Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny: Stany Zjednoczone stanowią zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa

13
Podziel się

Przedstawiciel USA przy Organizacji Narodów Zjednoczonej publicznie skrytykował postępowanie chińskiego rządu. W reakcji na zdarzenie Geng Shuang, który reprezentuje właśnie Chińską Republikę Ludową, wygłosił przemówienie wymierzone w Amerykanów. Jak dowodził, mają oni obsesję na punkcie wyścigu zbrojeń.

Chiny: Stany Zjednoczone stanowią zagrożenie dla globalnego bezpieczeństwa
Amerykanie zdestabilizowali cały świat? Tak twierdzą Chińczycy (Getty Images, David Dee Delgado , Stringer)
bEKvJhmJ

Zarzuty Stanów Zjednoczonych wobec Chin dotyczyły polityki kontroli zbrojeń oraz rzekomego zatajania informacji na temat pandemii COVID-19. Odpowiedzi na te oskarżenia udzielił Geng Shuang, który zastępuje stałego przedstawiciela Chin przy ONZ. Swoją opinię przedstawił w trakcie debaty Pierwszego Komitetu 75. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Chiny i Stany Zjednoczone. Spór w Organizacji Narodów Zjednoczonych

Geng Shuang wyraził oburzenie, jak dowodził, upolitycznianiem przez USA kwestii koronawirusa. Zasugerował, że w ten sposób rząd Stanów Zjednoczonych usiłuje ukryć przed międzynarodową opinią publiczną własne błędy, które popełnił w reagowaniu na pandemię COVID-19.

bEKvJhmL
Przed chwilą przedstawiciel USA ponownie rozprzestrzenił w ONZ "politycznego wirusa" (...), co jest całkowicie niedopuszczalne. (...) To nie przykryje błędów popełnionych przez USA w walce z pandemią i nie zmyli również międzynarodowej społeczności – oświadczył Geng Shuang (CGTN).
Zobacz także: Zobacz też: Trump wrócił do Białego Domu
bEKvJhmR

Reprezentant Chin podkreślił, że władze jego państwa sprzeciwiają się wyścigowi zbrojeń. Mają również wypełniać wszystkie zobowiązania międzynarodowe oraz podejmować współpracę z innymi członkami ONZ w zakresie bezpieczeństwa oraz rozbrojenia. Tymczasem rząd USA – jak argumentował Geng Shuang – ma "obsesję" na tym punkcie. Świadczy o tym wysokość środków finansowych, które przeznaczają na zbrojenia.

Po pierwsze, Stany Zjednoczone mają obsesję na punkcie rozwoju militarnego. Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce pod względem wydatków wojskowych. W 2019 r. przeznaczyły ponad 700 miliardów dolarów na wydatki wojskowe, czyli prawie 40 procent całkowitych światowych wydatków – oświadczył Geng Shuang (CGTN).

Geng Shuang wyraził nadzieję, że Stany Zjednoczone zmienią swoje postępowanie. Jak zaznaczył, tylko w takim wypadku Amerykanie będą w stanie podjąć konstruktywną współpracę z innymi państwami w zakresie międzynarodowego bezpieczeństwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvJhnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Jacek
rok temu
niko gdyby nie usa i jego armia to byś mówił innym językiem
Juliusz
rok temu
To samo powiedział Putin o całym NATO kto zbliża się na Wschód i w ilu krajach USA prowadzi wojny a w ilu Rosja. Nie zapominajmy ze Ameryka wysterowala nas razem z Wielką Brytanią w Jalcie i Teheranie. To że Chiny robią swój biznes jak i inne kraje to norma.
funboy
rok temu
z wiekim zdumieniem czytam komentarze ludzi ktorzy popieraja dyktatorski kraj, kradnacy, kopiujący innych technologie, a w miedzy czasie krytykujac kraj ktory zawsze wspomagal polsce w dazeniu do demokracij (nie wspominajac WW2)
bEKvJhnn
niko
rok temu
Przykre, ale to Chiny maja rację. USA jest imperium zła na świecie.
Mona
rok temu
Łykacie dalej wszystko co piszą. Trump walczy dla ludzi, nie przeciwko ludziom jak większość. Pieniążki się tylko liczą, a On ma ich wystarczająco, innym się to nie podoba. Czy Wy ludzie nie rozumiecie, że dla reszty Wasze potrzeby się nie liczą? Otwórzcie oczy, czas najwyższy.
aga
rok temu
Chińczycy nie potrzebują rozwoju militarnego.Najpierw zaszczepią swoich,a później wypuszczą nową zarazę,która zdziesiątkuje resztę świata,i kto będzie górą?
Olo
rok temu
Chińczycy nie potrzebują rozwoju militarnego,wystarczy że wypuszczą nową zarazę.Wcześniej swoich zaszczepią,a reszta świata niech się buja i zostawi po sobie całą kosztowną broń.
ggg
rok temu
USA boi się potęgi chin bo będzie ciężej okradać świat.
joda
rok temu
Faktem jest, że to USA zdestabilizowało sytuację społeczno - polityczną na całym Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce i doprowadziły do masowego eksodusu ludności. To im właśnie zawdzięczamy problemy i imigrantami.
patola
rok temu
dokładnie.
twój pan
rok temu
mówi jak jest!!
hstdj
rok temu
maja obsesje, przez chinczykow i ruskow...
Bartosz
rok temu
Taaaa jasne...już widzę konstruktywną rozmowę jak Chiny będą miały największą armię a nie USA
bEKvJhnf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić