o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Nie publikuj zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 w internecie. Eksperci ostrzegają

122
Podziel się

Chcesz pochwalić się w sieci zaświadczeniem o przyjęciu szczepienia? Lepiej tego nie rób. Eksperci ds. ochrony danych osobowych ostrzegają, że dane z kart szczepionkowych mogą posłużyć oszustom.

Nie publikuj zaświadczenia o szczepieniu przeciw COVID-19 w internecie. Eksperci ostrzegają
Udostępnianie zaświadczenia o szczepieniu może być niebezpieczne (PAP, Leszek Szymański)
bErjycbp

W mediach społecznościowych panuje trend publikowania zdjęć zaświadczeń o otrzymaniu szczepionki. Cel działania jest szczytny, gdyż prowadzi do rozpowszechniania wiedzy o szczepieniach i oswajania z nimi osób, które borykają się jeszcze z wątpliwościami przed przyjęciem swojej dawki.

Chroń swoje dane. Nie publikuj zaświadczeń szczepionkowych

Eksperci ostrzegają jednak, że takie działanie nie jest bezpieczne. Fotografie zaświadczeń umożliwiają bowiem oszustom pobieranie pieczątek, podpisów lekarskich i numerów serii szczepionek - twierdzi Johannes Caspar, zajmujący się ochroną danych osobowych w Hamburgu.

bErjycbr

Takie dane mogą posłużyć naciągaczom do tworzenia fałszywych kart szczepionkowym, a następnie ich sprzedaży na czarnym rynku. To wrażliwe dane podlegające ochronie, a dostęp do nich osób trzecich może być bardzo niebezpieczny.

Wszyscy użytkownicy powinni mieć świadomość, że są to poufne informacje, które są widoczne nie tylko dla ich własnych znajomych, ale także dla nieznanych osób trzecich i samych sieci społecznościowych - powiedział Caspar agencji DPA.
bErjycbx

Niedawno w mediach pojawiły się doniesienia o sprzedaży podrobionych kart szczepień. W zeszłym tygodniu Państwowy Urząd Kryminalny w Dolnej Saksonii poinformował, że oszuści oferują zaświadczenia poprzez komunikator Telegram za 99 do 250 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErjycbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(122)
Napieracz
4 tyg. temu
Uprzejmie proszę o kontakt mailowy osobę która sprzeda mi szczepionki do samodzielnej aplikacji w domowym zaciszu. Przy odbiorze oczekuję natychmiastowego wydania zaświadczenia i wpisu do systemu ewidencji (aby wynik był widoczny w aplikacjach takich jak mojeIKP, mObywatel ) na moje nazwisko. Ze swojej strony mogę udowodnić swój stały pobyt za daleką granicą. Powinno to budzić zaufanie z mojej strony, co do nie bycia związanym z żadnymi organami. Zatem oferuję wyższą zapłatę za ten preparat, za możliwość aplikacji na spokojnie, w zaciszu domowym (czyli nic nielegalnego na mój rozum). Cena do uzgodnienia. Jeśli wszystko pójdzie gładko, będę pewnie się zgłaszał po kolejne "dawki" dla znajomych, zatem możliwy będzie większy zarobek. Kontakt na asuranceturixbara (malpka) gm ai l (kropka) c o m . Pozdr.
ReN
3 miesiące temu
Tak nikt nie bierze odpowiedzialnosci za powikłania,tylko się szczepic .
Bernadetta...
3 miesiące temu
PAWEL. na polskich. zaświadczeniach nie ma. nie ma nawet. pieczątki miejsca /szpital. przychodnia./ szczepienia. Dlaczego.
bErjycbT
Paweł
3 miesiące temu
nastepni panikarze na zaświadczeniu nie ma podpisu lekarza ani pieczatki. Nie bądźcie jak macierewicz.
Mmmm
3 miesiące temu
Przecież ten co pisze i co się falszywym posługuje są winni. Za wsiarz i do kicia. Już na lotnisku chapli kilku. Obcokrajowców.
virek
3 miesiące temu
Ciekawe czy lekarze czy ci inni co szczepią nie handlują takimi zaświadczeniami :) Jest oryginał jakby nie patrzeć a szczepionka w kanał.
Gabi
3 miesiące temu
A czym się tu chwalić zniewoleniem po tych szczepieniach to naprawdę niektórym całkowicie już w głowach się przewróciło a może to już skutki uboczne
bodek
3 miesiące temu
A oszuści to się nie szczepią i nie otrzymują zaświadczeń?
Nie nie nie
3 miesiące temu
"Swojej dawki" - co to ma być ???? Ja się na nic nie zapisywałam!!!
Dziadek
3 miesiące temu
Czekam jak Korwin Mikke to zrobi.
Prawda
3 miesiące temu
I co z tego czym się chwalić zniewoleniem
kiki
3 miesiące temu
"Eksperci ostrzegają jednak, że takie działanie nie jest bezpieczne"? Kazdy madry, logicznie myslacy czlowiek wie o tym! Niestety wielu potrzebuje do tego "ekspertow" !!! Zenada!
😨😱😱😱😱
3 miesiące temu
"W mediach społecznościowych panuje trend publikowania zdjęć zaświadczeń o otrzymaniu szczepionki." ??? Glupota ludzka nie zna granic!!!!!!!!!!!!!!!!!
bErjycbL
maks
3 miesiące temu
Anonimowy SSŃ (co to za nazwisko na Ń ?) przestrzega w istocie przed zachęcaniem do szczepień, powołując się na zmyślonego Niemca. Kartki do zaświadczeń i pieczątki lekarzy są dostępne nie tylko dla medyków w punktach szczepień ale i dla wojaków z OT i innych wolontariuszy KTÓRZY JE WYPEŁNIAJĄ. I pewno nikt formularzy nie rozlicza. Tak że o fałszywki łatwo nawet bez zdjęcia w tzw. "mediach społecznościowych". Histerycy w rodzaju SSŃ są gorsi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić