Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Co z wakacjami? Czy będą wakacje? Czy będzie można jechać na wakacje? Niemcy się szykują

6
Podziel się:

Niemcy będą mogli spędzić letnie wakacje za granicą? Pomimo wciąż trwającej epidemii, odbywają rozmowy na ten zniesienia ograniczeń, tak aby turyści mogli wybrać się w swoje ulubione miejsca.

Co z wakacjami? Czy będą wakacje? Czy będzie można jechać na wakacje? Niemcy się szykują
(Pixabay)

W Niemczech trwają rozmowy z innymi państwami na temat tegorocznych wakacji. Thomas Bareiss, federalny komisarz ds. Turystyki, powiedział gazecie Der Tagesspiegel, że jeśli uda się utrzymać epidemię pod kontrolą, ludzie wkrótce będą mogli wyjechać na wakacje za granicę.

Turyści nie mogliby wyjechać w każde miejsce. Thomas Bareiss zaznacza, że musiałyby to być sąsiednie kraje lub te, w których także zaobserwowano podobny spadek infekcji. Przykładowymi państwami, które wymienił są Austria, Francja, Polska, Belgia lub Holandia.

Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie dobrze będziemy w stanie złagodzić ograniczenia w ciągu najbliższych czterech do ośmiu tygodni – dodał.

Zobacz także: Koronawirus, a klimatyzacja. Nowe dane na temat rozprzestrzeniania się choroby

W Europie z powodu koronawirusa zmarło ponad 100 tys. osób. Najbardziej dotkniętymi krajami są Francja, Włochy i Hiszpania. W wielu krajach wciąż nie widać oczekiwanej poprawy sytuacji, chociaż liczba infekcji spada.

Powoli znikają także, wprowadzone w marcu, ograniczenia. Pomimo to, wciąż nie wiadomo czy w najbliższym czasie uda się wznowić ruch lotniczy oraz czy możliwe będą wyjazdy turystyczne. Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział we wtorek, że "jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy można wziąć urlop". Według niego sytuacja stanie się jasna na początku czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(6)
Janka
2 lata temu
Myślę,że do Polski nie pojedziemy, lepiej wspierać swoją gospodarkę. Słyszałam że w Polsce prześladują ludzi za coronavirus. Zresztą macie mało testów i przypadków jest o wiele więcej. Niemieccy politycy dbają o swoich mieszkańców jak rodzic o dzieci. I po co jechać jak jest u Was tak drogo i nibezpiecznie
gewhc
2 lata temu
niemiaszki przyjadą nad polskie morze i będa zarażać
Sandra
2 lata temu
Cicho liczę, że będę mogła lecieć na wakacje enterem w sierpniu jak planowałam co będzie to się okażę. Jestem optymistycznie nastawiona.
ewa
2 lata temu
Niech lepiej siedzą w domu bo ich nikt w Europie nie lubi aż po Polskę
zemsta jarka
2 lata temu
Niemcy przynajmniej coś robią w tej sprawie i mogę się założyć, że na urlopy będą mogli wyjechać. Zastanawiam się tylko co z nami...? Już wyobrażam sobie jak będą wyglądać te wszystkie foki w Międzyzdrojach i nie tylko w tych maseczkach na twarzy... 😁
Das
2 lata temu
Siedźcie lepiej w domu Niemiaszki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić