Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

Do strajkujących kobiet wyszedł ksiądz. "Ja też jestem przeciwko PiS-owi"

34
Podziel się:

W całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Demonstracje coraz częściej przybierają formę antykościelną. W Katowicach do protestujących wyszedł jeden z duchownych.

Do strajkujących kobiet wyszedł ksiądz. "Ja też jestem przeciwko PiS-owi"
Do protestujących przed katedrą w Katowicach wyszedł ksiądz (Twitter)

Do demonstrujących przed katowicką katedrą wyszedł ksiądz. Chciał dowiedzieć się od protestujących, czy są przeciwko Kościołowi, czy też wyrażają sprzeciw wobec duchownych. Jedna z demonstrantek odparła, że protestują przede wszystkim przeciwko partii rządzącej.

Ja też jestem przeciwko PiS-owi – odrzekł duchowny.

Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", rozgorzała dyskusja między protestującymi, a księdzem. Demonstranci mówili, że "PiS jest marionetką Kościoła". Podkreślili, że Kościół od lat wpływa na krajową politykę.

Sprzeciwiacie się nauce Jezusa Chrystusa – powiedziała jedna z kobiet.

Ksiądz dopytywał, czy demonstranci mają coś przeciwko duchownym.

Boga szukamy, ale od kościoła odchodzimy – odpowiedziała rozmawiająca z księdzem kobieta.

Nie wszyscy zgromadzeni byli zadowoleni z tej rozmowy. Część osób stanęła w obronie księdza. Zagrożono protestującym pozwami za obrażanie uczuć religijnych.

Księża bardzo często mają dość tego, że władza wyciera sobie pysk Kościołem – skomentował jeden z internautów.

Strajk Kobiet. Protestują w całej Polsce

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wywołało w Polsce masowe protesty. Kilka godzin po wyroku TK, tysiące ludzi zebrało się na ulicach polskich miast, by sprzeciwić się tej decyzji. Głośne hasła skandowano m. in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oraz domem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Demonstranci organizują się w mediach społecznościowych. Wspierają ich organizacje kobiece. Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zapowiedziała, że w piątek organizowany jest marsz na Warszawę.

Obejrzyj także: Strajk kobiet. Protesty na Placu Trzech Krzyży. Są race i petardy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
viki
2 lata temu
Sprzeciwiacie się nauce Jezusa Chrystusa – powiedziała jedna z kobiet.Widać że ani razu nie była w kościele bo Jezus kazał szanować życie a nie mordować.
4444
2 lata temu
"W całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji." i dlatego trzeba było walić pałką teleskopową chłopaka w Wołominie, zrobiły to matki polki
G f riv
2 lata temu
Ja tam jestem przeciwny aborcji i nie jestem za PIS,w obecnej sytuacji po prostu chciałbym aby wszyscy się uspokoili bo ta nienawiść która wylewa się z jednej i drugiej strony może być opłakana w smutkach. Jeśli ktoś chce rozwiązać ten konflikt to cywilizowanie. Wydaje mi się że mam podobne zdanie do tego księdza.
piotr
2 lata temu
pandemia a ludzie oszaleli
kurczak
2 lata temu
ktoś się zastanowi po co była przed chwilą wysłana opinia a no po to , aby uzmysłowić innym że budowanie ogólnego zagrożenia , paniki nie jest właściwym sposobem narracji zaistniałej sytuacji no pomagajmy sobie nawzajem wyzbądźmy się agresji.
Iga
2 lata temu
Wśród księży n ormalini czasami się znajdują :)
kurczak
2 lata temu
tak tak zmieszali kler z błotem autorytet został zszargany , w PRL również wśród księży byli agenci jak i męczennicy , teraz napuści się jedną grupę na drugą , wprowadzi się stan wyjątkowy , godzinę policyjną , ja tylko nie wiem skąd się biorą tacy tendencyjni ludzie , chociażby ta pedofilia wśród księży to jest margines w skali społeczeństwa /dane są w internecie/ umieralność na covid od marca ok. 4600 osób większość i tak by umarła z powodu chorób towarzyszących ilość zgonów w roku 2018 ok. 414 000 osób , ilość zachorowań na grypę również do sprawdzenia, to wszystko wiecie lub możecie wiedzieć, rozumiem manipulowanie tłumem to fajna zabawa , ale gdzie CI dobrzy którzy bronić będą słabszych, nie ma tu personalnych uwag , zbyteczne to , ja już jestem emerytem i uważam że należy dołożyć starań aby te życie zakończyć z godnością a tu widzę taniec CHOCHOŁÓW , BEZ OBRAZY DLA NIKOGO TO CO NAPISAŁEM MOŻECIE ZWERYFIKOWAĆ , odnośnie aborcji proszę bardzo , możemy wprowadzić również prawo likwidujące osoby ze wszelkimi schorzeniami przewlekłymi dla zdrowego społeczeństwa to balast, aby społeczeństwo było aktywne pod każdym względem , trzeba się zastanowić nad eutanazją przymusową np. od 60 roku życia to zmniejszy obciążenia społeczne budżetu , mogą to być elementy daleko idącej liberalizacji poglądów społeczeństwa./ naturalnie to taka groteska przypuszczam że nie znajdziemy się w takim społeczeństwie aczkolwiek zmiany klimatyczne, geopolityczne mogą nam sprawić żart , historia widziała już różne wizje , dlatego łączmy się pomagajmy sobie , nienawiść to zły doradca /.
Polak
2 lata temu
Około 90% mieszkańców Polski jest katolikami. Politycy, szczególnie prawicowi wykorzystują ten fakt ogrywając świętych i wielkich katolików. Hierarchom kościoła też to pasuje bo kasa z budżetu (z naszych podatków) i wdzięczność przyszłych rządzących Polską.Mamy podpisany konkordat (czyli umowę między państwową Polska - Watykan)regulująca funkcjonowanie kościoła katolickiego w naszym Kraju. Rząd, który pozwala wpływać kościołowi na tworzenie prawa w Polsce tak naprawdę oddaje suwerenność Ojczyzny Watykanowi. Pomyślcie co by się działo, co by mówili pseudo patrioci z PIS, gdyby taką umowę dwustronną podpisać np. z Niemcami, Słowacją czy innym krajem.Mówili by o zdradzie, a sami to robią. Hierarchowie kościoła zamiast głosić słowo boże, zachęcać ludzi do wiary, bezpośrednio lub sterowane przez kościół organizacje pseudoreligijne wpływają na zmianę prawa, tak aby było tożsame z doktrynami kościoła. Tylko pytam, po co to prawo skoro 90% narodu to katolicy. Przecież kobieta-katolik ma wolną wole i na pewno nie zdecyduje się na aborcję. Kościół to nie hierarchowie kościoła, nie zapominajmy Kościół to my katolicy. Kościół hierarchiczny i PIS to partia, więc nikt nie powinien się dziwić, że obecny gniew ludu (również kościoła powszechnego) skierował się słusznie na tych, którzy próbują zabrać mu wolność. Rządzący i hierarchiczny kościół zachowują się tak jakby żyli na innej planecie, a przynajmniej kilka wieków wcześniej. Uważają że naród jest głupi i wszytko sobie da wcisną "ciemny lud to kupi" i kupował. PIS zniszczył dorobek wolnej Polski. Jak widzę tych obłudników składających kwiaty pod pomnikami ludzi Solidarności którzy walczyli o wolna Ojczyznę to mi się normalnie rzygać chce. PIS-owcy zaprzepaszczają to wszytko o co oni walczyli i za co zapłacili życiem. Niech żyje wolna Polska
POzamiatane
2 lata temu
Demonstranci wyznają zasadę wy musicie przestrzegać prawa ale nas to prawo już nie obowiązuje.
edek
2 lata temu
A niby jaki Kościół ma wpływ na rząd? To, że totalna opozycja jest instruowana przez Berlin to wszyscy wiedzą.
Realista
2 lata temu
Czy naprawdę nie można zrozumieć prostej rzeczy? Czy TK wydał orzeczenie o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej (cytuję za arykułem) ? TK nie może wydawać takich orzeczeń i dlatego takowego NIE WYDAŁ!!! Może orzec czy coś jest zgodne z konstytucją, czy nie. TK nie stanowi prawa. Wydał orzeczenie dotyczące niezgodności z konstytucją a to jest zupełnie co innego. W szkole podstawowej uczą czytania ze zrozumieniem. Jak widać to nie wszyscy to rozumieją. Znakomicie rzoumieją to politycy i napuszczają ludzi jednych na drugich. A jest to nic innego jak chamska walka o stołki. Bo wsczyscy oni wyznają jedną zasadę TKM!!!
Xxx
2 lata temu
Teraz zabronimy antykoncpcji , wycofamy z aptek. To kolejny krok. Kilka osób nie powstrzyma dobrej zmiany
podToruniem
2 lata temu
obudzili sie za póżno a w Czernikowie proboszcz z pistoletem do manifestujących
oczywiscie
2 lata temu
siema
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić