Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Co szykują Łukaszenka z Putinem? Białoruś ściąga wojska na granicę z Ukrainą

455
Podziel się

W sieci pojawiają się nagrania przemieszczających się w stronę południową wojsk białoruskich. Na filmikach z obwodu brzeskiego widać, że w stronę Ukrainy jedzie co najmniej 13 bojowych wozów piechoty i ciężarówek wojskowych. Do ukraińskich granic swoje siły wcześniej ściągała też Rosja.

Co szykują Łukaszenka z Putinem? Białoruś ściąga wojska na granicę z Ukrainą
Wojsko białoruskie jedzie na południe. W sieci pojawiło się nagranie.
bELoEpsl

Filmik nagrano w okolicach wsi Motyl w obwodzie brzeskim. Miejscowość położona jest mniej niż 50 kilometrów od granicy z Ukrainą. Wojsko przesuwało się pod nadzorem policji. Na nagraniu widać co najmniej 13 bojowych wozów piechoty i ciężarówek wojskowych.

Wcześniej podobne manewry zaczęła wykonywać Rosja. "New York Times" informuje, że ​​w ostatnich tygodniach bojownicy nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej otrzymali od Rosjan nową broń, a ataki artyleryjskie na siły ukraińskie trwają obecnie przez większość dnia. Według dowódcy sił zbrojnych Ukrainy Rusłana Chomczaka Rosja skoncentrowała około 60 tysięcy żołnierzy na granicy z Ukrainą.

bELoEpsn

W rosyjskim mieście Tiumeń sfilmowano transfer sprzętu wojskowego w kierunku zachodnim - czyli w kierunku Ukrainy. W opublikowanym materiale filmowym można rozpoznać ponad 20 bojowych wozów piechoty, co najmniej sześć samobieżnych haubicoarmat, około 20 ciężarówek i innych pojazdów opancerzonych.

Rosja ściąga też nowe siły na Krym. Chomczak powiedział, że od czasu okupacji Krymu w 2014 roku Rosja zwiększyła swoją obecność wojskową na półwyspie do 32 700 żołnierzy. A w połowie marca tego roku na krymskim poligonie wojskowym Opuk armia rosyjska prowadziła ćwiczenia dla marynarki i lotnictwa wojskowego. Po ćwiczeniach jednostki wojskowe pozostały w rejonie poligonu. Dołączyło do nich 5 kolejnych batalionów.

bELoEpst
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELoEpsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(455)
Wladek
4 miesiące temu
Nic nie kombinuja,po prostu czas odebrac swoje.Przeciesz banderowcy to nie narod,tylko mniejszosc narodowa I swojego kraju nigdy nie mieli,to Tak jak cyganie.
emeryt
4 miesiące temu
Co się dziwić p.Łukaszenka, że 15 samochodów jedzie, gdy w tym samym czasie Polska montuje nowe dywizje i szkoli partyzantke tzw WOT
majączynie
5 miesięcy temu
Jeżeli Ukraina ma już na wyposażeniu armii kilka tysięcy Stingerów to już pozamiatane. Byle operatorami byli wierni krajowi. Afganie też im urządzili krwawą łaźnię Stingerami którą pewnie pamiętają.
bELoEpsP
analityk
6 miesięcy temu
Dla uważnych>>Ukrainskie wojsko to nie jest to samo co było 2014r gdzie nie było uzbrojenia i niskie morale > obecnie jest to armia licząca ponad 1,5 miliona żołnierzy w miarę dobrze wyposażonych tak że straszenie nie wpływa na morale. Białoruś nie liczy się w tej rozgrywce a Rosja będzie musiała liczyć się z bardzo duzymi stratami w wypadku ataku na UKRAINĘ oraz rozwinięciem konfliktu.
Paweł S. Mari...
6 miesięcy temu
Król Północy Rosja i jego sojusznicy) rozpocznie wojnę i zostanie unicestwiony.
Obserwator
6 miesięcy temu
Gdyby Niemcy przestały finansować Rosję to ruscy piloci lataliby na drzwiach od stodoły.
mica
6 miesięcy temu
Gejowska Unia Europejska wyrazi swoje ubolewanie z powodu zagrożenia . Będzie tak jak w sprawie Polski w 1939 roku , ulotki rozrzucane z samolotów .
kola
6 miesięcy temu
Łukaszenka i Białorus stać maksymalnie na jeden tydzień działań zbrojnych i to w ograniczonym zakresie. Baz Rosji działania militarne Białorusi to machanie szabelką .
politer
6 miesięcy temu
Ukraina z USA prowokują Putina chcąc wyrwaćć w stronę zachodu Ukrainę i zwalają wszystko na Putina,stąd reakcja Putina i napięcie.A propaganda jak zwykle,że to Putin zły.
ren
7 miesięcy temu
Rosja jest mistrzem kamuflażu i zmyłek.... wszyscy patrzą na Ukrainę a zielone ludziki wejdą do jednego z krajów nadbałtyckich... i kto im co zrobi??? Ilu jest w Estonii Rosjan którzy kwiatami powitają współbraci aby na 1 maja uczcić fakt wyzwolenia w stolicy swojego kraju... mniam...byłoby to mistrzowskie zagranie...
voice
7 miesięcy temu
Białoruś, ha, ha, ha, konie kują a żaba nogę nadstawia
kosmita
7 miesięcy temu
Polska ma Legiony Chrystusa nie musimy się bać
Tic-Tac
7 miesięcy temu
Putin obiecał Lukaszence, że razem zlikwidują Ukrainę i zawojują całą Europę. Kto niby im się przeciwstawi? Geje? Putin doskonale wie, że obecna UE z jej śmiesznymi problemami, nie jest żadnym przeciwnikiem i że jedyne co mogą i potrafią pseudo politycy UE, to wyrażać zaniepokojenie albo ubolewanie. Tyle w temacie.
bELoEpsH
BKK
7 miesięcy temu
Nie rozumiem do końca, po co Putin miałby się zabierać za Ukrainę. Żadne państwo nie ma więcej czegokolwiek, niż ma Rosja. Chyba, że to faktycznie megalomańskie mocarstwowe zapędy. Jednak moment wybrał znakomity. Na świecie panuje pandemia. Wszystkie państwa są zajęte rozwiązywaniem poważnych wewnętrznych problemów. Na świecie panuje kryzys władzy, szczególnie w USA, u największego oponenta Rosji. Nikt więc nie będzie się rwał z pomocą. Więc, jeśli Putin chce narozrabiać, to ma doskonałą okazję.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić