Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Donald Trump domaga się reperacji od Chin. Padła wysokość odszkodowania

505

Prezydent Stanów Zjednoczonych obarcza rząd Chin winą za pandemię COVID-19. W związku z tym Donald Trump wysunął propozycję, aby komunistyczne władze wypłaciły reparacje za straty gospodarcze, jakie poniosły Europa i USA w związku z koronawirusem.


Donald Trump domaga się reperacji od Chin. Padła wysokość odszkodowania
(Getty Images)

Donald Trump przedstawił swoją opinię w trakcie konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się w Ogrodzie Różanym w Białym Domu. W jego trakcie prezydent został spytany o raport opublikowany w niemieckim dzienniku "Bild".

Autorzy raportu oszacowali wysokość strat, które spowodowała w Europie pandemia. Zgodnie z ich obliczeniami rząd kraju powinien wysłać do Chin fakturę na 160 miliardów dolarów.

Jaką kwotę proponuje Donald Trump za szkody wywołane pandemią COVID-19?

Prezydent USA przyznał, że sam obarcza Chiny winą za obecną sytuację. Poinformował o prowadzonym przez Stany Zjednoczone śledztwie w tej sprawie. Jak argumentował, koronawirus mógł zostać zatrzymany "u źródła", jednak zaniedbania komunistycznych władz doprowadziły do rozprzestrzenienia się pandemii na całym świecie.

Zobacz także: Zobacz też: Pandemia koronawirusa. "Może potrwać nawet 800 dni"

Jak podaje "Zerohedge.com" Donald Trump oczekuje, że Chiny wypłacą odszkodowanie za straty gospodarcze. Zasugerował, że kwota, której będą się domagać Stany Zjednoczone, wyniesie więcej niż 160 miliardów dolarów.

Mówimy o dużo wyższej kwocie niż Niemcy. [...] Istnieje wiele sposobów na pociągnięcie ich (Chin – przy. red.) do odpowiedzialności – cytuje prezydenta "Zerohedge.com".

Amerykański stan Missouri wystosował już pozew przeciwko Chinom. Jego treść ułożył prokurator generalny i został złożony w Sądzie Federalnym z uzasadnieniem, że władze państwa są winne wyrządzeniu całemu światu śmierci, cierpień oraz strat ekonomicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić