o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

COVID-19 jest już nawet tam. Dwa pierwsze przypadki

11
Podziel się

Zmniejsza się liczba krajów, w których nie ma koronawirusa. COVID-19 dotarł nawet na Wyspy Marshalla na Pacyfiku. To pierwsze przypadki wirusa w kraju.

COVID-19 jest już nawet tam. Dwa pierwsze przypadki
(Getty Images)
bECBKfFh

Wyspy Marshalla do niedawna były jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie nie odnotowano infekcji koronawirusem. Teraz jednak rząd archipelagu odległych wysp na Pacyfiku potwierdził dwa przypadki zakażenia. Chorzy przylecieli ze Stanów Zjednoczonych.

Koronawirus. Wyspy Marshalla odnotowały pierwsze przypadki

Koronawirusa potwierdzono u dwóch pracowników amerykańskiej bazy wojskowej. To 35-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna. Oboje przechodzą infekcję bezobjawowo.

bECBKfFj

Wojskowi przylecieli z Honolulu na Hawajach. Po przybyciu na Wyspy Marshalla, wojskowi nie opuszczali bazy, ponieważ przebywali na kwarantannie. Władze podkreśliły, że przybysze byli izolowani od pozostałych mieszkańców kraju.

Lokalni urzędnicy wezwali mieszkańców kraju do zachowania czujności i podstawowych środków ostrożności. Władze poprosiły obywateli, by zgromadzili oni zapasy żywności i leków na okres od dwóch do czterech tygodni. Stwierdzono jednak, że nie ma podstaw do wprowadzania jakichkolwiek obostrzeń.

Wszystko będzie funkcjonowało normalnie aż do odwołania – głosi rządowe oświadczenie.
bECBKfFp

Pandemia koronawirusa. Są kraje, do których nie dotarł

Większość krajów leżących na Pacyfiku zamknęła swoje granice na samym początku pandemii. Obawiano się, że ich słabe systemy opieki zdrowotnej nie poradzą sobie z licznymi przypadkami COVID-19. Uważa się, że Kiribati, Mikronezja, Nauru, Palau, Samoa, Tonga, Tuvalu i Vanuatu są nadal wolne od koronawirusa.

Wyspy Marshalla zamknęły swoje granice w marcu, w czerwcu złagodzono nieco obostrzenia. Władze zezwoliły na przyjazd amerykańskich pracowników baz wojskowych. Nakazano im przejść na miejscu trzytygodniową kwarantannę.

bECBKfFq

Wysypy Marshalla zamieszkuje około 55 tys. osób. Kraj składa się z dwóch łańcuchów atoli koralowych. Łącznie jest to ponad 1000 wysepek położonych na Pacyfiku na północ od równika.

Republika Wysp Marshalla jest niepodległym państwem. Kraj jest jednak w dużej mierze zależny od Stanów Zjednoczonych. Amerykanie odpowiadają za bezpieczeństwo archipelagu i co roku inwestują na Wyspach Marshalla miliony dolarów.

Amerykańska baza wojskowa mieści się na atolu Kwajalein. Stany Zjednoczone wynajmują go jako swoją bazę i poligon do testów pocisków.

bECBKfFr

Obejrzyj także: Wielki napis SOS na plaży prawdopodobnie uratował im życie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECBKfFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
👽👽👽
11 miesięcy temu
Ciekawe bo BAYERN w 34 miał 300 000 przsipadkow
Covi-19
11 miesięcy temu
Przenieśli go politycy?
Ola
11 miesięcy temu
. ..nie wiem jak zacząć ..strasznie wstyd mi tu pisać ..Chciałabym Bardzo Przeprosić., mam nadzieję, że Nikogo Nie Urażam w ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez Gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...Teraz jest tak, że sama często Nie Dojadam, ,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobrej,Spokojnej Nocy ,. Ola z Lodzi. mbank: 13 1140 2004 0000 3102 5571 4875 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA : 90-552 Łódź ul. Kopernika 43/7. .
bECBKfFL
Ktoa
11 miesięcy temu
Chodza sluchy ze sonda Curiosity wykryla Covid na Marsie ;)
🤣🤣🤣
11 miesięcy temu
Jest też tam🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠🌠
Rwarki
11 miesięcy temu
To po co wpuszczono ludzi z hameryki
Sinice2021
11 miesięcy temu
A ja płynie wisla do baltyku;;💩💩💩💩💩--OZONOWANE🤮
Wirus🏝
11 miesięcy temu
Tysiące lat temu byłem tam🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠
Piotr
11 miesięcy temu
Ciekawe czy na Kubie też niema koronowirusa
👽👽👽
11 miesięcy temu
Tu też już byl🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐🪐
Ewa
11 miesięcy temu
Bo zamiast siedzieć na d...., ludzie włóczą się po świecie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić