Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

USA. Ślepa kura i pitbull zostali najlepszymi przyjaciółmi

23

Więź między pitbullem a ślepą kurą jest bardzo silna. Kto by pomyślał, że ptak i pies mogą się zaprzyjaźnić? To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

USA. Ślepa kura i pitbull zostali najlepszymi przyjaciółmi
(facebook, Christa Hubbard)

Wszystko zaczęło się, kiedy kura, nazwana Peri, miała kilka dni. Właśnie wtedy Christa Hubbard, która pochodzi z Phoenix, zdecydowała się nią zaopiekować. Wszystko szło dobrze do momentu, w którym u ptaka rozwinęła się infekcja oka. Weterynarze zrobili wszystko, co mogli, żeby pomóc ptaszynie, ale niestety nic nie pomagało. Lekarzom nie udało się uratować wzroku Peri.

Pit bull zaprzyjaźnił się z kurą

Opiekunowie postanowili maksymalnie ułatwić życie kurze. Na dywaniku umieszczono miski z pokarmem, postawiono nawet specjalną kanapę, żeby Peri mogła spędzać czas razem z rodziną. Opiekunowie wynajęli nawet "nianię" dla ślepej ptaszyny.

Jednak najlepszą opiekunką dla ślepej Peri był pitbull, który wabi się Taj. Pies chciał, żeby Peri czuła się w domu jak najlepiej. Opiekuńcze zwierzę i kura wylegiwali się razem na słońcu, spacerowali - w ten sposób spędzili razem 8 lat. Taj zmarł w 2018 roku i Peri została bez swojego przyjaciela.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Christa Hubbard postanowiła przygarnąć dwa szczeniaki rasy pitbull i wychować je tak, żeby przejęły rolę Taja jako psa-opiekuna dla kury. Peri zaprzyjaźniła się z jednym z nich - z Gracie, z którą ma tak dobry kontakt, jak kiedyś z Tajem. Suczka przynosi kurze zabawki, a zaraz po przebudzeniu sprawdza, czy z Peri jest wszystko w porządku.

Zobacz także: Zobacz także: Pomaga pchać wózek. Nagrała przykład prawdziwej przyjaźni

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić