Dantejskie sceny w autobusie na Śląsku. Kierowca dostanie za to nagrodę

167

Do napaści na seniora doszło w autobusie, który kursuje między Sosnowcem a Katowicami (woj. śląskie). W pewnym momencie starszy pasażer stał się obiektem ataku ze strony agresywnego młodego mężczyzny. Na szczęście na pomoc ruszył kierowca pojazdu.

Dantejskie sceny w autobusie na Śląsku. Kierowca dostanie za to nagrodę
Do napaści na seniora doszło w autobusie, który kursuje na trasie między Sosnowcem a Katowicami (Facebook, Arkadiusz Chęciński)

Zdarzenie, do którego doszło w autobusie PKM, nagłośnił Arkadiusz Chęciński. Prezydent Sosnowca opublikował na swoim profilu na Facebooku nagranie z kamery monitoringu zainstalowanej w pojeździe. Uchwycono na nim przebieg napaści na starszego pana.

Jeden z pasażerów autobusu nagle został zaatakowany przez młodego mężczyznę. 20-latek ponad 60-letniemu mężczyźnie wymierzył kopniaka... – opisał przebieg napaści na Facebooku Arkadiusz Chęciński.

Pobicie w autobusie PKM Sosnowiec. Wzorowa postawa kierowcy

Na szczęście dla ofiary napaści niebezpieczną sytuację zauważył kierowca autobusu. Nie zamierzał pozostawać obojętnym i czym prędzej zablokował drzwi pojazdu, a następnie zatrzymał napastnika oraz zawiadomił o wszystkim funkcjonariuszy policji.

Szybko zareagował kierowca linii M4 – zablokował drzwi, zatrzymał napastnika i wezwał policję, która szybko pojawiła się na miejscu – potwierdził Chęciński.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Bliscy seniora nie kryją wdzięczności z powodu postawy kierowcy. Do Arkadiusza Chęcińskiego napisała nawet córka 60-latka, która przyznała, że gdyby nie interwencja, napaść mogłaby się skończyć tragicznie. Prezydent Sosnowca zapowiedział, że wynagrodzi pracownika PKM za jego odwagę.

Córka poszkodowanego napisała do mnie: "Gdyby nie kierowca, nie wiem, jak mogłoby się to skończyć. Wielkie podziękowania". Sami zobaczcie. Duże brawa dla kierowcy, który za swoje zachowanie otrzyma nagrodę – napisał prezydent Sosnowca na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić