Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Niezaszczepieni mają problem. Decyzja ws. paszportu covidowego

385
Podziel się:

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego podjęli ostateczną decyzję ws. unijnego certyfikatu cyfrowego COVID-19. Ma on ułatwić podróże wewnątrz Unii Europejskiej w trakcie pandemii i doprowadzić do ożywienia życia gospodarczego.

Niezaszczepieni mają problem. Decyzja ws. paszportu covidowego
Paszport covidowy (Getty Images)

Certyfikaty covidowe mają być bezpłatnie wystawiane przez władze krajowe. Można je otrzymać w formacie papierowym lub cyfrowym. W obu przypadkach będą posiadać kod QR. Takie rozwiązanie zostało ostatecznie zatwierdzone przez Parlament Europejski.

Paszporty będą zaświadczać, że poszczególne osoby są zaszczepione przeciwko COVID-19, mają negatywny wynik testu lub przeszli już chorobę. "Fakt" spostrzega, że w praktyce będą to trzy odrębne dokumenty.

Wspólne unijne przepisy sprawiają, że te certyfikaty będzie można weryfikować. Będą one uznawane we wszystkich państwach członkowskich w całej Unii Europejskiej. Ponadto zadbano o ich zabezpieczenie przed fałszowaniem.

Od kiedy będą obowiązywać paszporty covidowe?

System certyfikatów będzie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku. Na razie zostanie wprowadzony na 12 miesięcy.

Co istotne, nie będą one warunkiem swobodnego przemieszczania się. Ponadto nie będą traktowane jako dokumenty podróży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(385)
nieszczepiony
rok temu
Ja mam problem? Kraje które żyją z turystyki tracą na tym ok 30%-40% procent turystów. Jestem pewnien, że góra dwa lata i nikt już nie będzie zwracał na ten bezprawny papierek uwagi.
nie lubię pod...
rok temu
Gal Anonim: Pracuję w szpitalu i jakoś przez rok uniknęłam zakażenia na covid, gdzie wszyscy dookoła chorowali, chodziłam codziennie do pracy, nie byłam na ,,zdalnej'' jak większość, maseczka na twarzy, dystans i dezynfekcja rąk to podstawa paździerzu a nie szczepienie, które Cię nie zabezpieczy przed zachorowaniem ale jedynie zmniejszy skutki choroby, doczytaj, nie osądzaj
ObyWatel
rok temu
Pozadłużali ludzi podczas tej pandemii , niektórzy potracili wszystko z życiem włącznie , teraz po zniesieniu obostrzeń odzywają się komornicy i inne instytucje w tym windykacyjne ,jestem ciekaw ilu ludzi dostało list od komornika w ostatnich dniach.
the end
rok temu
umrzec i tak umrzemy z paszportem, szczepieniem czy bez ,wyjatku nie bedzie. Kolumba do tego nie potrzeba
mój i twój
rok temu
szczepić się czym prędzej bo to ci zaszczepieni mają utrzymać te siłownie, baseny, dyskoteki, lokale, restauracje, kina, teatry, biura podróży, linie lonicze i co tam jeszcze.
asdfas
rok temu
I dobrze. Roznosiciele zarazy niech siedzą w chałupach.
Piotr
rok temu
SEGREGACJA POLAKÓW STAŁA SIĘ FWKTEM, A JESZCZE NIEDAWNO WMAWIANO NAM, ŻE TAK NIE BĘDZIE , ŻE SZURY I FOLIAŻE. ZASTANAWIAŁEM SIĘ CZY SIĘ SZCZEPIĆ ALE JEDNAK POZOSTANE TYM GORSZYM CZŁOWIEKIEM JAK INNI SEGREGOWANI W LATACH 30 W NIEMCZECH ZA CZASÓW ADOLFA HITLERA. DAM SIĘ ZAMKNĄĆ W GETCIE A PÓZNIEJ WYWIEŚĆ DO JAKIEGOŚ OBOZU KONCENTRACYJNEGO. A WY? NAPISZCIE CZY BEDZIECIE NOSIC GWIAZDE DAWIDA NA LEWYM RAMIENIU. POZDRAWIAM
w trakcie pa...
rok temu
w trakcie pandemii
Gość
rok temu
Cowidowe żniwa dla lekarzy i nie tylko.....(ale są i wyjątki Lekarze, dla których zdrowie pacjenta jest ważniejsze od kasy) ale ich nie słuchają media...
<;/
rok temu
dlaczego tego typu certyfikaty nie są wymagane w przypadku innych chorób zakaźnych typu hiv ,grużlica,żółtaczkaitd na nie ludzie nie umierają czy nie da się zarobić ?
gosc
rok temu
Jeśli paszporty covidowe NIE będą warunkiem swobodnego przemieszczania się to po co one są? :D
kod QR
rok temu
Czym rozni sie szprycowany i bez szprycy,jak obaj zachoruja,zdrowy nie-szprycowany wyzdrowieje,a szprycowany bedzie umieral lub sial wirusem,po 3-4 miesiace,po trochu....? -To bedzie certyfikowany i dlugi kowid-delta i 4 wirusy-w jednym....?
koło toczy s...
rok temu
Termin Holocaust bywa używany w odniesieniu do ludobójstwa
:-/
rok temu
A co jesli moj stan zdrowia wyklucza możliwość zaszczepienia? Mogliby doprecyzować w artykule co z resztą osób
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić