Prywatny ksiądz w Sejmie. Sowite wynagrodzenie duchownego

788

Serwis superbiz.se.pl ujawnił, że Sejm ma swojego prywatnego księdza. Wiadomo, ile mniej więcej zarabia taki duchowny i kim jest. Zastanawiacie się, co należy do jego zadań? Pojawiła się odpowiedź na to pytanie.

Prywatny ksiądz w Sejmie. Sowite wynagrodzenie duchownego
Prywatny ksiądz w Sejmie. Sowite wynagrodzenie duchownego (Pixabay)

Myśleliście, że Sejm ma kilku księży? Nic bardziej mylnego. Posługę kapłańską sprawuje tam tylko jeden duchowny. Wystarcza on na przeszło 400 posłów.

To właśnie on zapewnia posłom, ale i senatorom, spokój ducha. Sejmowy ksiądz musi liczyć na "co łaska".

Kapelanem parlamentarzystów jest ks. dr Piotr Burgoński, wykładowca akademicki UKSW. Z posługą duszpasterską nie wiążą się żadne opłaty ponoszone przez Kancelarię Sejmu. Ksiądz kapelan nie jest też oczywiście ani zatrudniony na etacie w Kancelarii Sejmu, ani też na podstawie umowy cywilnoprawnej zawartej z naszą instytucją - tłumaczy "Super Expressowi" i "Super Biznesowi" Kancelaria Sejmu.

Sejmowy ksiądz dostaje stałe wynagrodzenie?

"Chociaż Sejm nie płaci mu ani grosza, to można podejrzewać, że jako kapelan otrzymuje stałe wynagrodzenie. Ile wynosi pensja księdza w Sejmie? Średnie wynagrodzenie dla duchownych podlegających MSWiA to niecałe 9 tys. złotych" - podkreśla serwis superbiz.se.pl.

Zaznaczono jednocześnie, że jest to mniej, niż dostaje poseł. Być może jednak ta kwota wzrosła. Generalnie sytuacja wygląda tak, że Kościół i rząd niechętnie podają dane dotyczące Funduszu Kościelnego, stąd też możliwe są rozbieżności.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić