Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Dla ludzi o mocnych nerwach. Nagranie popisów kierowcy w BMW

38

Niebywałą głupotą "popisał się" jeden z kierowców BMW, który wyprzedzał na trzeciego pojazd ciężarowy na drodze krajowej nr 10 (między Toruniem i Bydgoszczą). Mężczyzna może mówić o wielkim szczęściu. Jego czyn mógł skończyć się tragicznym w skutkach wypadkiem.

Dla ludzi o mocnych nerwach. Nagranie popisów kierowcy w BMW
Brawurowe wyprzedzanie BMW mogło doprowadzić do tragedii. (Facebook)

O fragmencie drogi DK10 między Toruniem i Bydgoszczą mówi się, że to jedna z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce. Jak się okazuje, jest to głównie wina nieodpowiedzialnych i brawurowych kierowców.

Dowodem na to jest "popis" jednego z kierowców, którego pośpiech mógł kosztować zdrowie, a nawet życie. Posiadacz BMW w nieodpowiedzialny sposób postanowił wyprzedzić ciężarówkę.

Niewiele brakowało, a uderzyłby czołowo w nadjeżdżający pojazd. Tylko trochę szczęścia i umiejętności autora nagrania sprawiły, że nie doszło do tragedii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł

Autor nagrania umieszczonego na kanale STOP CHAM podkreśla, że lekkomyślny pirat drogowy "rozpoczął manewr wyprzedzania jadących w jednym ciągu kilku pojazdów". Na materiale widać, że kompletnie zignorował linię ciągłą.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Internauci nie mają litości dla kierowcy

Komentujący nie mają złudzeń. W ich opinii kierowcy BMW powinno się w trybie natychmiastowym zatrzymać prawo jazdy.

Doświadczeni kierowcy zawodowi, którzy zostawili komentarz, dodają, że pole manewru w takiej sytuacji jest ograniczone, a np. ciężarówka nie jest w stanie zjechać z drogi, aby uratować uczestników ruchu drogowego.

Przynajmniej raz w tygodniu zdarzy mi się taki ryzykant co myśli, że ciężarówką wykonam, chociażby centymetrowy unik. Wręcz przeciwnie dociągam do osi jezdni i unoszę nogi, w razie gdyby zbyt mocno miał walić. Zawsze kończy się nurkującym przodem i ratunkiem życia po przeciwnej stronie - napisał jeden z internautów.

Czytaj też:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić