"Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?". Kuriozalny materiał TVP

478

W środowym wydaniu "Wiadomości" TVP wyemitowano groteskowy materiał na temat Donalda Tuska. W programie wprost oskarżono byłego premiera o wzrost inflacji i kryzys gospodarczy. W materiale zapowiedzianym paskiem "Plan Tuska: drożyzna albo bezrobocie" ukazano także spotkanie przewodniczącego PO z seniorką z Warszawy. – Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? – zapytała Tuska 84-latka.

"Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?". Kuriozalny materiał TVP
W "Wiadomościach" TVP ukazano niecodzienne spotkanie Donalda Tuska z seniorką z Warszawy (TVP)

Cała Europa zmaga się z inflacją, wywołaną pandemią i wyższym kosztem energii. Komentatorzy przypominają, że na takie zasady zgodziła się partia Donalda Tuska – zapowiedziała kuriozalny materiał Danuta Holecka. Po chwili na ekranie pokazano spotkanie Donalda Tuska z seniorką w Mińsku Mazowieckim. Kobieta zaczęła zarzucać byłemu premierowi działanie na szkodę Polski.

Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? (…) Dlaczego pan narodowi polskiemu nie sprzyja, tylko sprzyja temu silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza… – zaczęła 84-latka z Warszawy.

Donald Tusk odpowiada za inflację? Przedziwna narracja TVP

Dalsza część materiału autorstwa Macieja Sawickiego mówi o "wyborcach zbulwersowanych zachowaniem Donalda Tuska wobec Polaków". Odniesiono się do ostatnich wizyt przewodniczącego PO w zakładach pracy w różnych częściach kraju. Tusk mówił po spotkaniach z przedsiębiorcami, że z powodu galopującej inflacji będą oni musieli podnieść ceny lub zwolnić część pracowników. Tymczasem w materiale TVP przedstawiono to jako propozycję na walkę z inflacją.

To szokująca propozycja Donalda Tuska i pokłosie działań jego partii (…). To właśnie koalicja PO-PSL zgodziła się na taki system handlu prawami do emisji CO2, który uderzył w gospodarkę, przyczynił się do wysokiej inflacji w całej Europie i spowodował wyższy koszt energii – grzmi autor materiału.

Kolejny fragment materiału w "Wiadomościach" to właśnie wspomnienie rządów PO-PSL. Autor twierdzi, że za czasów gdy Tusk był premierem, władza nie reagowała na kryzys. – Współrządzili ludzie odpowiedzialni za realia lat 90., czasów drastycznego wzrostu kosztów życia, ogromnego bezrobocia, dramatycznej sytuacji rodzin i największej hańby III RP, głodnych dzieci – mówi we fragmencie Maciej Sawicki.

Zdumiewający materiał o Tusku w TVP. "Do wyborów następnych się pan spieszy"

Przywołano archiwalną wypowiedź Donalda Tuska, mówiącego o tym, że nie ma guzików z napisem "niskie ceny". – Okazuje się, że są. To m.in. Tarcza Inflacyjna 2.0, czyli zniesienie na pół roku podatku na żywność, wodę i gaz – usłyszeli widzowie TVP.

Frustracja, agresja, hejt i nienawiść ze strony zwolenników Donalda Tuska narasta – stwierdził Maciej Sawicki.

Na koniec materiału wrócono jeszcze do spotkania Tuska z 84-letnią seniorką. Pokazano, jak Tusk mówi, że chciałby uścisnąć jej dłoń na pożegnanie. – Muszę jechać – stwierdza we fragmencie przewodniczący PO.

Tak, bo pan się spieszy. Do wyborów następnych się pan spieszy – oceniła na pokazanym na koniec nagraniu kobieta.
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić