o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BA
|

Co szykują Łukaszenka z Putinem? Białoruś ściąga wojska na granicę z Ukrainą

454
Podziel się

W sieci pojawiają się nagrania przemieszczających się w stronę południową wojsk białoruskich. Na filmikach z obwodu brzeskiego widać, że w stronę Ukrainy jedzie co najmniej 13 bojowych wozów piechoty i ciężarówek wojskowych. Do ukraińskich granic swoje siły wcześniej ściągała też Rosja.

Co szykują Łukaszenka z Putinem? Białoruś ściąga wojska na granicę z Ukrainą
Wojsko białoruskie jedzie na południe. W sieci pojawiło się nagranie.
bDUmXNfV

Filmik nagrano w okolicach wsi Motyl w obwodzie brzeskim. Miejscowość położona jest mniej niż 50 kilometrów od granicy z Ukrainą. Wojsko przesuwało się pod nadzorem policji. Na nagraniu widać co najmniej 13 bojowych wozów piechoty i ciężarówek wojskowych.

Wcześniej podobne manewry zaczęła wykonywać Rosja. "New York Times" informuje, że ​​w ostatnich tygodniach bojownicy nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej otrzymali od Rosjan nową broń, a ataki artyleryjskie na siły ukraińskie trwają obecnie przez większość dnia. Według dowódcy sił zbrojnych Ukrainy Rusłana Chomczaka Rosja skoncentrowała około 60 tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą.

bDUmXNfX

W rosyjskim mieście Tiumeń sfilmowano transfer sprzętu wojskowego w kierunku zachodnim - czyli w kierunku Ukrainy. W opublikowanym materiale filmowym można rozpoznać ponad 20 bojowych wozów piechoty, co najmniej sześć samobieżnych haubicoarmat, około 20 ciężarówek i innych pojazdów opancerzonych.

Rosja ściąga też nowe siły na Krym. Chomczak powiedział, że od czasu okupacji Krymu w 2014 roku Rosja zwiększyła swoją obecność wojskową na półwyspie do 32 700 żołnierzy. A w połowie marca tego roku na krymskim poligonie wojskowym Opuk armia rosyjska prowadziła ćwiczenia dla marynarki i lotnictwa wojskowego. Po ćwiczeniach jednostki wojskowe pozostały w rejonie poligonu. Dołączyło do nich 5 kolejnych batalionów.

bDUmXNgd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmXNgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(454)
Kolka
2 tyg. temu
Kiedy Ukraina zgodziła pozbyć się broni rakiet z głowicami atomowymi TO właśnie między innymi Rosja gwarantowała Ukrainie bezpieczeństwo. Teraz widać jak Rosja wypełnia zobowiązanie. Rosja to najbardziej kłamliwe i agresywne państwo świata. Pewnie doczekają tego czego chcą. Szkoda zwykłych ciężko pracujących ludzi gnębionych przez reżym.
...
2 tyg. temu
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zlokalizowała i zlikwidowała farmę botów w sklepie z elektroniką. Sieć, która tworzyła konta, aby rozsiewać fałszywe informacje na temat szczepień oraz wspierać Doniecką i Ługańską Republikę Ludową, była finansowana przez Federację Rosyjską. Łącznie zatrzymano 4 osoby oraz przejęto sprzęt komputerowy z zainstalowanym specjalistycznym oprogramowaniem oraz kilkaset kart SIM. Pozostaje życzyć polskim służbom podobnych sukcesów w walce z propagandą Kremla.
Jack40
2 tyg. temu
Moim skromnym zdaniem Ukraina bardzo źle zrobiła podpisując pakt Budapesztański bo z Ruskimi nie podpisuje się traktatów bo one są potem mniej warte niż papier na którym są spisane
bDUmXNgz
Merlin
2 tyg. temu
To już nie polska i Litwa są zagrożeniem dla Łukaszenki Hmm wielki brat kiwna palcem i wacia jest na rozkaz Biedny głupi naród Białorusi jeszcze będzie ginąc za ruskich
adam
2 tyg. temu
Na prawdę robi się nieciekawie na Świecie...
Najnowsze komentarze (454)
Riko
12 godz. temu
Ta Rosja i Białoruś to głupi kraj cały czas tylko bawią się w wojnę czekać tylko jak sami niechcący wysadzą rakietę z atomówką takie tam upsss.
analityk
3 dni temu
Dla uważnych>>Ukrainskie wojsko to nie jest to samo co było 2014r gdzie nie było uzbrojenia i niskie morale > obecnie jest to armia licząca ponad 1,5 miliona żołnierzy w miarę dobrze wyposażonych tak że straszenie nie wpływa na morale. Białoruś nie liczy się w tej rozgrywce a Rosja będzie musiała liczyć się z bardzo duzymi stratami w wypadku ataku na UKRAINĘ oraz rozwinięciem konfliktu.
Paweł S. Mari...
4 dni temu
Król Północy Rosja i jego sojusznicy) rozpocznie wojnę i zostanie unicestwiony.
Obserwator
5 dni temu
Gdyby Niemcy przestały finansować Rosję to ruscy piloci lataliby na drzwiach od stodoły.
mica
5 dni temu
Gejowska Unia Europejska wyrazi swoje ubolewanie z powodu zagrożenia . Będzie tak jak w sprawie Polski w 1939 roku , ulotki rozrzucane z samolotów .
kola
5 dni temu
Łukaszenka i Białorus stać maksymalnie na jeden tydzień działań zbrojnych i to w ograniczonym zakresie. Baz Rosji działania militarne Białorusi to machanie szabelką .
politer
6 dni temu
Ukraina z USA prowokują Putina chcąc wyrwaćć w stronę zachodu Ukrainę i zwalają wszystko na Putina,stąd reakcja Putina i napięcie.A propaganda jak zwykle,że to Putin zły.
ren
6 dni temu
Rosja jest mistrzem kamuflażu i zmyłek.... wszyscy patrzą na Ukrainę a zielone ludziki wejdą do jednego z krajów nadbałtyckich... i kto im co zrobi??? Ilu jest w Estonii Rosjan którzy kwiatami powitają współbraci aby na 1 maja uczcić fakt wyzwolenia w stolicy swojego kraju... mniam...byłoby to mistrzowskie zagranie...
bDUmXNgr
voice
1 tyg. temu
Białoruś, ha, ha, ha, konie kują a żaba nogę nadstawia
kosmita
1 tyg. temu
Polska ma Legiony Chrystusa nie musimy się bać
Tic-Tac
2 tyg. temu
Putin obiecał Lukaszence, że razem zlikwidują Ukrainę i zawojują całą Europę. Kto niby im się przeciwstawi? Geje? Putin doskonale wie, że obecna UE z jej śmiesznymi problemami, nie jest żadnym przeciwnikiem i że jedyne co mogą i potrafią pseudo politycy UE, to wyrażać zaniepokojenie albo ubolewanie. Tyle w temacie.
BKK
2 tyg. temu
Nie rozumiem do końca, po co Putin miałby się zabierać za Ukrainę. Żadne państwo nie ma więcej czegokolwiek, niż ma Rosja. Chyba, że to faktycznie megalomańskie mocarstwowe zapędy. Jednak moment wybrał znakomity. Na świecie panuje pandemia. Wszystkie państwa są zajęte rozwiązywaniem poważnych wewnętrznych problemów. Na świecie panuje kryzys władzy, szczególnie w USA, u największego oponenta Rosji. Nikt więc nie będzie się rwał z pomocą. Więc, jeśli Putin chce narozrabiać, to ma doskonałą okazję.
BKK
2 tyg. temu
Uważam, że Ukraina sama sobie ten los zgotowała i zasłużyła na to, co ją teraz spotyka. Po rozpadzie bloku socjalistycznego PKB Ukrainy było przez dwa lata wyższe, niż PKB Polski. Jednak od tego czasu my potrafiliśmy się otrząsnąć i doprowadziliśmy do dynamicznego rozwoju kraju, dzięki czemu jesteśmy w EU i NATO, a Ukraina nie była w stanie przez trzydzieści lat wypracować podstaw stabilnego państwa. Zresztą, Ukraina nigdy samodzielnym państwem nie była, zawsze była częścią. I jak widać ich zapędy do stanowienia samodzielnego bytu mocno ich przerosły. Naszym złodziejom u władzy daleko do ich złodziei przy władzy.
Budrys z Grod...
2 tyg. temu
Całe bagna Polesia i Wołyń powinny należeć do Białorusi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić