Częstochowa. 18-latka napadnięta przez nożownika. Policja już go zatrzymała

12

Prawdziwy koszmar podczas spaceru przeżyła 18-latka. Pod koniec maja młoda dziewczyna została napadnięta w częstochowskim Parku Lisiniec. 31-letni mężczyzna uderzył ją, a także groził nożem.

Częstochowa. 18-latka napadnięta przez nożownika. Policja już go zatrzymała
Policja zatrzymała mężczyznę, który zaatakował 18-latkę (czestochowa.policja.gov.pl)

Zdarzenie miało miejsce 28 maja na terenie Parku Wypoczynkowego "Lisiniec" w Częstochowie. 18-latka została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę.

Najpierw 31-latek uderzył ją w plecy, a gdy się przewróciła, to przytrzymał ją i zagroził użyciem noża. Przestraszona dziewczyna oddała mu wszystkie pieniądze. Gdy uzyskał łup, uciekł z miejsca zdarzenia.

Następnego dnia kobieta zgłosiła się do jednostki i złożyła zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie. Patrol z "jedynki" po niecałych dwóch godzinach zatrzymał 31-letniego mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi podanemu przez 18-latkę - czytamy na stronie internetowej częstochowskiej policji.

Częstochowa. Kim jest napastnik?

Okazuje się, że 31-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego na wniosek prokuratora sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi do 12 lat więzienia, ale za dopuszczenie się tego czynu w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd - donoszą mundurowi.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić