o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Prywatny ksiądz w Sejmie. Sowite wynagrodzenie duchownego

575
Podziel się

Serwis superbiz.se.pl ujawnił, że Sejm ma swojego prywatnego księdza. Wiadomo, ile mniej więcej zarabia taki duchowny i kim jest. Zastanawiacie się, co należy do jego zadań? Pojawiła się odpowiedź na to pytanie.

Prywatny ksiądz w Sejmie. Sowite wynagrodzenie duchownego
Prywatny ksiądz w Sejmie. Sowite wynagrodzenie duchownego (Pixabay)
bEDfftOZ

Myśleliście, że Sejm ma kilku księży? Nic bardziej mylnego. Posługę kapłańską sprawuje tam tylko jeden duchowny. Wystarcza on na przeszło 400 posłów.

To właśnie on zapewnia posłom, ale i senatorom, spokój ducha. Sejmowy ksiądz musi liczyć na "co łaska".

bEDfftPb
Kapelanem parlamentarzystów jest ks. dr Piotr Burgoński, wykładowca akademicki UKSW. Z posługą duszpasterską nie wiążą się żadne opłaty ponoszone przez Kancelarię Sejmu. Ksiądz kapelan nie jest też oczywiście ani zatrudniony na etacie w Kancelarii Sejmu, ani też na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z naszą instytucją - tłumaczy "Super Expressowi" i "Super Biznesowi" Kancelaria Sejmu.

Sejmowy ksiądz dostaje stałe wynagrodzenie?

"Chociaż Sejm nie płaci mu ani grosza, to można podejrzewać, że jako kapelan otrzymuje stałe wynagrodzenie. Ile wynosi pensja księdza w Sejmie? Średnie wynagrodzenie dla duchownych podlegających MSWiA to niecałe 9 tys. złotych" - podkreśla serwis superbiz.se.pl.

Zaznaczono jednocześnie, że jest to mniej, niż dostaje poseł. Być może jednak ta kwota wzrosła. Generalnie sytuacja wygląda tak, że Kościół i rząd niechętnie podają dane dotyczące Funduszu Kościelnego, stąd też możliwe są rozbieżności.

bEDfftPh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfftPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(575)
Andy B.
3 miesiące temu
A ja nie chcę żeby się ktoś za mnie modlił, nie chcę żadnej religii, żadnego zbawiciela ani żadnego nieba. Posłowie w Parlamencie mają pracować bo za to jako obywatele im płacimy. Praktyki religijne niech uprawiają w wolnym czasie i za swoje pieniądze.
Hanys
3 miesiące temu
Niech płacą na sejmowego feldkurata sami posłowie.
Hanys
3 miesiące temu
Ksieza finansowani przex MSWIA. To sprawa dla prokuratury.
bEDfftPD
Piotrek
3 miesiące temu
Jezusowi wystarczył pożyczony osiołek, udostępniona za darmo izba u gospodarza.
Vut
3 miesiące temu
A ciemny narod tylko narzeka
???
3 miesiące temu
..co zołnierz i obywatel państwa watykan robi na terenie polskiego ciała ustawodawczego łamiac konstytucję.. ???
orto
3 miesiące temu
Kiedy będziemy mieli władców, którzy będą ujawniać wszystkie dane winszowane przez Suwerena?
Goska
3 miesiące temu
to znaczy jak pracuje??na czym polega jego praca??i co to za slowa"raptem zarabia 9tys" a za co??litości to są nasze pieniądze i to nie powinna być tajemnica co robi,może sukienką czyści posadzkę?
Zdziwiony.
3 miesiące temu
Wyobraźcie sobie taką sytuacje.. Polska podpisuje z Rosja układ, na podstawie którego Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe na terenie kraju. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium kraju siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu, ponadto Polska przyzna im bezpłatna opiekę medyczna i emerytury. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówkę, kłamania, oskarżania innych etc. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polska politykę wewnętrzna i zewnętrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego - Rosja zastrzega tez, ze jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki a manipulacje są niedopuszczalne. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów. Podoba się? Nie? A co jeżeli to były by Niemcy? Też nie? A gdyby to był Izrael? Na pewno nie! O,a wiec dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego w stosunku do WATYKANU -który zawsze trzymał z zaborcami i potępiał nasze wszystkie powstania narodowe? Wychwalając jednocześnie wrogie działania zaborców.. Jak długo jeszcze Polska będzie kolonią wyzyskiwaną i grabioną przez tą pedofilną katolicką mafię kleszą ?? !!
Kicia
3 miesiące temu
Ludzie !!! Co z Wami? Gdzieście się chowali ? Ksiądz nie jest Bogiem a Boga nie bierzecie pod uwagę, ani Waszego ducha co jest wieczny i nieśmiertelny.- Chcecie wyć z czyśćca potem żeby ktoś pomógł modlitwą ?- Tak chowacie wasze dzieci, że za was się modlić nie będą tylko liczyć spadek i ewentualnie pomstować, że mało. Jeśli traficie do piekła (szukać tego terminu w Biblii) to już basta ! Koniec i niemożność a męka wieczna.
sed
3 miesiące temu
Kufa mać !!!!, a zwykli ludzie maja po 3 tysiaki, normalnie rasa Panów jakaś się utworzyła.
emerytka
3 miesiące temu
pis-owcy robia z nami co chca.jak dlugo jeszcze?
emeryt 1
3 miesiące temu
Nie rozumoiem tego ,ze we wszystkich instytucjach rzadowych sa ksieza .Czy we wszystkich zakladach pracy tez sa ? Jesli ktos potrzebuje ksiedza ,to sa koscioly ,jak dla kazdego katolika .To sa olbrzymie pieniadze wywalone w bloto ,ktore moglyby byc wydane na sluzbe zdrowia ,armie czy inne wazne dziedziny.
bEDfftPv
emeryt
3 miesiące temu
a fachowiec z obrabiarki koordynacyjnej w zakładzie lotniczym ,wykonujący skomplikowane detale i zespoły do samolotu wszystko w mikronach,5 tys na rękę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić