Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Czy grozi nam kolejny lockdown? Wyglądałyby inaczej. Minister zagrał głos

8

Tadeusz Kościński odniósł się do obaw Polaków, że jesienią zostanie wprowadzony kolejny lockdown. Minister finansów wyjaśnił też, czy Polska dysponuje wystarczającymi funduszami, by zaspokoić potrzeby sektora zdrowia. Rozwiał również wątpliwości odnośnie planów podniesienia podatków.

Czy grozi nam kolejny lockdown? Wyglądałyby inaczej. Minister zagrał głos
Minister finansów zdradził, czy w Polsce może zostać wprowadzony drugi lockdown (PAP, Marcin Obara)

Tadeusz Kościński wystąpił w programie "Gość Wydarzeń" telewizji Polsat News. Minister finansów zapewnił widzów, że państwo dysponuje wystarczającymi funduszami, by sfinansować działanie sektora zdrowia. Polacy nie mają więc powodów do obaw, że zabraknie pieniędzy dla szpitali.

Ludzie mogą spać spokojnie. Nie ma żadnych kłopotów finansowych, żeby sfinansować potrzeby sektora zdrowia. Tyle, ile szpitale potrzebują, te pieniądze były udostępnione – wyjaśnił Tadeusz Kościński w programie "Gość Wydarzeń".

Koronawirus w Polsce. Będzie kolejny lockdown?

Tadeusz Kościński potwierdził, że bierze pod uwagę wprowadzenie przez rząd nowego lockdownu. Jednak ostateczną decyzję podejmie Ministerstwo Zdrowia. W takim przypadku minister finansów będzie zmuszony znaleźć dodatkowe fundusze.

Jeżeli minister zdrowia oceni, że potrzebny jest lockdown dla dobra zdrowia, to musimy zrobić wszystko, żeby znaleźć pieniądze, by to sfinansować, to nie ma dyskusji, że nas nie stać – tłumaczył minister finansów w programie "Gość Wydarzeń".
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Minister finansów zapewnił, że jesienny lockdown prawdopodobnie wyglądałby inaczej niż poprzedni. Jak argumentował, obecnie Ministerstwo Zdrowia posiada większą wiedzę na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz sposobów jego ograniczania.

Teraz wiemy więcej o wirusie i myślę, że nasze podejście, reakcja będzie inna – wyjaśnia Tadeusz Kościński dla widzów programu "Gość Wydarzeń".

Tadeusz Kościński potwierdził, że Ministerstwo Finansów nie planuje wprowadzenia nowych podatków. Według ustaleń ekspertów od wybuchu pandemii COVID-19 spadł zarówno import, jak i – w mniejszym stopniu – eksport. Z kolei poziom bezrobocia wynosi 6 procent.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić