o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał decyzję w polskiej sprawie

6
Podziel się

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu wydał decyzję w polskiej sprawie. Przyjrzano się wyborowi sędziego do Trybunału Konstytucyjnego.

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał decyzję w polskiej sprawie
Europejski Trybunał Praw Człowieka (Wikimedia Commons)
bEKUxBZx

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu poinformował o swojej decyzji w sprawie Polaka. Przedsiębiorca ucierpiał przed dziewięcioma laty, kiedy dziki zniszczyły jego pole i postanowił domagać się odszkodowania. Wyroki wszystkich instancji sądów w Polsce były jednak dla niego niekorzystne.

Sprawą przedsiębiorcy zajmował się również Trybunał Konstytucyjny. W jego składzie zasiadał wówczas Mariusz Muszyński. Mianowano go do TK na miejsce jednego z sędziów uprzednio mianowanego przez Sejm.

bEKUxBZz

Kiedy roszczenia mężczyzny zostały odrzucone, pokrzywdzony skierował sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Tam zadecydowano, że obecność Muszyńskiego w składzie orzekającym TK naruszyła prawo przedsiębiorcy do rzetelnego procesu. Decyzją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Polska musi wypłacić jego firmie odszkodowanie w wysokości 3 418 euro.

Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKUxCaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Bolek
6 miesięcy temu
Koniecznie trzeba dodać, że to jest urząd "praw człowieka... lewicowego". Dziwi mnie, że organizacja ekstremalnie tendencyjna i rasistowska, bez przeszkód funkcjonuje w społeczeństwie. A to, że poucza i gani innych jest niebywałym skandalem.
Taki tam
6 miesięcy temu
Dobre, jakie ma kompetencje Trybunał do oceny wyboru sędziów TK? A co w sprawie nielegalnego wyboru sędziów TK "na zapas"?
gość
6 miesięcy temu
Ten trybunał to kpina UE skandal i parodia.
bEKUxCab
no tak
6 miesięcy temu
A dlaczego TSUE milczy w sprawie odwoływanych z funkcji Sędziów w Niemczech którzy "podejrzewani" są o ksenofobiczne wyroki ????? Jakoś nikt nie drze ryja na ulicy o praworządności ??? Co więcej ci Sędziowie starają się ujarzmić środowiska emigrantów (które czuja się totalnie bezkarne) w obronie obywateli Niemiec. A w Polszy zupełnie odwrotnie. Sędziowie robią wszystko aby "ujarzmić społeczeństwo" w imię partyjnego kolesiostwa. To chyba mówi samo za siebie.
Olo
6 miesięcy temu
Co ma Tse do polskiego prawa jak tse przyz Nal śmieszna kwotę to niech wyplaci
Caldia
6 miesięcy temu
Odszkodowanie po 9 latach chyba z kosmosu wzięte, biedak nie będzie wiedział na co wydać tyle kasy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić