Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Polski Kościół się doigrał. Papież wzywa biskupów w "trybie pilnym"

74
Podziel się:

Polscy biskupi mogą mieć powody do obaw. Papież Franciszek wezwał ich do Watykanu. Wizyta jest organizowana "w trybie pilnym".

Polski Kościół się doigrał. Papież wzywa biskupów w "trybie pilnym"
Papież Franciszek wezwał polskich biskupów (Getty Images)

Informację o wezwaniu przekazała "Rzeczpospolita". Do spotkania biskupów z papieżem miało już dojść w zeszłym roku, jednak plany te pokrzyżowała pandemia. Ojciec święty nie wezwał ich jednak w ramach typowej wizyty, którą należy odbyć raz na kilka lat.

Aby mogło dojść do spotkania, przesunięto terminy wizyt innych gości. Wiadomość w sprawie wezwania pojawiła się po spotkaniu między Franciszkiem a nuncjuszem apostolskim w Polsce, abp. Salvatore Pennacchio. Według urzędnika z Sekretariatu Stanu nuncjusz miał sam poprosić o spotkanie, aby przedstawić "krytyczny obraz sytuacji Kościoła w Polsce". Po rozmowie podjęto decyzję o konieczności wizyty biskupów w Watykanie.

Oficjalny komunikat w sprawie wydał również Episkopat Polski. Do wizyty ma dojść na przełomie września i października. "Rzeczpospolita" podała, że biskupi dostali na przygotowanie sprawozdań czas do końca czerwca, a nie, jak zwykle, pół roku. Pośpiech wynika coraz większej liczby zgłoszeń dotyczących zaniedbań hierarchów w Polsce.

Na przełomie września i października br. biskupi polscy udadzą się do Watykanu z wizytą 'ad limina Apostolorum' (dosł.: do progów Apostołów). W związku z trudną do przewidzenia sytuacją sanitarną nie jest jeszcze znana konkretna data wizyty. Zostanie ona ustalona i podana do wiadomości w terminie późniejszym - napisano na stronie internetowej.
Zobacz także: Paszport covidowy. Kto będzie miał prawo nas sprawdzić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
wb.
rok temu
Polscy biskupi żyją i funkcjonują jak udzielni książęta. Robią co chcą z kim i kiedy chcą. Watykan i prymas swoje, oni swoje. Rzym daleko a polski katolicki prymitywizm i powszechne przypisywanie im nie zawsze zasłużonego poważania rozzuchwala.
Wat.Finansow
rok temu
"Panowie obroty padaja w waszym kraju, czemu?"
Wierzący
rok temu
Ciekawe czy pan Jędraszewski zostanie odznaczony, za tak nieskończone i rozmyślne sianie nienawiści do drugiego Człowieka. Za nakręcanie spirali nienawiści, poprzez dzielenie Ludzi (czyli Stworzeń Bożych) na lepszych i gorszych, na tych cacy i tych be, na tych godnych wywyższenia i na tych godnych nieludzkiego wręcz poniżenia. Za tych którzy dzięki zasianej przez niego nienawiści, odeszli z takiego Kościoła. Ponieważ czyni to zgodnie z własnym sumieniem, to tym większa nagroda powinna stać się jego udziałem. Polscy hierarchowie kościelni, Papieża Franciszka ani się nie boją, ani nie szanują Jego i Jego zaleceń, gdyż są już w naszym kraju tak pewni swego, że nie potrzebna im podległość hierarchiczna, pod żadnego Papieża. Oni wszystko sami (o zgrozo!!!), wiedzą najlepiej i mają się za nieomylnych w potępianiu i osądzaniu Ludzi już tu, na ziemi. Panu Bogu, chcą odebrać rolę Sędziego Sprawiedliwego.
Judym
rok temu
On nie tylko ze zniszczy kościół ale jak się rozpędzi to wszystko szlak trafi
jar
rok temu
Nie ma "Polskiego Kościoła" jest "Kościół w Polsce"
mjr
rok temu
Byli już tacy co to o. Tadeusza chcieli uspokoić. Marny tego efekt a co dopiero purpuraci?! Ze swoją butą i zadufaniem doprowadzą do tego , że jeszcze Papież będzie zabiegał o ich poparcie.
cvb
rok temu
jestem ateista ale trzymam kciuki za Ftanka..niestety pewno nie zdaje sobie sprawy ze sa na swicie kraje gdzie sa panstwa w panstwie
Zbych
rok temu
Dostanie stojące koperty, to zaraz się uspokoi
bonifacja
rok temu
"powiedział" im - chłopaki bawcie się dalej ale unikajcie medialnego rozgłosu ! I bierzta co chceta ale ...ostrożniej!
jadzia
rok temu
Jak w trybie pilnym to dlaczego w październiku?
katolik
rok temu
już dawno temu, bo dużo ich zmarło.
katolik
rok temu
już dawno temu powinien ich wezwać, bo niektórzy już zmarli i im się ''upiekło''
riki
rok temu
Dlaczego popiera Pis jest OK
Mic
rok temu
"Zrabowana wolność człowieka" polecam dokument w internecie objaśnia wszystkie przekręty dokonywane przez kościół na ludzkości
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić