Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy w windzie i na klatce schodowej trzeba zakrywać twarz? Jednoznaczna odpowiedź

7

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza. Wobec tego praktycznie wszędzie poza domem musimy nosić maseczki. Czy jest to konieczne również w windzie i na klatce schodowej?

Czy w windzie i na klatce schodowej trzeba zakrywać twarz? Jednoznaczna odpowiedź
Czy za brak maseczki w windzie można dostać mandat? (Pixabay)

Przepisy wprowadzone przez polski rząd często budzą kontrowersje. Niektórzy uważają również, że są one niejasne. Pojawiają się różne wątpliwości.

Polacy zastanawiają się chociażby nad tym, czy w windzie i na klatce schodowej trzeba nosić maseczkę. Spieszymy z odpowiedzią: jest to absolutnie konieczne.

Za brak maseczki w windzie możemy słono zapłacić. Policja może nałożyć na nas mandat sięgający nawet 500 złotych. Podobnie jest zresztą w przypadku niezakrycia twarzy na klatce schodowej.

Podkreślamy, że takie sankcje może nakładać tylko policja. Inne podmioty nie są do tego uprawnione. Za brak maseczki karać nie mogą zarządca nieruchomości, prezes spółdzielni mieszkaniowej ani członek rady osiedla.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

W sumie w naszym kraju stwierdzono do tej pory 202 579 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 851 osób.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 9 439 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 757 respiratorów. 335 060 osób przebywa w kwarantannie, a 42 688 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 98 884 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić