o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny są gotowe na wojnę z USA. Niepokojące słowa Xi Jinpinga

356
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych odbyła się ostatnia debata przed wyborami prezydenckimi. W trakcie starcia Bidena i Trumpa poruszono m.in. temat Chin. To wywołało reakcję Xi Jinpinga, który odpowiedział Amerykanom. Chiński lider wysunął wobec nich poważne groźby.

Chiny są gotowe na wojnę z USA. Niepokojące słowa Xi Jinpinga
Chiny reagują na debatę między Joe Bidenem i Donaldem Trumpem (Getty Images, Lintao Zhang , Staff)
bDoYSfjF

Wystąpienie Xi Jinpinga miało miejsce w piątek. Wybór terminu nie był przypadkowy – prezydent Chin wygłosił przemówienie w związku z 70. rocznicą wojny koreańskiej. Jego kraj walczył wówczas po stronie Korei Północnej przeciwko m.in. Korei Południowej oraz właśnie Stanom Zjednoczonym.

Wybory prezydenckie w USA. Reakcja Chin na debatę Bidena i Trumpa

Prezydent Chin odniósł się do słów Joe Bidena i Donalda Trumpa. W trakcie debaty obaj kandydaci na najwyższy urząd w państwie deklarowali, że będą przeciwstawiać się obecnej polityce Chińskiej Republiki Ludowej.

bDoYSfjH
Siedemdziesiąt lat temu imperialistyczni najeźdźcy ostrzelali próg nowych Chin. Chińczycy zrozumieli, że trzeba używać języka zrozumiałego dla najeźdźców – aby walczyć z wojną i siłą powstrzymać inwazję, zdobywając pokój i szacunek poprzez zwycięstwo – cytuje Xi Jinpinga "The South China Morning Post".
Zobacz także: Zobacz też: "Proud Boys". Popularny hasztag nacjonalistów zaskakuje
bDoYSfjN

Jak informuje "Newsweek US", prezydent Chin przyznał, że liczy się z perspektywą wybuchu konfliktu zbrojnego ze Stanami Zjednoczonymi. Xi Jinping podkreślił, że Chińczycy nie będą dążyć do rozpoczęcia wojny i uderzą tylko, jeśli Amerykanie zaczną stwarzać dla nich zagrożenie.

Chińczycy nie będą sprawiać kłopotów, ale się ich nie boimy i bez względu na trudności czy wyzwania, przed którymi stoimy, nogi nie będą się trząść, a plecy się nie ugną – zapowiedział Xi Jinping ("The South China Morning Post").
bDoYSfki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(356)
Aaaaa
miesiąc temu
Może by tak przestać od nich kupować cokolwiek
qaz
miesiąc temu
Zarazili cały świat tym szitem i jeszcze grożą
pepe1
miesiąc temu
chiny najpierw unieruchomiły świat wyprodukowanym w laboratorium wirusem, niszcząc światową gospodarkę a następnie wywołają III wojnę i praktycznie bez wystrzału opanują większość świata! proponuję wycofywać jak najszybciej większość produkcji strategicznej z chin!
bDoYSfkj
jaca
miesiąc temu
mają swiatowy przemysł leki ciuchy chemia ,co im jeszcze podaruje zwariowany zachód? wojne??? bahahahahha
Apokalipsa
miesiąc temu
dla nie zorientowanych, pamiętajcie że prawdziwa wojna oznaczałaby koniec świata ... każda ze strony którA ZACZNIE przegrywać może użyć głowic nuklearnych, a wtedy o ile przeżyjemy to będzie nowa era kamienia łupanego ... łączonego z chorobami popromiennymi ... jednocześnie obie strony dysponują bronią biologiczną i chemiczną ... które mogą spustoszyć cały świat nie tylko 2 kraje ... Dlatego jako zwykły szary człowiek mogę się modlić żeby do żadnego konfliktu nie doszło ponieważ chcę jeszcze pożyć.
Najnowsze komentarze (356)
Edek
3 tyg. temu
Dlatego powtarzam milion razy. Nie kupowac Huiweji i innego chinskiego badziewia na Aliexpress. Juz nie wspomne o śmiertelnym prezencie który dostalismy od żółtych brudasów. Pomyślmy o przyszłości naszych dzieci i wnuków!
Zfg
miesiąc temu
Wirus wypuszczony przez chiny
Cloud
miesiąc temu
Chciał bym znać rzetelnie źródło tej wypowiedzi z piatku.
gosc
miesiąc temu
nikomu nie groza,uprzedzaja nato,ssameryke i skundlona polske,ze nikt ich nie zastraszy.
opty(k)
miesiąc temu
Sytuacja żywcem wzięta z okresów przed I i II WŚ.Tylko wtedy dot. głównie Europy. Teraz chodzi o NWO,a tu te Chiny wyskoczyły, przez ostatnie 20lat jak Filip z konopii! Czy powtórzą wariant japoński z 1941 i zaatakują, na Pacyfiku, USA? Wątpię. Stany mocniejsze a Rosja to cień ZSRR. Więc Chiny poczekają na okazję w Azji. Czy będzie nią kolejna próba spacyfikowania Polski przez odwieczny sojusz Rosja- Niemcy? Zobaczymy. Już niedługo. Tak czy siak dojrzewa zmiana światowego układu sił. Jeśli Bóg pozwoli, możemy tylko zyskać. Ale wcześniej zrobimy porządek u siebie. Gruntownie i drobiazgowo!!
Fdds
miesiąc temu
Przepowiednie mówią o ataku Chin na Rosje i to bez ostrzeżenia
kułak
miesiąc temu
Xi Imperialistyczni najeźdźcy ostrzelali próg nowych Chin. Zgadza się,w latach 50 imperialiści zrzucali na Polskę stonkę ziemniaczaną z samolotów,jako dzieci zbieraliśmy całymi wiadrami
grzesznica
miesiąc temu
Xi Jinping ma piękne usta do całowania,mogła bym go przetestować
bDoYSfkb
Hans Kloss
miesiąc temu
A może chcą napaść na Polskę, tylko jest jeden kłopot, gdzie my ich pochowamy.
Mauritius
miesiąc temu
Amerykańce najpierw wysłali wirusa do Wuhan, abyście tak twierdzili, zawsze tak jest bo to amerykańce są zakłamanymi świniami, a Chiny mają etykę i moralność, obudźcie się w końcu
dalej
miesiąc temu
Jak tylko wybiorą bideta to nie potrzeba im wojny z Chinami, i tak będą mieli tam wielki płacz i lament? Zobaczcie, póki możecie, koniecznie film na 'ale tuba' pt. plandemic-indoktrynacja, podajcie dalej zanim to skasują
Sigu
miesiąc temu
W końcu Chiński przywódca powiedział że dość dyktatu USA w świecie.Chwala wielkim Chinom.
polan
miesiąc temu
Chinska komuna jest gotowa na wojnę ,tylko tyle jej zostało po tej zarazie podarowanej dla Świata !!!!!!!!!!!!!!!
Widmo7
miesiąc temu
Na nich jest prosty sposob , handel........nie kupowac ich produktow jak i tanio produkowac wszedzie w kolo nich jak i rowniez tanio produkowac , te male kraje w kolo beda sie cieszyc , kasa , ludzie zatrudnieni a pier...........ne zoltki spuszcza z tonu i wroca do feudalizmu z 15 wieku ,,,,,,,,,,,,amen !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić