Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Rosja nie wyklucza współpracy z NATO. Ma jeden warunek

32
Podziel się:

Moskwa zaprzecza, jakoby nie chciała współpracować z NATO. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zapowiedział, że jego kraj jest gotowy usiąść do stołu z przedstawicielami Sojuszu Północnoatlantyckiego. Stawia jednak jeden warunek.

Rosja nie wyklucza współpracy z NATO. Ma jeden warunek
Siergiej Ławrow zapowiedział, że Rosja jest gotowa do rozmów z NATO (PAP, EPA, Maxim Shipenkow)

Według narracji Kremla, wcześniejsze rozmowy pomiędzy Rosją a NATO zakończyły się fiaskiem z powodu konfliktu w sprawie Ukrainy. Rosyjskie MSZ podkreśliło w środę, że jest gotowe do współpracy. Zdaniem rosyjskiego ministra spraw zagranicznych, Ukraina nie ma jednak "nic wspólnego" z NATO.

Nie odmawiamy współpracy. Po prostu nie chcemy siedzieć i słuchać o Ukrainie – podkreślił szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Rosja nie chce słuchać o Ukrainie. "Nie ma to nic wspólnego z NATO"

Rosja proponuje przywrócenie rozmów między siłami zbrojnymi NATO oraz Rosji, aby "utrzymać w mocy podpisane wcześniej skomplikowane umowy". Według Ławrowa, nie należy jednak poruszać tematu Ukrainy podczas wspólnych spotkań.

Za każdym razem, kiedy proponowano spotkanie Rosja-NATO, pierwsze pytanie miało dotyczyć Ukrainy. Kilka razy usiedliśmy do takich rozmów i wysłuchiwaliśmy wywodów na ten temat. Wszyscy wiemy jak to wyglądało – podkreślił w środę.

NATO oskarża Rosję. "Nie odpowiedzieli na nasze zaproszenia"

W ubiegłym tygodniu sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ocenił, że wina za zerwanie komunikacji pomiędzy NATO a Rosją, leży po stronie Moskwy. Podkreślił, że od 2019 nie odbyło się żadne wspólne spotkanie.

Rosja nie odpowiedziała pozytywnie na nasze zaproszenia do zwołania rady. Żałuję, bo uważam, że dialog jest ważny, zwłaszcza w trudnych czasach, takich jest teraz. (…) Wierzę w dialog z Rosją, który może prowadzić do poprawy naszych stosunków z tym krajem – stwierdził.

Pod koniec marca szef amerykańskich sił zbrojnych w Europie generał Tod Wolters zajął ostrzejsze stanowisko wobec Rosji. Stwierdził, że żołnierze stacjonujący poza granicami Stanów Zjednoczonych mają dbać o zapewnienie pokoju. Podkreślił, że USA są gotowe odpowiedzieć na ewentualną agresję ze strony Moskwy.

Rosja pozostaje trwałym i egzystencjalnym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych i naszych europejskich sojuszników – ocenił.

Obejrzyj także: Porozumienie Izrael-Rosja. Poruszyli temat Syrii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
ZAPAMIĘTAJCIE...
4 dni temu
Za tuska Polska będzie ruska
olo_58
3 miesiące temu
Jak do wódki będą ogórki kiszone to gotów jestem usiąść do stołu z Ławrowem. Może wypić może nie.....
TURYSTA
3 miesiące temu
BYŁEM W ROSJI. 20 KM. OD MOSKWY BRÓD,SMRÓD I UBÓSTWO.BRAK AUTOSTRAD,DZIURAWE DROGI,TRZECI ŚWIAT.CO ONI MOGĄ ŚWIATU ZAOFEROWAĆ? CAŁY PIS WYSŁAĆ DO ROSJI!
Zbyszek
3 miesiące temu
Polskę okupują yankesi, braci Białorusinów okupują rosjanie, szkoda, że jesteśmy tak słabi.
maryjan
3 miesiące temu
nie dajcie się uzależnić od ropy i gazu - wtedy będziemy dyktować warunki . a ich potęga militarna nijak ma się do nato .
iio
3 miesiące temu
podstawą jest przecięcie pępowiny z gazem i ropą pomiędzy rosją a UE. putina nie wolno sponsorować !! nawet gdy bysmy mieli gaz i rope kupowac i innych krajów.
FILANTROP
5 miesięcy temu
KTO BEDZIE ROZMAWIAL Z BANDYTAMI zadnych warunkow zmiesc z powierzchni ziemi Putin i ten przyglupawy bandyta juz powinni stanac przed sadem i odpowiadac za to co zrobili emigrantom to ludzie chorzy a rura nadal sucha hahahahahaha ale ubaw sankcjami ich wykoncza Wojna dlla Ruska 2 tyg i zapasy sie skonca NATO nie pojdzie na zadne ustepdtwa tym ludziom sie nie wierzy jak mozna bandytom zaufac juz pokazali co potrafia zmesc i nie pozwolic sobie na straszenie
ssr
5 miesięcy temu
Tłumacząc słowa Ławrowa: Ruki wwierh i tak pagawarim !
xxxxf
8 miesięcy temu
Jak mozna wspolpracowac z odwiecznym Wrogiem to jakas paranoja
Małek
8 miesięcy temu
Rosja chce zająć tylko tereny na wschód od Wisły... do których jak twierdzi ma pełne prawo... za to USA dostanie potężnego sojusznika do urabiania Chin
nie dla rosji
8 miesięcy temu
Rosja to najwieksze złóo na ziemi podstepna i wredna
anonimus
8 miesięcy temu
wszystko co złe wychodzi z rosji pamietajcie nie ufac rosji
eu...
8 miesięcy temu
nakladac ostre sankcje na rosje a nie z nimi rozmawiac
nigdy
8 miesięcy temu
znamy rosje i im nie ufamy zadnych interesow z rosja podstepnym narodem !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić