Wróć na
Robert Czykiel
|

Dramat po pożarze w Bejrucie. W magazynie było coś jeszcze

39
Podziel się

Czerwony Krzyż ma poważny problem, bo w wyniku pożaru może stracić wielkie ilości żywności oraz zapasy wody. Działalność organizacji może zostać poważnie zakłócona.

Dramat po pożarze w Bejrucie. W magazynie było coś jeszcze
Pożar w Bejrucie zajął magazyn Czerwonego Krzyża (Twitter)
bCXEPMLF

Na mieszkańców Bejruta znowu padł blady strach. Niewiele ponad miesiąc od koszmarnego wybuchu gazu w porcie, na tym samym terenie znowu wybuchł pożar. Ludzie wpadli w panikę.

Nowe informacje ws. pożaru w Bejrucie

Z daleka było widać ogromny ogień i kłęby dymu. Na miejsce wezwano strażaków, którzy mieli ręce pełne roboty. Z pierwszych ustaleń wynikało, że w magazynie składowano olej silnikowy i opony, co nie ułatwiało walki z żywiołem.

bCXEPMLH

Wiadomo już, że w tym miejscu znajdował się także magazyn należący do Czerwonego Krzyża. Organizacja humanitarna przechowywała tam żywność oraz wodę. Możliwe, że wszystko przepadło.

Płonący magazyn to miejsce, w którym jako Czerwony Krzyż przechowujemy tysiące paczek i 0,5 mln litrów wody. Na razie nie oszacowaliśmy rozmiaru szkód, ale jest ryzyko, że nasza operacja humanitarna zostanie poważnie zakłócona - mówi dyrektor regionalny Fabrizio Carboni.
bCXEPMLN

Prezydent Libanu dodał, że jedna z hipotez zakłada, że pożar mógł być zamierzonym aktem sabotażu. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie.

Pożar w Bejrucie. Potężna eksplozja w porcie. Nagranie świadka

bCXEPMMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Mniodek
1 tyg. temu
'Na mieszkańców Bejruta...' Weźcie palalanty nauczcie się 'odmianów'
m&Y
1 tyg. temu
W Bejrucie wybuchła SALETRA AMONOWA a nie GAZ ! Poziom Waszych artykułów jest żenujący.
Joop
1 tyg. temu
Sasiedzi z południa nie znają litości. Ale karma wróci, Eskimoski terorr wkrótce się skończy.
bCXEPMMj
moSSad
1 tyg. temu
Szydy ręce precz od Libanu !!!.Cieszę się że nie mamy granicy z Izraelem bo takie wybuchy" saletry" czy pożary w portach mielibyśmy systematycznie co miesiąc
makkaka
1 tyg. temu
widać ewidentny sabotaż, akt terroru wobec Libanu, wiadome kto ale nikt głośno nie powie, bo antysemityzm
Najnowsze komentarze (39)
Jan bez Ziemi
1 tyg. temu
Pół milona litrów wody spaliło się na popiół! Koszmar...
Jjkks
1 tyg. temu
Pracownikami portu w Bejrucie powinni być sami aryjczycy sprawdzeni przez Hezbollah bo widać kretów tam pełno. 2 razy w tym samym miejscu to nie przypadek.
Gosc
1 tyg. temu
Biedni ci Libańczycy. Los im ewidentnie nie sprzyja
Nie
1 tyg. temu
Trudno w takiej atmosferze żyć to nie jest antysemityzm to jest medialny horror na całym świecie
Spitfire
1 tyg. temu
Bejrut ma pecha. To każdy wie. Wybuch miesiąc temu spowodowany był zapaleniem się saletry a nie gazu
Bogacz
1 tyg. temu
No to trza pomagać
Klaudiaxd
1 tyg. temu
Hejka, ostatnio na Onet było o lasce, która schudła powyżej 10 kg w dwa miesiące będąc na diecie Anusi (najlepiej sprawdzić w Google). Jadła jakieś posiłki z niskim IG, stewię, błonnik oraz coś tam chyba jeszcze. Jeżeli ktokolwiek z postujących tutaj ma doświadczenie odnośnie tej diety - byłabym wdzięczna o porady. Z góry dziękuję bardzo. Pozdrawiam.
maciek
1 tyg. temu
Mosad działa
bCXEPMMb
Klaudiaxd
1 tyg. temu
Cześć, niedawno na Onet było o babce, która zrzuciła przeszło 10 kilo w 2 miesiące stosując dietę Anusi (najlepiej sprawdzić w google). Jadła jakieś produkty z niskim IG, stewię, błonnik i coś tam chyba jeszcze. Jeżeli ktoś z czytających tutaj ma doświadczenie dotyczące tej diety - byłabym wdzięczna o jakieś opinie. Z góry dzięki. pozdrawiam ;).
Icek
1 tyg. temu
wywalić icków z Polski to i u nas szybko się zaczną takie akcje :)
Alt11
1 tyg. temu
Sąsiedni naród pisze tak: "im gorzej, tym lepiej" Poszukajcie coś o cudzie w Libanie i wszystko stanie się jasne
Zumwalt
1 tyg. temu
Coraz bardziej mi to wygląda na próbę EKSTERMINACJI Libańczyków. Najpierw "przy okazji" zniszczone zostały silosy ze zbożem, a teraz "przy okazji" zniszczona została żywność z pomocy humanitarnej. Kraj jest uzależniony od dostaw żywności z zewnątrz. Nie przetrwa. I moje pytanie - co jest tańsze - kolejne naloty Izraela, z ryzykiem odwetu, czy też skazanie na śmierć głodową za pomocą jednej małej bombki inicjującej wielką eksplozję i jednego małego podpalenia - inicjującego zniszczenie alarmowych porcji żywności?
Marta
1 tyg. temu
Trzeba tam tam żyć lub być choć raz żeby stwierdzić że Libańczycy to wspaniali ludzie
Ogniomistrz
1 tyg. temu
Kto ich wybrał. Tych "wybrańców" poszukiwaczy artefaktów, którzy sieją łuny, pożogę i śmierć ja się pytam. Ogniem walczysz od ognia zginiesz.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić