Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Czarnek porównuje edukację za PiS i PO: to jak niebo i ziemia

104

Przemysław Czarnek uważa, że stan edukacji pod rządami Prawa i Sprawiedliwości zmienił się na lepsze w porównaniu do rządów PO. Dowodem mają być większe nakłady na oświatę i wprowadzenie przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

Czarnek porównuje edukację za PiS i PO: to jak niebo i ziemia
Lublin, 02.09.2023. Kampania wyborcza do parlamentu 2023. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (C) podczas prezentacji kandydatów KW Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2023, 2 bm. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. (amb) PAP/Wojtek Jargiło (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

Minister Czarnek udzielił wywiadu portalowi i.pl. W rozmowie został poproszony o porównanie stanu edukacji za rządów PiS oraz PO i PSL.

To jest przepaść, jak niebo a ziemia. Nasi poprzednicy wydali na oświatę 2,9 mld. My do tego momentu wydaliśmy już już 13,7 mld - mówi szef resortu edukacji.

Polityk PiS wymienia jednocześnie swoje "dalsze sukcesy". Wśród nich jeden z głównych punktów to wprowadzenie do nauczania kontrowersyjnego przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

Inne sukcesy edukacji według ministra Czarnka to programy wychowawczo-patriotyczne, program "Laptop dla każdego czwartoklasisty" czy "programy, które poskutkowały wyjściem z kryzysu pandemii koronawirusa również, jeśli chodzi o poziom wiedzy uczniów".

Czarnek szykuje się do dalszej "reformy edukacji"

Szef resortu edukacji wskazuje, że jest gotowy do przeprowadzenia dalszych zmian w edukacji. Kolejnym etapem reformy ma być zmiana w sposobie pracy przez nauczycieli.

Nauczyciel ma być bardziej dostępny dla ucznia. Chodzi o wprowadzenie dalszej zmiany w sposobie pracy. Mniej biurokracji i innych czynności służbowych. Więcej rozmów i czasu dla uczniów - stwierdził Przemysław Czarnek.

Minister w rządzie Prawa i Sprawiedliwości zapowiada też podniesienie pensji nauczycieli po "wygranych wyborach".

Czarnek liczy też, że szkoła przejdzie na "cyfrowy model", a w kolejnej kadencji pojawią się m.in. "laboratoria przyszłości".

Przypomnijmy, że Przemysław Czarnek jest ministrem edukacji i nauki od 2020 roku. W najbliższych wyborach do sejmu będzie kandydował z lubelskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Jest liderem tej listy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić