Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Czy jutro, 26 lipca, jest niedziela handlowa? Kalendarz niedziel handlowych 2020

0
Podziel się

Czy 26 lipca obowiązuje zakaz handlu czy jest niedziela handlowa? Czy w niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy? Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

Czy jutro, 26 lipca, jest niedziela handlowa? Kalendarz niedziel handlowych 2020
Niedziele handlowe 2020 (Pixabay)
bELzYrMB

NIedziele handlowe 2020

Przepisy wprowadzające zakaz handlu w niedzielę w Polsce, podają też daty niedziel wyłączonych z tego zakazu. W tym roku niedziele handlowe przypadają 7 razy. Mieliśmy już niedzielę handlową w styczniu, potem 2 w kwietniu i ostatnio - w czerwcu.

Czy jutro, 26 lipca jest niedziela handlowa?

W 2019 roku wszystkie ostatnie niedziele miesiąca były niedzielami handlowymi. Czy w 2020 też obowiązuje podobna zasada? Po części tak. Niedziele handlowe przypadają w większości na ostatnie niedziele miesiąca, ale nie każdego, jak było to rok temu. W lipcu - zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych - nie ma żadnej niedzieli, w której wszystkie sklepy byłyby otwarte. 26 lipca jest więc niedzielą niehandlową.

bELzYrMD

Zakaz handlu w niedzielę. Gdzie zrobimy zakupy 26 lipca?

Od zakazu handlu w niedzielę są pewne wyjątki. Oznacza to, że chociaż niedziela nie jest handlowa, to jednak w niektórych miejscach możemy zrobić zakupy. Przepisy przewidują w sumie 32 wyłączeń.

bELzYrMJ

Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę? Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, w lodziarniach, w kawiarniach i restauracjach, na stacjach paliw, w aptekach, sklepach z pamiątkami, tytoniem i prasą, a także w mniejszych sklepach (również tych działających na zasadzie franczyzy, jak Żabka czy Carrefour Express), gdzie sprzedaje sam właściciele. W niedzielę niehandlową otwarte są również sklepy na dworcach i lotniskach.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Zobacz kalendarz

  • 26 stycznia 2020
  • 5 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • 28 czerwca 2020
  • 30 sierpnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • 20 grudnia 2020
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELzYrNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić