Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Donald Trump domaga się reperacji od Chin. Padła wysokość odszkodowania

366
Podziel się:

Prezydent Stanów Zjednoczonych obarcza rząd Chin winą za pandemię COVID-19. W związku z tym Donald Trump wysunął propozycję, aby komunistyczne władze wypłaciły reparacje za straty gospodarcze, jakie poniosły Europa i USA w związku z koronawirusem.


Donald Trump domaga się reperacji od Chin. Padła wysokość odszkodowania
(Getty Images)

Donald Trump przedstawił swoją opinię w trakcie konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się w Ogrodzie Różanym w Białym Domu. W jego trakcie prezydent został spytany o raport opublikowany w niemieckim dzienniku "Bild".

Autorzy raportu oszacowali wysokość strat, które spowodowała w Europie pandemia. Zgodnie z ich obliczeniami rząd kraju powinien wysłać do Chin fakturę na 160 miliardów dolarów.

Jaką kwotę proponuje Donald Trump za szkody wywołane pandemią COVID-19?

Prezydent USA przyznał, że sam obarcza Chiny winą za obecną sytuację. Poinformował o prowadzonym przez Stany Zjednoczone śledztwie w tej sprawie. Jak argumentował, koronawirus mógł zostać zatrzymany "u źródła", jednak zaniedbania komunistycznych władz doprowadziły do rozprzestrzenienia się pandemii na całym świecie.

Zobacz także: Zobacz też: Pandemia koronawirusa. "Może potrwać nawet 800 dni"

Jak podaje "Zerohedge.com" Donald Trump oczekuje, że Chiny wypłacą odszkodowanie za straty gospodarcze. Zasugerował, że kwota, której będą się domagać Stany Zjednoczone, wyniesie więcej niż 160 miliardów dolarów.

Mówimy o dużo wyższej kwocie niż Niemcy. [...] Istnieje wiele sposobów na pociągnięcie ich (Chin – przy. red.) do odpowiedzialności – cytuje prezydenta "Zerohedge.com".

Amerykański stan Missouri wystosował już pozew przeciwko Chinom. Jego treść ułożył prokurator generalny i został złożony w Sądzie Federalnym z uzasadnieniem, że władze państwa są winne wyrządzeniu całemu światu śmierci, cierpień oraz strat ekonomicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(366)
halamac
2 lata temu
I nawet jeśli "Bidet" wycofa rządanie prezydenta Trumpa o miliardowe (US $$bln) odszkodowanie za COVID19 od Chin (nie "Hin"), to Demokraci pożałują na kogo odddali głos. Brawo prezydent Trump!
Krzysztof7
2 lata temu
Bardzo dobrze USA , a co na to nasi pariasi z rzondu PIS ? Co , odwagi wam brak ?
jogi
2 lata temu
a kto pokryje straty zwykłych ludzi których nie stać na życie , podstawowe opłaty , UTRATĘ BLISKICH , banki i komornicy zacierają ręce BĘDĄ ŁOWY , BĘDZIE ZAROBEK
Gosc
2 lata temu
Polecam omijać made in china, aliexpress itp. A tak ogólnie to sama mam ochotę założyć im sprawę tak samo jak pisowi.
Tolek
2 lata temu
Pandemia trwa od listopada a do tej pory żadno państwo nie potrafi znależć leku na zarazę. Tylu rzekomo wybitnych uczonych. Ponadto oszukuje się ludzi, że są testy.respiratory itd. A tu niestety nie ma nic wodę sodową robi się ludziom w mózgach.
Kum In Egg
2 lata temu
To i Europa za przenosiny produkcji przemysłowej w pogoni za tania siła robocza winna dołożyć parę groszy.
Nina
2 lata temu
Wracając do I Czy II wojny światowej ,wiem,że były kraje więcej lub mniej poszkodowane i pewnych rzeczy nie da się wymazać z pamięci chociażby naszej Historii,ale nienawiść rodzi nienawiść nie ma sensu żyć w tej nienawiści ,każdy kraj w mniejszym lub większym stopniu uczestniczył w podłych rzeczach za czasów I i II wojny światowej,ale to co wydarzyło się teraz to brak słów jak to opisać ,że w 21 wieku można się dopouścić do czegoś takiego nikt by się nie spodziewał ,że w czasach to już niemożliwe a jednak? To jest kary godne i kraj ,który to zrobił po winien za to odpowiedzieć życia i zdrowia się nie da cofnąć,ale chociaż odszkodowanie dla rodzin osób chorych i państwa taka rekompensata się należy w odpowiednio dużej kwocie.
mama
2 lata temu
Wie, że przerżnie wybory, bo mu tym razem Putin i jego hakerzy nie pomoże. Więc szuka tematów zastępczych jak nasi rządzący. Może Chinom skoczyć...
otco
2 lata temu
Parę dni temu CNN podało, że pierwsze potwierdzone dwie ofiary koronawirusa w USA zmarły w połowie grudnia. Dotychczas sądzono, że zmarły na grypę. Nie miały kontaktu z nikim kto by podróżował do Chin. W tej chwlili trwają badania kolejnych zmarłych począwszy od listopada 2019 z podobnymi objawami
SuperGość
2 lata temu
Rządy państw wyliczają swoje straty w oparciu o poniesione nakłady na walkę z pandemią i zmniejszenie wpływów do swoich budżetów itd ale i każda firma, instytucja i organizacja a także każdy człowiek który osobiście zachorował na COVID-19 i poniósł trwały uszczerbek na zdrowiu lub którego bliski zmarł lub poniósł konkretne, wyliczalne straty z powodu kwarantanny, ekstra wydatków na rozruch po ustaniu epidemii i związanych z tym obostrzeń powinien wnieść pozew przeciwko komunistycznemu rządowi ChRL o odszkodowanie. Najlepiej pozwy składać do sądów amerykańskich (przez polonijne biura prawnicze bądź dział prawny naszej ambasady w USA) bo nasze polskie sądy nie zdają egzaminu nawet w prostych sprawach krajowych.
FATIMASALUTIS
2 lata temu
I dobrze
kim
2 lata temu
Ameryka ma najgłupszego prezydenta w historii
semita
2 lata temu
Amerykanie umierali we wrześniu 2019, podejrzewano, na zwykłą grypę sezonową, w rzeczywistości byli zarażeni Covid-19. prof. Nanshan wskazywał na tropy chińskiego śledztwa medyczno-policyjnego, które miały wskazywać, że wirus został rozprzestrzeniony na targu w Wuhan w październiku zeszłego roku przez 400 żołnierzy amerykańskich, którzy brali udział w Światowych Igrzyskach Wojskowych w tym mieście.
opl
2 lata temu
Chiny są odpowiedzialne za to co się dzieje.To jest kraj w którym panuje dyktatura, w którym zabija się masowo ludzi. Patrz: polityka jednego dziecka w latach 1977–2015.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić