o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Dolny Śląsk walczy z żywiołem. Dom zapalił się od pioruna

3
Podziel się

Przez Dolny Śląsk przechodzą gwałtowne burze. W miejscowości Szczytna w powiecie kłodzkim dom zapalił się od uderzenia pioruna. Jak podaje PAP, strażacy interweniowali już około 30 razy.

Dolny Śląsk walczy z żywiołem. Dom zapalił się od pioruna
Pożar w Szczytnej na Dolnym Śląsku. Dom zapalił się od uderzenia pioruna (Facebook)
bEheKyjp

Dolny Śląsk walczy z żywiołem

Nawałnica, która przeszła przez Dolny Śląsk w środę 12 maja, spowodowała znaczne szkody. Strażacy i mieszkańcy regionu walczą z żywiołem.

bEheKyjr

Woda zalała drogi, podwórza i piwnice domów. Mieszkańcy dolnośląskich miejscowości dzielą się na facebookowych grupach zdjęciami pokazujących skalę zniszczeń. Strażacy wypompowują wodę z zalanych piwnic.

Dolny Śląsk, Szczytna. Dom zapalił się od uderzenia pioruna

Do tragedii doszło w miejscowości Szczytna w powiecie kłodzkim. Po uderzeniu pioruna wybuchł pożar domu jednorodzinnego.

Pożar gasiło siedem jednostek straży pożarnej. Niegroźnie ranny został właściciel budynku – przekazał PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej PSP we Wrocławiu.
bEheKyjx
Zobacz także: Pożar domu w Szczytnej. W dach budynku uderzył piorun

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało ostrzeżenia dla południowo-zachodniej Polski, które obowiązuje do późnych godzin nocnych. Prognozowane są kolejne burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h (lokalnie 90 km/h). Może też pojawić się grad.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEheKyjS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
gosc
miesiąc temu
Deweloper wybuduje ci dom, ale już piorunochronu nie zamontuje - taka przestroga dla tych, którzy pakują się w kredyty na 50 lat i przychodzą z bloku na domki w ciemno... Potem takie kwiatki wychodzą. Wiadomo, że przy kredycie dom był ubezpieczony, no ale sorry, co ci po tym jak właściciel nie ma teraz gdzie mieszkać?
Adi
miesiąc temu
Czy ten dom posiadał piorunochron ?
ustalmy zasad...
miesiąc temu
Co oznacza "niegroźnie ranny". W jakich kategoriach mieści się jego niegroźne ranienie?
bEheKyjT
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić