Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Czy świat posłucha? Papież Franciszek apeluje

22
Podziel się:

Wielki Post to dla katolików okres szczególny. Ojciec Święty wezwał wiernych do powstrzymywania się w tym czasie od "plotek i oszczerstw". Podczas litanii Anioł Pański papież Franciszek poprosił także o modlitwę za osoby cierpiące na rzadkie choroby, zwłaszcza za dzieci.

Czy świat posłucha? Papież Franciszek apeluje
(Getty Images)

Papież Franciszek zwrócił się w niedzielę do wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra w Rzymie. Życzył wszystkim dobrego przeżywania Wielkiego Postu. Zachęcił także, aby nie obmawiać innych osób.

Rekomenduję post, ale taki który nie przyniesie wam głodu; post od plotek i oszczerstw – powiedział Franciszek.

Papież wezwał do powstrzymywania się od plotek

Papież poradził, aby codziennie czytać fragment Ewangelii. Zdaniem Franciszka, dobrze stale jest mieć ją przy sobie. Częste zaglądanie do niej ma być dobrym sposobem przeżywania postu.

To możemy zrobić wszyscy. Taki post jest piękny – ocenił.

Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Franciszek prosi o modlitwę

Papież Franciszek nawiązał również do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Chorób Rzadkich. Pozdrowił przedstawicieli stowarzyszeń zaangażowanych w walkę na tym polu. Podkreślił, że należy modlić się za chorych i okazywać im czułość, zwłaszcza kiedy rokowania są złe.

W przypadku chorób rzadkich bardziej niż kiedykolwiek ważna jest sieć solidarności między rodzinami, wspierana przez te stowarzyszenia. Pomaga ona w tym, by nie czuć się osamotnionymi, w wymianie doświadczeń i rad. Zachęcam do inicjatyw wspierających badania naukowe i leczenie, a także wyrażam moją bliskość z chorymi, z rodzinami, ale zwłaszcza z chorymi dziećmi, które cierpią – powiedział.

Papież wskazał także, że misją chrześcijan jest "rozpalanie małych światełek w sercach ludzi". Franciszek zauważył, że często zmagamy się z różnymi problemami. Niesienie miłości i nadziei ma pomagać je pokonywać.

Czujemy się wystraszeni wobec tak wielkich niewiadomych, jak choroba, ból czy tajemnica śmierci Czasem zdarza się, że przechodzimy przez mroczne momenty w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym i jest obawa, że nie ma z tego wyjścia. W takich chwilach potrzebne jest światło oświetlające tajemnicę życia – podkreślił Franciszek.

Obejrzyj także: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Olo
2 lata temu
Panie Papież,a może tak z kasy Watykanu coś dasz na rzecz leczenia ludzi chorych ??
Prawda
2 lata temu
Żeby na świecie nastał porządek,sprawiedliwość, pokój miłość, radość musimy zacząć od swojego podwórka, od siebie samych-żaden Papież nie jest wstanie tego nam dac i zagwarantowac
Montreal
2 lata temu
Ludzie odchodzą od kościoła i od wiary w Polsce podobnie jak już jest na zachodzie i w naszym kraju kościoły będą świecić pustkami zagorzali wierni będą modlić się w domach i po problemie
Emilian58
2 lata temu
Przykręt jakich mało. Idź się zainfekować jakąś breją genetyczną a gdy zachorujesz i przeżyjesz to siedź cicho i spokojnie. Bo wszystko co powiesz to oszczerstwo i plotka! Wysłannik diabła i owszem.
Marek Dragan.
2 lata temu
Trzeba leczyć chore dusze łudzi i zadbać o moralność, zerwać z grzechami w okresie Wielkiego Postu! Od leczenia ciała są lekarze,a od cierpień duchowych kapłani!
Mażena
2 lata temu
Ludzie odchodzą od kościoła nie od wiary
gabi
2 lata temu
Papa Franek to czlowiek korporacji
Marek
2 lata temu
Anioł Pański, nie jest litania😉
Zmzm
2 lata temu
Powinien porozmawiać z ludźmi którym Bóg zrobił wielka krzywdę tak jak mnie która i żadna modlitwa tego nie zmieni
Nina
2 lata temu
Jeżeli się chce kogoś pouczać,to najpierw trzeba oczyścić swoje środowisko.Drogi Franciszku,przecież katolicy uważają się za porządnych ludzi,modlących i żyjących według przykazań.Zatem dla kogo ten apel.
Nostradamus
2 lata temu
Tvpis musiałoby się zamknąć na 40 dni...
Eda
2 lata temu
No cóż nic się nie zmieniło przez tysiące lat i nagle ma być pięknie?Ksiezulkowie robią, co chcą, ludzie są coraz gorsi .Kogo on chce pouczać A jeżeli już, to niech wysprzata i oczyści swoje podwórko!!!
Dziad
2 lata temu
A w Polsce biskupi i księża popierają rozwody kościelne dla wybranych na ich zachcianki i bogosławią nowe związki i co znaczy przysięga kościelna. Kler jest przeciw aborcji a przyczynia się sam do tej aborcji na przyszłość przez ich postępowanie
Bogdan
2 lata temu
Nie czytaliście papierze Nie obgadujecie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić