o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Czarnek oburzony słowami Nitrasa o katolikach. "Maski opadły całkowicie"

860
Podziel się

Prawdziwą burzę wywołały w mediach społecznościowych słowa Sławomira Nitrasa na temat katolików. Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdził, że należy "opiłować ich z pewnych przywilejów". W ostrych słowach skomentował tę wypowiedź Przemysław Czarnek. – Jeden z głównych celów PO i jej starego (nowego) szefa jest zupełnie oczywisty: dechrystianizacja Polski – ocenił minister edukacji.

Czarnek oburzony słowami Nitrasa o katolikach. "Maski opadły całkowicie"
Przemysław Czarnek w ostrych słowach skrytykował wypowiedź Sławomira Nitrasa (PAP, Radek Pietruszka)
bELbKIWJ

W sobotę odbyło się kolejne spotkanie w ramach Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. Gościem młodzieży zebranej na auli Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego był marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Rozmowę prowadził z nim Sławomir Nitras, jeden z głównych organizatorów wydarzenia.

Nitras ostro o rozdziale Kościoła od państwa. "Katolicy staną się mniejszością"

Jeden z uczestników Campusu zadał politykom pytanie o rozliczenie obecnej władzy po ewentualnym zwycięstwie PO w najbliższych wyborach. Chciał również wiedzieć, czy ugrupowanie planuje doprowadzić do realnego rozdziału Kościoła od państwa wobec – jak ocenił – funkcjonującego dziś "sojuszu tronu z ołtarzem".

bELbKIWL

Sławomir Nitras stwierdził, że "w perspektywie czasu dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie". Dodał, że niedługo katolicy staną się w Polsce mniejszością. Podkreślił, że będą musieli nauczyć się z tym żyć.

Dobrze, żeby stało się to, mówiąc uczciwie, w sposób nie gwałtowny, żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty. Powinno się to stać na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co było, musimy was opiłować z pewnych przywilejów dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni – podkreślił Nitras.
bELbKIWR

Czarnek oburzony słowami Nitrasa. "Kto wam to zlecił?"

Słowa te wywołały oburzenie części komentatorów. Fragment wypowiedzi polityka PO wycięty przez TVP Info podał dalej mediach społecznościowych Przemysław Czarnek. W ostrych słowach skomentował przy tym wystąpienie Nitrasa.

Maski opadły całkowicie. Jeden z głównych celów PO i jej starego (nowego) szefa jest zupełnie oczywisty: dechrystianizacja Polski na wzór tego, co się dzieje na Zachodzie. Kto wam to zlecił? – napisał na Twitterze szef MEiN.
bELbKIWS

W kolejnym wpisie Czarnek stwierdził, że to powrót do czasów PRL. Ocenił, że podobnej argumentacji do walki z kościołem używali komuniści.

Słowa Nitrasa wywołały jednak także sprzeciw wśród polityków opozycji. Anna Maria Żukowska z Lewicy zaznaczyła, że "tolerancja religijna nie polega na życzeniu jakiemuś wyznaniu bycia mniejszością".

Tak się zniechęca umiarkowanych, wahających się wyborców – podkreśliła.
bELbKIWT

Podobnego zdania był senator PSL Jan Filip Libicki. Polityk zaczął zastanawiać się, jak w praktyce wyglądać miałaby realizacja tej zapowiedzi.

Nie mogę się doczekać jak mnie poseł Sławomir Nitras zacznie "opiłowywać" – napisał.
bELbKIWU

W rozmowie z portalem wpolityce.pl Libicki podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, że Nitras jest politykiem impulsywnym. Dodał jednak, że takie słowa są nie do przyjęcia.

Jest mi przykro jako senatorowi, że pan marszałek Grodzki na to nie zareagował, ponieważ wypowiedzi posła Nitrasa mają charakter dyskryminujący pewną poważną grupę polskich obywateli – ocenił.

Obejrzyj także: Zaskakująca posada dla Przemysława Czarnka. Robert Biedroń komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELbKIXm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(860)
Leszek
2 miesiące temu
Na campusie-noclegowni Trzaskowskiego jeden likwiduje szpitale, będziemy leczyć się u znachorów i płacić koperdami, drugi likwiduje kościoły, będziemy modlić się do słońca, to znaczy że wracają nas do średniowiecza ci z PO?
ak001
2 miesiące temu
Nie żadna dechrystianizacja, tylko rozdzielenie państwa i kościoła, odcięcie wszelkich wpływów kościoła na politykę wewnętrzną i wyprowadzenie religii ze szkół do przykościelnych sal katechetycznych. A w ogóle kto tego oszołoma wpuścił do rządów i jeszcze dał mu dzieci pod opiekę?!
złośliwy
2 miesiące temu
Jak ten komentarz szybko zniknie, mówi się "trudno". Przykre to, że autor artykułu zastosował klasyczną - choć w sumie dość prymitywną - ale niestety skuteczną manipulację. Jak najbardziej prawdziwa informacja o wypowiedzi p. Nitrasa, która powinna wzbudzić ogromne oburzenie każdego normalnego i przyzwoitego człowieka niezależnie od jego światopoglądu (nawet politycy lewicy przecierają oczy ze zdumienia) podana w szczególny sposób, poczynając od tytułu, nabiera odwrotnego sensu. Przez pryzmat "oburzenia pana Czarnka" czytelnik skupia się oczywiście na panu Czarnku i tak naprawdę nie dość, że jest to wątek powiedzmy trzecioplanowy wydatnie wysunięty na pierwszy plan, to diametralnie odwraca uwagę czytelnika i zamiast na skandalicznej wypowiedzi Nitrasa, odbiorca skupia się głównie na osobie Czarnka. Gratuluję zatem Autorowi, patrząc na komentarze - zamierzony skutek został osiągnięty prawie w 100%. Nie zapytam Szanowny Autorze, czy takie rzeczy robisz z przekonania, czy za parę złotych. Ale ciekawi mnie: czy jesteś zadowolony z siebie i dobrze się z tym czujesz?
bELbKIXn
***** ***
2 miesiące temu
w pierwszej kolejności powinno się opodatkować kościół, a potem odsunąć od rządzenia państwem, ale Czarnek będzie prał berety, bo wie, że to jego elektorat. Może być tak, że już osrał zbroję, na myśl co się z nim stanie jak PIS odsunięty będzie od władzy.
el-ka
2 miesiące temu
Dobrze,że niektórzy ludzie nie chcą chrzcin dzieci niemowlaków,które nie mogą się sprzeciwić. Chrzest powinien być dla nastolatków,którzy mają swoje zdanie. Precz z tzw. nauką religii w szkołach. W szkołach powinno się uczyć tego,co jest potrzebne we współczesnym świecie. Odwołać Czarnka. Może jeszcze wprowadzi jako obowiązkowe lekturę katechizm i biblię. Kto chce,to sam przeczyta. Religia na maturze,to jakiś absurd. To już lepiej było,gdy można zdawać z języka rosyjskiego.przynajmnie w świecie do czegoś się przydaje.
el-ka
2 miesiące temu
Wprowadzić podatek od ludzi deklarujących wyznanie religijne. I nie po pięć,czy 10 zł.Nawet polowa,albo jena trzecie tego ,co płaci się przy pit.Wtedy okaże się ilu katolików jest w Polsce.
el-ka
2 miesiące temu
Jakim prawem w spisie powszechnym było pytanie o wyznanie religijne. To już konstytucja nie obowiązuje. A tak,zapomnialam,że PIS zrobił z niej szmatę. Zapisano rozdział kościoła od Ale teraz to fikcja. Politycy tańczą u niejakiego Rydzyka. Dosyć już tego.
Melka
2 miesiące temu
Człowiek odmawiający innym człowieczeństwa uważa, że ma cokolwiek wspólnego z naukami Chrystusa?? Panie Czarnek, katolicyzm z faryzeizmem się panu pomylił! Tak, opiłować - z bigoterii, dewocji i hipokryzji, może wtedy pojawi się katolik
Liza
2 miesiące temu
Ministrant ministrem 😊
Brawo brawo!
2 miesiące temu
No cóż, tak to jest, jak się ma w partii świrów. Nitras i Grodzki sa przykładem tego. To kompletna paranoja! Jeden chce likwidowac szpitale i w tym miejscu nasza cała rodzina wybuchnęła gromkiem śmiechem. A druga jeszcze lepsza! Mieliśmy w domu kaskady śmiechu. Tak oto PO opiłuje, ale samych siebie z Tuskiem na czele.
aaaa
2 miesiące temu
Nie rozumiem. Temu panu pomieszały się wieki. Mamy 21 wiek. Te teorie mynyster niech wygłasza w domu. Tam jest jego miejsce
swieta
2 miesiące temu
ile nienawiści jest w ludziach. Ile niezadowolenia. ciagle mało i mało im wszystkiego. Trudno zaspokoić bogatych, trudniej niż biednych nakarmić
zet
2 miesiące temu
Wiara jest prywatną sprawą obywatela a nie jakimś państwowym nakazem jakby pewnie chciał pan Czarnek! On sam może pełzać pod każdą kapliczką a ludzi niech zostawi w spokoju! Amen!
bELbKIXf
troll
2 miesiące temu
niech poczują czystkę na własnej skórze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić