Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Czy kury potrafią latać? Ten film Was zaskoczy

20

Zgodnie z powszechnym przekonaniem kury nie potrafią latać. Jednak okazuje się, że w pewnych sytuacjach te zwierzęta są w stanie zdobyć się na działania, których nikt by się po nich nie spodziewał. Jedno z takich zdarzeń udało się zarejestrować na nagraniu.

Czy kury potrafią latać? Ten film Was zaskoczy
Czy kury potrafią latać? Będziecie w szoku (Twitter.com, The Sun)

Naukowcy uważają, że niektóre gatunki kur nie są w stanie latać z powodu zbyt wielkiej masy ciała. Jednocześnie przyznają, że pozostałe potrafią zdobyć się na ten wysiłek, jeśli zachodzi konieczność. Osoby, których sąsiedzi hodują takie ptaki, na pewno nie raz i nie dwa zaobserwowali, jak "tajemniczym" sposobem znalazły się po ich stronie płotu.

Kury mogą latać? To nagranie zmieni wasze przekonania

Portal "The Sun" udostępnił na Twitterze nagranie, na którym widzimy ogromne stado kur, lecących na znaczną odległość.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widok latających kur wzbudził wiele emocji wśród użytkowników Twittera. Komentujący przyznawali, że nigdy nie byli świadkami podobnej sceny. Inni zauważali, że kury – podobnie jak inne ptaki – posiadają skrzydła, więc powinny przynajmniej w pewnym zakresie się nimi posługiwać.

Wszystko, co ma skrzydła, może latać.
Łał, niesamowite. Nigdy nie widziałem czegoś podobnego.
Oczywiście, że latają na niewielkie odległości, zwłaszcza gdy pojawi się taka potrzeba – komentowali nagranie użytkownicy Twittera.

Kury zarejestrowane na nagraniu nie zaczęły latać, aby uciec przed drapieżnikiem. Masowa mobilizacja ptaków była spowodowana... ziarnem rozsypanym na pobliskiej drodze. Nagranie zrealizowano natomiast w Chinach.

Zobacz także: Zobacz też: Cudowny kurczak. Oto przodek wszystkich kur i kaczek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić