aktualizacja 

Dezerter strzelał do policjantów. Nagranie z zatrzymania w Rosji

Rosyjski dezerter, który we wtorek strzelał z broni automatycznej do grupy policjantów, został zatrzymany w obwodzie rostowskim w Rosji. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej opublikował w sieci nagranie z zatrzymania. Jak poinformował gubernator regionu Wasilij Gołubiew, żołnierz okazał się członkiem grupy Wagnera.

Dezerter strzelał do policjantów. Nagranie z zatrzymania w Rosji
Zatrzymany rosyjski dezerter, który otworzył ogień do policjantów (Twitter)

Do zdarzenia doszło 6 grudnia w okolicach miejscowości Nowoszachtyńsk w obwodzie rostowskim w Rosji. Według ustaleń rosyjskich służb, na granicy z Ukrainą nawiązał się spór pomiędzy grupą policjantów a rosyjskim żołnierzem. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął karabin maszynowy i otworzył ogień w kierunku funkcjonariuszy.

Po ataku mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. W środę Gubernator regionu Wasilij Gołubiew poinformował na swoim kanale w komunikatorze Telegram, że sprawca został zatrzymany.

Przestępca został zatrzymany. W wyniku dobrze skoordynowanych działań operacyjno-rozpoznawczych został wykryty w pustym budynku w pobliżu Nowoszachtińska. Czynności śledcze są prowadzone - napisał na Telegramie Wasilij Gołubiew.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Propagandowe nagranie z Putinem. "Widać histerię w telewizji rosyjskiej"

Rosyjskie agencje informacyjne podały, powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej, że zatrzymany żołnierz ma 38 lat i urodził się w innym regionie. Na kanale "BAZA" na Telegramie przekazano z kolei, że strzelcem był Paweł Nikolin, członek Grupy Wagnera.

Według ustaleń "BAZY" 38-latek był już wcześniej karany za kradzież i rozbój, w związku z czym odbywał karę w kolonii karnej w Ufie w środkowej Rosji. Stamtąd został zwerbowany do prywatnej grupy wojskowej. 24 listopada zrezygnował z walki na froncie i uciekł z wojska.

Nikolinowi postawiono już zarzuty zamachu na życie funkcjonariuszy oraz nielegalnego handlu bronią. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej opublikował w sieci nagranie z momentu zatrzymania dezertera. Można je obejrzeć tutaj:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić