wyborów to zacznie się teraz KORUPCJA ? A mówiono, że rozpalonym żelazem korupcję trzeba wypalać ...
Kop
3 miesiące temu
Wspólnie powinni pracować
już
3 miesiące temu
Po prostu, w przeciwieństwie do naszego rządu, dbają o swoich obywateli. Nasi politycy dbają tylko o Polakach na ...konferencjach prasowych.
Ydd
3 miesiące temu
Ciekawe kto komu chce wykraść szczypionki. Rosjanie mają swoją szczepionkę. W USA dopiero pracują nad szczypionką
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić