o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Do strajkujących kobiet wyszedł ksiądz. "Ja też jestem przeciwko PiS-owi"

34
Podziel się

W całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Demonstracje coraz częściej przybierają formę antykościelną. W Katowicach do protestujących wyszedł jeden z duchownych.

Do strajkujących kobiet wyszedł ksiądz. "Ja też jestem przeciwko PiS-owi"
Do protestujących przed katedrą w Katowicach wyszedł ksiądz (Twitter)
bEDRZacB

Do demonstrujących przed katowicką katedrą wyszedł ksiądz. Chciał dowiedzieć się od protestujących, czy są przeciwko Kościołowi, czy też wyrażają sprzeciw wobec duchownych. Jedna z demonstrantek odparła, że protestują przede wszystkim przeciwko partii rządzącej.

Ja też jestem przeciwko PiS-owi – odrzekł duchowny.
bEDRZacD

Jak opisuje "Gazeta Wyborcza", rozgorzała dyskusja między protestującymi, a księdzem. Demonstranci mówili, że "PiS jest marionetką Kościoła". Podkreślili, że Kościół od lat wpływa na krajową politykę.

Sprzeciwiacie się nauce Jezusa Chrystusa – powiedziała jedna z kobiet.

Ksiądz dopytywał, czy demonstranci mają coś przeciwko duchownym.

bEDRZacJ
Boga szukamy, ale od kościoła odchodzimy – odpowiedziała rozmawiająca z księdzem kobieta.

Nie wszyscy zgromadzeni byli zadowoleni z tej rozmowy. Część osób stanęła w obronie księdza. Zagrożono protestującym pozwami za obrażanie uczuć religijnych.

Księża bardzo często mają dość tego, że władza wyciera sobie pysk Kościołem – skomentował jeden z internautów.
bEDRZacK

Strajk Kobiet. Protestują w całej Polsce

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej wywołało w Polsce masowe protesty. Kilka godzin po wyroku TK, tysiące ludzi zebrało się na ulicach polskich miast, by sprzeciwić się tej decyzji. Głośne hasła skandowano m. in. pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości oraz domem prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego.

Demonstranci organizują się w mediach społecznościowych. Wspierają ich organizacje kobiece. Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zapowiedziała, że w piątek organizowany jest marsz na Warszawę.

bEDRZacL

Obejrzyj także: Strajk kobiet. Protesty na Placu Trzech Krzyży. Są race i petardy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRZade
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
viki
11 miesięcy temu
Sprzeciwiacie się nauce Jezusa Chrystusa – powiedziała jedna z kobiet.Widać że ani razu nie była w kościele bo Jezus kazał szanować życie a nie mordować.
4444
11 miesięcy temu
"W całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji." i dlatego trzeba było walić pałką teleskopową chłopaka w Wołominie, zrobiły to matki polki
G f riv
11 miesięcy temu
Ja tam jestem przeciwny aborcji i nie jestem za PIS,w obecnej sytuacji po prostu chciałbym aby wszyscy się uspokoili bo ta nienawiść która wylewa się z jednej i drugiej strony może być opłakana w smutkach. Jeśli ktoś chce rozwiązać ten konflikt to cywilizowanie. Wydaje mi się że mam podobne zdanie do tego księdza.
bEDRZadf
piotr
11 miesięcy temu
pandemia a ludzie oszaleli
kurczak
11 miesięcy temu
ktoś się zastanowi po co była przed chwilą wysłana opinia a no po to , aby uzmysłowić innym że budowanie ogólnego zagrożenia , paniki nie jest właściwym sposobem narracji zaistniałej sytuacji no pomagajmy sobie nawzajem wyzbądźmy się agresji.
Iga
11 miesięcy temu
Wśród księży n ormalini czasami się znajdują :)
kurczak
11 miesięcy temu
tak tak zmieszali kler z błotem autorytet został zszargany , w PRL również wśród księży byli agenci jak i męczennicy , teraz napuści się jedną grupę na drugą , wprowadzi się stan wyjątkowy , godzinę policyjną , ja tylko nie wiem skąd się biorą tacy tendencyjni ludzie , chociażby ta pedofilia wśród księży to jest margines w skali społeczeństwa /dane są w internecie/ umieralność na covid od marca ok. 4600 osób większość i tak by umarła z powodu chorób towarzyszących ilość zgonów w roku 2018 ok. 414 000 osób , ilość zachorowań na grypę również do sprawdzenia, to wszystko wiecie lub możecie wiedzieć, rozumiem manipulowanie tłumem to fajna zabawa , ale gdzie CI dobrzy którzy bronić będą słabszych, nie ma tu personalnych uwag , zbyteczne to , ja już jestem emerytem i uważam że należy dołożyć starań aby te życie zakończyć z godnością a tu widzę taniec CHOCHOŁÓW , BEZ OBRAZY DLA NIKOGO TO CO NAPISAŁEM MOŻECIE ZWERYFIKOWAĆ , odnośnie aborcji proszę bardzo , możemy wprowadzić również prawo likwidujące osoby ze wszelkimi schorzeniami przewlekłymi dla zdrowego społeczeństwa to balast, aby społeczeństwo było aktywne pod każdym względem , trzeba się zastanowić nad eutanazją przymusową np. od 60 roku życia to zmniejszy obciążenia społeczne budżetu , mogą to być elementy daleko idącej liberalizacji poglądów społeczeństwa./ naturalnie to taka groteska przypuszczam że nie znajdziemy się w takim społeczeństwie aczkolwiek zmiany klimatyczne, geopolityczne mogą nam sprawić żart , historia widziała już różne wizje , dlatego łączmy się pomagajmy sobie , nienawiść to zły doradca /.
Polak
11 miesięcy temu
Około 90% mieszkańców Polski jest katolikami. Politycy, szczególnie prawicowi wykorzystują ten fakt ogrywając świętych i wielkich katolików. Hierarchom kościoła też to pasuje bo kasa z budżetu (z naszych podatków) i wdzięczność przyszłych rządzących Polską.Mamy podpisany konkordat (czyli umowę między państwową Polska - Watykan)regulująca funkcjonowanie kościoła katolickiego w naszym Kraju. Rząd, który pozwala wpływać kościołowi na tworzenie prawa w Polsce tak naprawdę oddaje suwerenność Ojczyzny Watykanowi. Pomyślcie co by się działo, co by mówili pseudo patrioci z PIS, gdyby taką umowę dwustronną podpisać np. z Niemcami, Słowacją czy innym krajem.Mówili by o zdradzie, a sami to robią. Hierarchowie kościoła zamiast głosić słowo boże, zachęcać ludzi do wiary, bezpośrednio lub sterowane przez kościół organizacje pseudoreligijne wpływają na zmianę prawa, tak aby było tożsame z doktrynami kościoła. Tylko pytam, po co to prawo skoro 90% narodu to katolicy. Przecież kobieta-katolik ma wolną wole i na pewno nie zdecyduje się na aborcję. Kościół to nie hierarchowie kościoła, nie zapominajmy Kościół to my katolicy. Kościół hierarchiczny i PIS to partia, więc nikt nie powinien się dziwić, że obecny gniew ludu (również kościoła powszechnego) skierował się słusznie na tych, którzy próbują zabrać mu wolność. Rządzący i hierarchiczny kościół zachowują się tak jakby żyli na innej planecie, a przynajmniej kilka wieków wcześniej. Uważają że naród jest głupi i wszytko sobie da wcisną "ciemny lud to kupi" i kupował. PIS zniszczył dorobek wolnej Polski. Jak widzę tych obłudników składających kwiaty pod pomnikami ludzi Solidarności którzy walczyli o wolna Ojczyznę to mi się normalnie rzygać chce. PIS-owcy zaprzepaszczają to wszytko o co oni walczyli i za co zapłacili życiem. Niech żyje wolna Polska
POzamiatane
11 miesięcy temu
Demonstranci wyznają zasadę wy musicie przestrzegać prawa ale nas to prawo już nie obowiązuje.
edek
11 miesięcy temu
A niby jaki Kościół ma wpływ na rząd? To, że totalna opozycja jest instruowana przez Berlin to wszyscy wiedzą.
Realista
11 miesięcy temu
Czy naprawdę nie można zrozumieć prostej rzeczy? Czy TK wydał orzeczenie o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej (cytuję za arykułem) ? TK nie może wydawać takich orzeczeń i dlatego takowego NIE WYDAŁ!!! Może orzec czy coś jest zgodne z konstytucją, czy nie. TK nie stanowi prawa. Wydał orzeczenie dotyczące niezgodności z konstytucją a to jest zupełnie co innego. W szkole podstawowej uczą czytania ze zrozumieniem. Jak widać to nie wszyscy to rozumieją. Znakomicie rzoumieją to politycy i napuszczają ludzi jednych na drugich. A jest to nic innego jak chamska walka o stołki. Bo wsczyscy oni wyznają jedną zasadę TKM!!!
Xxx
11 miesięcy temu
Teraz zabronimy antykoncpcji , wycofamy z aptek. To kolejny krok. Kilka osób nie powstrzyma dobrej zmiany
podToruniem
11 miesięcy temu
obudzili sie za póżno a w Czernikowie proboszcz z pistoletem do manifestujących
bEDRZacX
oczywiscie
11 miesięcy temu
siema
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić