Jakub Artych
Jakub Artych| 

Cztery auta spłonęły pod Wrocławiem. Porachunki Polaków i Gruzinów?

61

W nocy 23 maja pod Wrocławiem na parkingu przy parku handlowym doszło do pożaru czterech samochodów osobowych. Lokalne media spekulują, że być może jest to związane z porachunkami pomiędzy Polakami a Gruzinami. Póki co nie ma jednak potwierdzenia. Całą sprawą zainteresowała się już policja.

Cztery auta spłonęły pod Wrocławiem. Porachunki Polaków i Gruzinów?
Cztery auta spłonęły pod Wrocławiem. Czy to porachunki Polaków i Gruzinów? Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

W nocy ze środy na czwartek, na parkingu przy parku handlowym w Siechnicach (woj. dolnośląskie) doszło do pożaru czterech samochodów osobowych, o czym poinformowała straż pożarna.

Gdy strażacy przyjechali na miejsce, ogień był już rozwinięty, a w pobliżu doszło do dużego zadymienia. Spłonęło wiele elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, dlatego słup ognia mógł być dobrze widoczny w nocy - mówi mł. kpt. Damian Górka z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, cytowany przez lokalne media.

Jak podkreśla "Gazeta Wrocławska", w pożarze nie było osób poszkodowanych, strażacy uporali się z ogniem jeszcze przed godziną 5 rano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kłęby dymu nad Warszawą. "Cała okolica mocno zadymiona"

Na miejscu pracował również patrol policji, który ma wyjaśnić bezpośrednią przyczynę zapłonu i ustalić tożsamość właścicieli pojazdów. Czy jest to pokłosie brutalnej bójki do której doszło kilka dni wcześniej?

Policja zatrzymała Gruzinów

Przypomnijmy, że policjanci zatrzymali w środę dwóch obywateli Gruzji w wieku 24 i 27 lat. Mężczyźni są podejrzewani o pobicie, do którego doszło na terenie Siechnic. Ponadto policjanci ustalili 4 osoby pokrzywdzone w tej sprawie.

Mundurowi we wtorek po godz. 20.00 otrzymali informację o grupie agresywnych mężczyzn, którzy kopią nogami i uderzają rękami dwie inne osoby. Mimo dokładnego sprawdzenia okolicy zdarzenia, nie zastano żadnego z uczestników całego zajścia.

Ponadto funkcjonariusze od chwili powzięcia informacji w tej sprawie docierają do kolejnych świadków tego zdarzenia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci planują kolejne zatrzymania osób mających związek z tym pobiciem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić