Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Co z Sylwestrem? Minister zdrowia: nie mogę być taki nieludzki

16

Adam Niedzielski zabrał głos na temat tego, jak będzie wyglądał w tym roku Sylwester. Minister zdrowia wydał już zalecenia odnośnie świąt Bożego Narodzenia. Czy w Sylwestra również będzie obowiązywał limit uczestników?

Co z Sylwestrem? Minister zdrowia: nie mogę być taki nieludzki
Adam Niedzielski (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Adam Niedzielski udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. Minister zdrowia został zapytany o to, jakich obostrzeń mają przestrzegać Polacy w trakcie tegorocznych zabaw sylwestrowych.

Koronawrius – Sylwester 2020. Minister zdrowia zapowiada

Minister zdrowia podkreślił, że rząd dokonał znaczącego kroku naprzód w kwestii przewidywania postępowania epidemii koronawirusa. Jak zauważył, kolejne działania zostały zapowiedziane z "czterotygodniową perspektywą".

Ogłaszamy z (...) czterotygodniową perspektywą, bo ten najbliższy okres od 28 listopada do 27 grudnia już jest dokładnie sprecyzowany, jakie reżimy czy obostrzenia będą stosowane – podkreślił Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską.
Zobacz także: Koronawirus. Osoby po kwarantannie mogą zakażać? Ekspert tłumaczy

Adam Niedzielski przyznał, że w jego opinii nie ma możliwości, aby tegoroczny Sylwester przebiegał bez żadnych zmian. Jak podkreślił, nie należy traktować jego słów jako ostatecznych. Na pewno do 27 grudnia rząd nie będzie w tej kwestii "elastyczny", jednak dalsze kroki zależą od stanu epidemii koronawirusa w Polsce – teraz jest na to zbyt wcześnie.

Na razie jesteśmy na pewno nieelastyczni (...) do 27 grudnia, a potem zobaczymy. (...) Naprawdę, za wcześnie jest do wypowiadania się właśnie w taki definitywny sposób, co będzie dalej – wyjaśnił Adam Niedzielski (Wirtualna Polska).

Minister zdrowia został zapytany o to, czy istnieje prawdopodobieństwo zwiększenia limitu osób biorących udział w spotkaniu z 5 do 20. Adam Niedzielski potwierdził, że może się to wydarzyć, jednocześnie żartując, że byłoby to "nieludzkie" względem uczestników zabaw sylwestrowych.

No nie mogę być taki nieludzki, panie redaktorze – zażartował Adam Niedzielski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić