Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ciężarna 28-latka zmarła przed szpitalem. Prokuratura wszczęła dochodzenie

111

3 sierpnia przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim zmarła 28-letnia kobieta w ciąży. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. Dochodzenie wyjaśni przyczyny zgonu ciężarnej.

Ciężarna 28-latka zmarła przed szpitalem. Prokuratura wszczęła dochodzenie
Ciężarna kobieta zmarła przed szpitalem w Ostrowie Wlkp. (Getty Images)

O wszczęciu dochodzenia w sprawie śmierci 28-letniej ciężarnej informuje "Fakt", powołując się na PAP. Z przedstawionych informacji wynika, że prokuratura z Ostrowa Wlkp. zabezpieczyła dokumentację medyczną młodej kobiety i zleciła sądowo-lekarską sekcję zwłok. Właśnie ona pozwoli na ustalenie przyczyny zgonu.

Sekcja odbędzie się w ten piątek. Zwłoki zmarłej 28-latki zbadają pracownicy Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Zobacz także: Koronawirus na weselach. Wirusolog Tomasz Dzieciątkowski: zezwolenie na organizację było błędem

U 28-latki podejrzewano koronawirusa

Młoda kobieta początkowo trafiła do szpitala w Ostrzeszowie. Tam, na oddziale ginekologicznym, jej stan uległ pogorszeniu. Serwis ostrow24.tv podawał, że lekarze podejrzewali zakażenie koronawirusem.

Prześwietlenie płuc nie wykazało jednak zmian charakterystycznych dla COVID-19. Mimo to kondycja zdrowotna 28-latki wciąż się pogarszała. W końcu podjęto decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Warunki pogodowe były złe, więc transport śmigłowcem został wykluczony. Nie było też "pod ręką" specjalistycznej karetki. Wobec tego kobietę do Ostrowa Wlkp. przewiózł jej mąż. Pod tamtejszym szpitalem u 28-latki doszło do zatrzymania krążenia. Resuscytacja nie pomogła. Kobieta zmarła.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić