Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Do kasy trafiły miliardy! WHO zbiera na szczepionkę dla biednych państw

45

WHO i organizacja Globalne Stowarzyszenie na rzecz Szczepionek ogłosiła, że zbiera pieniądze na zakup szczepionek dla biedniejszych krajów. Według najnowszych informacji przekroczono już założony cel 2 mld dolarów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Do kasy trafiły miliardy! WHO zbiera na szczepionkę dla biednych państw
(Getty Images)

WHO i organizacja Globalne Stowarzyszenie na rzecz Szczepionek (GAVI) zbiera pieniądze na szczepionki dla biedniejszych państw. Przekroczono już cel 2 miliardów dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup i dystrybucję szczepionek na COVID-19.

Miliard szczepionek dla potrzebujących państw

Szef GAVI powiedział w piątek, że fundusze pozwolą na zakup miliarda dawek dla 92 kwalifikujących się krajów, których w innym przypadku nie byłoby na nie stać. W planach jest jednak zwiększenie liczby szczepionek i poszerzenie działalności.

Widzieliśmy, jak suwerenni i prywatni darczyńcy z całego świata sięgają głębiej i pomagają osiągnąć ten cel - powiedział dziennikarzom szef GAVI, Seth Berkley.
Zobacz także: Pfizer. Szczepionka na COVID. Marcin Jędrychowski o zapowiedziach Mateusza Morawieckiego

Berkley dodał, że wciąż istnieje także "pilna potrzeba" finansowania leczenia i diagnostyki. Potrzebne jest 5,3 miliarda dolarów na diagnostykę i 6,1 miliarda dolarów na terapię, a w 2021 r. potrzebne będzie również kolejne 5 miliardów dolarów na zakup dawek szczepionki COVID-19.

Kontynuujemy negocjacje z wieloma producentami oprócz tych, których już ogłosiliśmy, którzy podzielają naszą wizję uczciwej i sprawiedliwej dystrybucji szczepionek - dodał szef GAVI.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić