Ciężkie pobicie w Zabrzu. Użyto noża i kastetu

W nocy z czwartku na piątek (15 marca) doszło do brutalnego pobicia na ul. Kosmowskiej w Zabrzu. Sprawca używał kastetu i noża. Napastnik został zatrzymany przez policję i po usłyszeniu zarzutu trafił do aresztu na okres trzech miesięcy.

.Ciężkie pobicie w Zabrzu. Użyto noża i kastetu
Źródło zdjęć: © Policja

15 marca po godzinie 2.00 policjanci otrzymali informację o pobiciu 35-letniego mężczyzny w okolicy ulicy Kosmowskiej. Pokrzywdzony miał zostać zaatakowany bez wyraźnego powodu.

Sprawca bił pokrzywdzonego po całym ciele, a w trakcie tego używał kastetu i noża. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Sprawą pobicia zajęli się policjanci z zabrzańskiej "piątki". Śledczy szybko ustalili sprawcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Zabrza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypadki napaści seksualnej w "taksówkach na aplikację". Ofiar jest coraz więcej. "Skandal!"

Podejrzany i pokrzywdzony znali się wcześniej, a motyw działania podejrzanego jest nadal ustalany. 29-latek został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - czytamy na stronie policji.

Napastnik był dobrze znany policji

Podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwo z użyciem przemocy, za co odbywał kare pozbawiania wolności. Teraz grozi mu od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

Polica z Zabrza pracuje nad sprawą także 38-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o zniszczenie mienia i kierowanie gróźb karalnych. Usłyszał zarzuty i grozi mu do 5 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyznę.

Źródło artykułu: o2pl
Wybrane dla Ciebie