Disney Polska przeprasza. Fatalna wpadka na Facebooku po komentarzu internautki

71

Produkcje Disneya od lat zachwycają dzieci i dorosłych. Jednak polski oddział korporacji popełnił kilka dni temu znaczącą wpadkę, która szybko wzburzyła internautów. Wszystko zaczęło się od rasistowskiego komentarza, który godził również w osoby LGBT.

Disney Polska przeprasza. Fatalna wpadka na Facebooku po komentarzu internautki
Kadr z filmu "Mulan". (YouTube\DisneyPolskaVEVO)

Na facebookowym profilu polskiego oddziału Disneya pojawiły się komentarze dotyczące najnowszej produkcji "Mulan". Jedna z internautek również postanowiła pochwalić film. Choć jej wpis zaczynał się niewinnie, to w ostatnim zdaniu obrażał.

Wypowiedź ma jawne zabarwienie homofobiczne i rasistowskie. Polska grupa Disneya odpowiedziała na komentarz, choć może to budzić pewne wątpliwości.

Disney Polska pod komentarzem zostawili serduszko. Internauci szybko się oburzyli sprawą. Oznacza to poparcie homofobicznego i rasistowskiego komentarza. Firma od lat buduje wizerunek tolerancyjnej.

Po licznych interwencjach i pytaniach firma postanowiła odpowiedzieć

- Z przykrością informujemy, że pracownik WebTalk, który odpowiada za moderację na kanale Disney Polska, odpowiedział w nieodpowiedni sposób, sugerujący, iż zgadzamy się z autorką komentarza - czytamy.

Z oświadczenia wynika, że pracownik odpowiadający na komentarz nie zapoznał się z całym komentarzem. Zarówno Disney, jak i WebTalk podkreślają, że nie zgadzają się z poglądami wyrażonymi w komentarzu.

Firma WebTalk wzięła na siebie odpowiedzialność. W ramach zadośćuczynienia zobowiązała się przekazać 50 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii.

Zobacz także: Molestowanie w bajkach Disneya?
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić